در پرسپولیس چه خبر است؟ باشگاه در حال تکمیل لیست خرید یحیی است و گل محمدی به فکر جدایی پس از لیگ قهرماناناین بار قلب ما درد گرفت

0 19
در پرسپولیس چه خبر است؟ باشگاه در حال تکمیل لیست خرید یحیی است و گل محمدی به فکر جدایی پس از لیگ قهرماناناین بار قلب ما درد گرفت

شیوا دورانگر – خبرنگار: درحالی‌که همه تیم‌ها به دنبال تقویت خود برای حضوری هر چه پرقدرت در فصل بیستم هستند، اما قهرمان لیگ هر روز از ستاره خالی‌تر می‌شود.

بعد از اینکه مهدی ترابی بی‌سروصدا قرارداد خود را فسخ کرد و لیگ قطر را در پیش گرفت، روز گذشته دیگر ستاره پرسپولیس یعنی علی علیپور غزل خداحافظی را خواند تا این تیم 2 مهره تأثیرگذارش را از دست داده باشد. پرسپولیسی‌ها هنوز با جدایی این دو بازیکن کنار نیامده بودند، که شوکی دیگر به آن‌ها وارد شد و یحیی گل محمدی که توانسته بود این تیم را مقتدرانه به مقام قهرمانی برساند اعلام جدایی کرد تا هواداران ناباورانه فروپاشی تیم محبوب خود را نظاره‌گر باشند. آن‌طور که سرمربی پرسپولیس خبر داده است بعد از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از این تیم جدا خواهد شد و با این وضعیت باید روزهای پرتنشی را برای قهرمان لیگ تصور کرد. صرف‌نظر از اینکه چه سرنوشتی در انتظار پرسپولیس در فصل بیستم خواهد بود، نکته نگران‌کننده این است که این تیم به‌عنوان نماینده فوتبال ایران در کمتر از 2 هفته دیگر باید مقابل التعاون عربستان قرار بگیرد، ولی با اتفاقات اخیر از لحاظ فنی و روحی در وضعیتی نیست که بتواند در این میدان بزرگ حاضر شود. مگر اینکه در روزهای آینده اتفاقات بهتری رقم خورد.
باید دید تصمیم گل محمدی برای استعفا تا چه حد جدی است.چیزی که مشخص است این مربی حسابی از دست مدیران تیم دلخور و شاکی است. اگر به خاطر داشته باشید چندی قبل هم او انتشار یک استوری در اینستاگرام خود، به انتقاد از عملکرد مدیران باشگاه پرداخت که به‌جای پرداخت طلب برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون آن‌ها را به جشن قهرمانی دعوت کرده بودند. این دو مربی از پرسپولیس به فیفا شکایت کرده که اگر طلب آن‌ها به‌موقع پرداخت نشود جریمه‌هایی در نظر گرفته خواهد شد. و حتی ممکن است پرسپولیس فصل آینده را با امتیاز منفی شروع کند. پذیرش این اتفاق برای یک مربی آسان نیست و درواقع گل محمدی که توقع هواداران برای قهرمانی را روی دوش خود حس می‌کرد، نگران این بود که مبادا سهل‌انگاری مدیران همه زحمات بازیکنانش را به هدر بدهد. ولی متاسفانه همان‌طور که مشاهده می‌کنید هنوز پرونده برانکو در فیفا در جریان است و مدیران باشگاه نتوانسته‌اند مطالبات این مربی را پرداخت کنند. مورد مهم دیگری که گل محمدی از مدیریت باشگاه انتظار داشت حفظ بازیکنان فعلی تیم بود که تا به اینجا متاسفانه در انجام آن ناموفق بوده‌اند.علیپور و ترابی که از بهترین‌های پرسپولیس در فصول گذشته بودند جدا شدند. این دو بازیکن در فصل گذشته روی‌هم 23 گل از 46 گل فصل سرخ‌ها را به ثمر رسانده بودند و روی 11 گل دیگر نیز تأثیر مستقیم گذاشتند که این نشان می‌دهد که این 2 بازیکن نقش پررنگی در قهرمانی این تیم داشتند. باید به گل محمدی حق داد که به خاطر از دست دادن ستاره‌های تأثیرگذارش ناراحت باشد، خصوصاً که مدیران باشگاه نتوانسته‌اند بازیکنی در حد و اندازه این 2 ستاره جذب کنند . به غیر از این 2، علیرضا بیرانوند هم در میانه‌های فصل پرسپولیس را ترک گفت. همان‌طور که می‌دانید یک دروازه‌بان 50 درصد یک تیم است و وقتی تیمی گلر ملی‌پوش خود را از دست می‌دهد، کار برای مربی سخت می‌شود، خصوصاً اگر آن دروازه‌بان چند فصل عضو تیم بوده باشد و بازیکنی را جذب کند که چند لول پایین‌تر از گلر قبلی است.
بحثی روی کیفیت خریدهایی که پرسپولیس تا به اینجا انجام داده است نداریم، چون در این مقاله نمی‌گنجد، ولی آنچه مشخص است مدیران باشگاه تا به اینجا در نقل و انتقالات ضعیف عمل کرده و نتوانسته‌اند خواسته‌های سرمربی را برآورده کنند. همان‌طور که گفته شد ستون‌های اصلی تیم جدا شدند و چند مهره تأثیرگذار تیم مانند خلیل زاده، امیری، رسن و کنعانی زادگان احتمال جدایی آن‌ها وجود دارد و سایر بازیکنان هم از شرایط مالی باشگاه راضی نیستند. البته این مشکلات از مدت‌ها قبل وجود داشت، ولی آن‌قدر به آن رسیدگی نشد که حالا می‌بینیم بازیکنان یکی به یک با دلخوری جداشده و سرمربی تیم حرف از استعفا می‌زند و می‌گوید در این چند وقت خیلی دروغ شنیدم ادامه کار با این وضعیت مشکل است. پرسپولیس یک مسیر باطل هی دور خود دور می‌زند، بدون اینکه از آن درس بگیرد. متاسفانه همین مشکلات زمان برانکو و کالدرون وجود داشت، اما مدیران باشگاه نخواستند از اتفاقات گذشته درس بگیرند و تنها چیزی که می‌شود گفت این است که پرسپولیس تا کی باید چوب انتخاب‌های غلط وزارت ورزش را بخورد؟ کاش به‌جای منع ورود خارجی‌ها، ورود مدیران غیرورزشی را به فوتبال ممنوع می‌کردند تا پرسپولیس این‌همه به خاطر بی‌درایتی مدیرانی که چیزی از فوتبال نمی‌دانند ضربه نخورد.
از ضعف مدیریت گفتیم، اما بد نیست گلایه ای هم به خود یحیی گل محمدی داشته باشیم؛ مربی که انتظارات از او فراتر از این بود که در این برهه حساس بر حاشیه ها اضافه کند. حداقل این باور وجود داشت که گل محمدی به سبب روحیه آرامی که دارد سعه صدر بیشتری به خرج دهد و پخته تر رفتار کند. هر چه باشد او مربی کم تجربه ای نیست، ضمن اینکه سالها پیراهن پرسپولیس را بر تن داشته است و همیشه ارتباط عاطفی عمیقی نسبت به این تیم داشت و در بزنگاه های لیگ که به او احتیاج بوده به کمک پرسپولیس شتافت. بر فرض که او از مدیران دلخور باشد، گناه پرسپولیس و هواداران چیست؟ هوادارانی که با پوست و گوشت یحیی را باور کردند و بعد از برانکو او را بهترین گزینه برای تیم محبوبشان دانستند. اما به راستی برانکویی که خود گل محمدی هم آن را بسیار قبول دارد در فصلی که پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم بود، وقتی ستاره هایش را از دست داد سراغ استعفا رفت؟ اتفاقا او مطالباتی هم داشت و بهانه خوبی هم داشت تا طبق قانون فیفا یکطرفه فسخ کند. اما رفیق نیمه راه نشد. با همه مشکلات جنگید و فصلی رویایی را هم برای پرسپولیس ساخت. حالا از یحیی که با امیری کار کرده و به دنبال جذب صادق محرمی است می پرسیم، این دو بازیکن چه کمتر از ترابی و علیپور داشتند؟ اگر بهتر نباشند، ضعیف تر هم نیستند. ولی برانکو بدون این 2 بازیکن و طارمی و احمدزاده ای که رفته بود، ماهینی و انصاری و کمالی که مصدوم شدند پرسپولیس را قهرمان لیگ و نائب قهرمان آسیا کرد. او 2 فصل حق خرید بازیکن نداشت اما حالا پرسپولیس بد یا خوب بازیکنانی را گرفته است و مدیریت همچنان در تلاش برای جدب بازیکنان دیگر است. حتی اگر مدیران باشگاه نتوانسته باشند سرلیست این مربی را جذب کنند و برخی از ستاره های تاپ از دست پرسپولیس خارج شده باشد، باز هم این دلیلی بر آن نیست که این مربی بخواهد به این زودی تسلیم شود. هواداران پرسپولیس، گل محمدی را جور دیگری باور کرده بودند، ولی او قلب ما را شکست.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.