رونمایی از خریدهای جدید پرسپولیس مقابل شهر خودرودفاع راست همچنان پاشنه آشیل پرسپولیس

0 48
رونمایی از خریدهای جدید پرسپولیس مقابل شهر خودرودفاع راست همچنان پاشنه آشیل پرسپولیس

شیوا دورانگر – خبرنگار: پرسپولیس که سه‌شنبه هفته آینده باید در قطر مقابل التعاون به میدان برود، قبل از رویارویی با نماینده عربستان در دیداری دوستانه به مصاف شهر خودرو رفت و با یک گل شکست خورد. در این بازی از خریدهای جدید تیم رونمایی شد و یحیی گل محمدی نفراتی که اخیراً جذب‌شده‌اند را محک زد. حامد لک، گلر ۲۹ ساله فصل قبل ماشین‌سازی، به‌جای رادوشوویچ درون دروازه قرار گرفت. سعید آقایی هم که فصل قبل در خط دفاعی سپاهان حاضر بود در سمت چپ خط دفاعی به‌جای نادری مصدوم در ترکیب قرار گرفت. با جذب آقایی و در صورت بازگشت مصدومان، تیم پرسپولیس کمبودی در سمت چپ دفاعی نخواهد داشت.
هرچقدر خیال این مربی از بابت سمت چپ دفاعی تیمش راحت است، اما در سمت راست نگرانی دارد; جایی که مهدی شیری را به‌عنوان تنها مدافع تخصصی در تیمش می‌بیند و نتوانسته است گزینه‌ای را برای تقویت این پست پیدا کند. البته گل محمدی خواهان جذب دانیال اسماعیلی فر بود و حتی مدیران پرسپولیس با این بازیکن تا آستانه قرارداد هم پیش رفتند، ولی درنهایت این مدافع خوش تکنیک به پیشنهاد مالی بهتر سپاهانی‌ها جواب مثبت داد و راه اصفهان را در پیش گرفت. پرسپولیسی‌ها بعد از منتفی شدن حضور اسماعیلی فر به سراغ صادق محرمی، مدافع سابق خود رفتند، اما این بازیکن هم که در تیم دیناموزاگرب توپ می‌زند، اعلام کرد قصد بازگشت به ایران را ندارد و می‌خواهد فوتبالش را در کرواسی ادامه دهد و باید دید سرخ‌ها در ادامه می‌توانند مدافعی جذب کنند؟ نکته اینجاست که گل محمدی در بازی مقابل شهر خودرو از سیامک نعمتی در سمت راست‌خط بهره گرفت و به نظر می‌رسد که روی این بازیکن به‌عنوان مدافع حساب بازکرده است و شاید آچارفرانسه سرخ‌ها را در فصل بیستم در خط دفاع ببینیم. ناگفته نماند که نعمتی در 2 فصل گذشته بارها در سمت راست‌خط دفاعی به میدان رفته است و نمایش بسیار خوبی مقابل تیم‌های آسیایی داشت.
میلاد سرلک هافبک هم که توانایی بازی در پست‌های مختلف خط میانی را دارد، چند روز بعد از امضای قراردادش با پرسپولیس مقابل تیم سابقش به میدان رفت. جالب اینجاست که او به‌جای کمال کامیابی نیا در پست‌هافبک دفاعی بازی کرد. البته سرلک به دلیل مشکلات سربازی در حال حاضر ممنوع‌الخروج است و وضعیتش برای همراهی پرسپولیس به قطر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. پرسپولیس در فصلی که گذشت در مقاطعی به خاطر مصدومیت محسن ربیع خواه و کمال کامیابی نیا به‌شدت با کمبود مهره مواجه بود و سعید حسین پور جوان در چند بازی به میدان رفت. حال با جذب سرلک، تعداد هافبک‌های دفاعی پرسپولیس به عدد ۵ رسیده و طبعی تا هیچ تیمی این تعداد بازیکن در این پست نیاز ندارد و چه‌بسا گل محمدی از بین نوراللهی، کامیابی نیا، ربیع خواه و حسین پور یک نفر را مازاد کند. گرچه این احتمال هم وجود دارد که گل محمدی سرلک را برای پست دیگری به خدمت گرفته باشد. همان‌طور که گفته شد این بازیکن توانایی بازی در پست‌های هافبک وسط و هجومی را هم داراست و می‌تواند در چند نقطه از زمین برای سرخ‌ها به میدان برود.
از احسان پهلوان هم با شماره ۱۰ پرسپولیس رونمایی شد. این هافبک تکنیکی به‌جای مهدی ترابی که اخیراً از پرسپولیس جداشده است در ترکیب به میدان رفت. پهلوان هم بازیکنی چند پسته است که توانایی بازی پشت مهاجم و کناره‌های زمین را داراست. باید دید که این ستاره ریزنقش می‌تواند جای مهدی ترابی را برای سرخ‌ها پر کند؟
عیسی آل کثیر هم که مدت‌ها بود منتظر پوشیدن پیراهن سرخ بود، در بازی دوستانه با شهر خودرو برای اولین بار موفق شد در ترکیب پرسپولیس به میدان برود، اما موفق به گلزنی نشد. با جدایی علیپور، انتظارها از این بازیکن افزایش‌یافته و آل کثیر که فصل برای آقای گلی می‌جنگید و بعد از دیاباته و مغانلو سومین گلزن برتر لیگ بود، آیا خواهد توانست درخشش را در تیم قهرمان لیگ ادامه دهد؟ ناگفته نماند که پرسپولیسی‌ها اخیراً آرمان رمضانی را هم از سایپا به خدمت گرفتند. جذب این مهاجم جوان با انتقاداتی همراه بود و برخی‌ها با اشاره به عملکرد ضعیف گلزنی رمضانی، وی را در حد و اندازه‌های پرسپولیس نمی‌دانستند. این مهاجم فصل گذشته ۴ گل برای سایپا در ۲۸ بازی به ثمر رسانده بود.
گرچه پرسپولیس 2 مهاجم جدید جذب کرده است، ولی هنوز در خط حمله با کمبود نفر مواجه بوده و این تیم نیاز به جذب یک مهاجم تمام‌کننده باکیفیت دارد. ناگفته نماند که پرسپولیسی‌ها به‌جز رمضانی یک خرید دیگر هم داشتند و با علی شجاعی که سابقه بازی در تیم امید و توانایی بازی در پست‌های مختلف خط دفاعی و همچنین چپ را دارد و علاوه بر آن نیز می‌تواند به‌عنوان مهاجم بازی کند. شجاعی را باید یکی از خریدهای خوب پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی دانست. این ستاره ۲۳ ساله فصل قبل در ۲۳ بازی با پیراهن نساجی به میدان رفت و ۴ گل زد و ۳ پاس گل داد و بهترین گلزن تیمش بود.
پرسپولیس تا به اینجا، ۷ بازیکن جذب کرده و درواقع تمام سهمیه لیگ برتری خود را استفاده کرده است. این در حالی است که هنوز در برخی پست‌ها با کمبود مهره مواجه است و نیاز به جذب مدافع راست و مهاجم نوک دارد. نکته اینجاست که این مشکل از فصل همراه پرسپولیس بوده و با وجود خریدهایی که صورت گرفت، این تیم در طول فصل از نداشتن یک مهاجم ششدانگ رنج برد و بار گلزنی تیم روی دوش علیپور بود. متأسفانه نه‌تنها نقاط ضعف تیم برای فصل آینده‌ترمیم نشد،که پرسپولیس بهترین گلزن خود را هم از دست داد!

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.