ورود نخستین گروه نظارتی AFC به دوحهکنفدراسیون فوتبال آسیا با حضور تماشاگران مخالفت کرد

0 44

نخستین گروه از اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای آماده‌سازی دیدارهای لیگ قهرمانان وارد قطر شدند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، روزنامه الرایه قطر نوشت: نخستین گروه از کارمندان AFC برای نظارت بر روند از سرگیری دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب وارد دوحه شدند. 16 تیم از کشورهای غرب آسیا از روز 14 سپتامبر (28 شهریور) دیدارهای به تعویق افتاده مرحله گروهی لیگ قهرمانان را به میزبانی قطر برگزار می‌کنند.

پیش از این مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا جلسه ویدئویی را برای هماهنگی پشتیبانی دیدارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان در دوحه برگزار کرده بودند. هر تیم در مرحله گروهی چهار دیدار برگزار می‌کند و سپس مراحل یک‌چهارم و نیمه‌‌نهایی برگزار خواهند شد تا در نهایت تیم برتر منطقه غرب آسیا برای رویارویی با تیم برتر منطقه شرق در دیدار فینال لیگ قهرمانان مشخص شود.

اقدام‌های سختگیرانه‌ای توسط AFC هنگام برگزاری دیدارهای تجمیعی لیگ قهرمانان آسیا با بهره‌گیری از پروتکل‌های بهداشتی در قطر برای تضمین سلامتی اعضای تیم‌ها و مسئولان برگزاری رقابت‌ها اعمال خواهند شد. از جمله این اقدام‌ها جلوگیری از مراجعه افراد به هتل‌های محل اقامت تیم‌های شرکت‌کننده و مسئولان برگزاری رقابت‌ها است. ورود و خروج تیم‌ها فقط با هدف شرکت در تمرین‌ها و بازی‌ها باید انجام شود. تمامی نیازهای تیم‌ها در هتل‌ها توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا فراهم خواهند شد. این کار نیز با هدف اطمینان کامل از سلامتی بازیکنان و مربیان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا صورت می‌گیرد.

همچنین تمام مجوزهای رسانه‌ای که پیش از این توسط AFC برای پوشش دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا صادر شده بود، لغو شد. کارت‌های جدید اهالی رسانه در فرم مشترک و جدیدی صادر خواهند شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا با وجود پیشنهاد قطر مبنی بر حضور 30 درصدی تماشاگران در ورزشگاه با توجه به تجربه اجرای این طرح در لیگ ستارگان قطر با آن مخالفت کرد. کمیته مسابقات AFC اعلام کرد دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا در قطر باید بدون حضور تماشاگران برگزار شوند. این کار ضامن سلامتی تیم‌های شرکت‌کننده و هواداران است.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.