مشکل اساسنامه فدراسیون حل شدنی استامیر عابدینی: چرا نبی دست روی دست گذاشته است

0 18

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: مشکل اساسنامه فدراسیون حل شدنی است ولی نمی‌دانم چرا مهدی محمدنبی دست روی دست گذاشته است.

به گزارش پرسپولیس نیوز، امیر عابدینی درباره شرایط فعلی فوتبال ایران به رادیو تهران گفت: چند نکته هست که باید اهالی فوتبال به آن رسیدگی کنند. محمد دادکان یک زمانی گفت یک سال فوتبال را تعطیل و همه چیز را سازماندهی و برنامه ریزی کنید. ببینید چقدر وضعیت از هم پاشیده شده است که دادکان این نکته را می گوید. چه نسخه ای بنویسیم فوتبال از بحران خارج شود؟ هر روز یک بحران به فوتبال اضافه می شود.

وی افزود: عدم کارایی مدیران فعلی باعث شده دستپاچگی در تصمیمات رخ بدهد. متاسفانه هنوز جواب فیفا را هم نداده ایم و برنامه ای برایش تنظیم نکره ایم که فیفا را قانع کنیم. در همین حال پرونده بزرگ سرمربی سابق تیم ملی هم در فیفا مطرح می شود. آنرا جواب نداده ایم که احضاریه آمده دوستان ما باید پاسخگوی دستگاه قضایی باشند. اشکالی هم ندارد ولی پنهان شدن پشت قوانین فوتبال زشت است. هیچگاه فیفا نمی تواند بگوید اگر کسی در فدراسیون کار می کند مصونیت دارد و این را به همه مطالبی که ممکن است از یک شخصیت حقوقی سر بزند تعمیم بدهد. نمی شود پشت قوانین«من درآوردی» قایم شویم.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که راه رها شدن از این همه بحران در فوتبال و تصویب اساسنامه فدراسیون چیست؟ گفت: باید خودمان را از خودخواهی و منیت خارج کنیم. بعضی ها باور دارند خودشان می توانند مشکل را حل کنند. ما به اجماع و خرد جمعی احترام نمی گذاریم و هرکسی ساز خودش را می زند. این بدترین نوع مدیریت است. باید کفاشیان را باور داشته باشیم. باید از کفاشیان بخواهند. مطمئنم بلافاصله مسئله اساسنامه حل می شود. کفاشیان این کار را بلد است. از چند مدیر زبده مثل دادکان، خلیلی و عزیزی خادم بخواهیم و آنها را کنار کفاشیان بگذاریم تا اساسنامه را جمع کنند. اساسنامه قابل جمع شدن است. تعجب می کنم چرا نبی (دبیر کل فدراسیون فوتبال) دست روی دست گذاشته است. آقای بهاروند باید فقط به سازمان لیگ برسد. مشکل به نظر من قابل حل است.

عابدینی در پایان گفت: مباحثی مثل جذب بازیکن و خارجی ها را نمی توان قانون کرد. اینها را می شود توصیه کرد. نمی توان دست باشگاه ها را بست. فدراسیون این حق را دارد بودجه باشگاه ها را صد درصد بخواهد و بگوید درآمدهایشان از کجا است. اگر این اتفاق رخ بدهد باشگاه های ما بدهکار نمی شوند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.