پرسپولیس می‌تواند از گروهش صعود کنداسدی: فکر نمی‌کردم لک و آل کثیر در بازی اول در ترکیب باشند

0 41
پرسپولیس می‌تواند از گروهش صعود کنداسدی: فکر نمی‌کردم لک و آل کثیر در بازی اول در ترکیب باشند

پرسپولیس یک‌بر صفر تیم التعاون را شکست داد، تا با گل دقایق پایانی شجاع خلیل زاده شروع خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد. حالا امیدواری بیشتری نسبت به آینده وجود دارد.
یکی از نکات جالب‌توجه این مسابقه، استفاده یحیی گل‌محمدی از نفرات جدید و تازه اضافه‌شده به تیمش در ترکیب اصلی بود. در خصوص این مسابقه و اتفاقات اخیر در پرسپولیس با ابراهیم اسدی تماس گرفتیم. هافبک نسل گذشته سرخپوشان که نامش با گل قهرمانی در لیگ هفتم عجین شده است. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با ابراهیم اسدی را در زیر می‌خوانید:
– درحالی‌که احساس می‌شد یحیی گل‌محمدی به خاطر بحث ناهماهنگی، خیلی از بازیکنان جدید تیمش استفاده نکند، اما ترکیب به‌کل تغییر کرده بود.
من هم‌فکر می‌کردم از ترکیب قدیمی‌اش استفاده کند. احساسم این بود که رادو درون دروازه است اما دیدیم که هم لک را گذاشت و هم آل کثیر بازی کرد.
– حالا بازیکنان جدید چطور بودند؟
نسبت به توان‌شان خوب بازی کردند. آل کثیر و لک به نظرم خوب ظاهر شدند و لک چند سیو خوب داشت و توانست دروازه پرسپولیس را بسته نگه دارد. به‌هرحال یحیی گل‌محمدی شرایط بازیکنان جدیدش را دید و ترجیح داد به بچه‌های باتجربه تیمش استراحت دهد. خوبی این بازی به این بود که پرسپولیس توانست 3 امتیاز مسابقه را بگیرد. برد یک‌بر صفر با برد 3 – 4 گله فرقی ندارد. مهم 4 امتیازی شدن تیم و نزدیک‌تر شدنش به سایر رقبا بود. ان‌شاءا… از گروه هم صعود کند تا بچه‌ها با اطمینان خاطر بیشتری کار را دنبال کنند. این تیم استحقاق زیادی دارد و امیدوارم روزبه‌روز هم شرایط بهتر شود.
– تیم در شرایطی به دوحه رفت که حاشیه‌های زیادی کنارش دیده می‌شد.
این حواشی همیشه همراه پرسپولیس بوده و نمی‌شود گفت در مقطعی از تیم دور می‌شود. یکی از حواشی تازه، غیبت تماشاگران در بازی‌هاست. اگر آن‌ها بودند کار به‌مراتب بهتر پیش می‌رفت. هوادار که به استادیوم می‌آید، شرایط به سود تیم می‌شود. این تشویق کردن، دست زدن و صدا کردن بازیکن یکی از عللی است که بازیکن با عشق و عِرق بیشتری بازی کند. به‌هرحال شرایط مالی و قراردادی بازیکنان‌هم طوری بوده که شاهد جدایی چند بازیکن بودیم. البته این اتفاقات عادی است. پرسپولیس چند تا بازیکن خوب ازدست‌داده، حالا این امیدواری وجود دارد که بازیکنان جدید بتوانند در ترکیب تیم جا بیافتند. اینکه پرسپولیس در این موقعیت بهتر بود وقتی مهدی ترابی، علی علیپور و علیرضا بیرانوند جدا می‌شوند بازیکنانی شاخص‌تر و بهتر از آن‌ها می‌آورد، قابل‌قبول است اما به‌هرحال باید دید سیاست باشگاه چیست.
– یکی از نکات تاریک لیگ بیستم،‌ بالا رفتن نجومی قراردادهاست.
این اصلاً خوب نیست. قراردادها که این‌قدر بالا می‌رود شک و شبهه برای همه ایجاد می‌کند. برخی بازیکنان به‌اندازه‌ای که قرارداد می‌بندند واقعاً نمی‌ارزند و این غرور کاذب برای‌شان ایجاد می‌کند. یک مطلب از مجتبی محرمی خواندم، فکر کنم پست اینستاگرامی‌اش بود، صحنه‌ای از بازی خودش و بازیکن دیگری گذاشته بود و زیرش نوشته بود که اگر ما الان در این فوتبال بودیم چقدر باید می‌گرفتیم. این فکرها آزاردهنده هست. ضمن اینکه فاصله بین بازیکنان بیشتر می‌شود. این شک و شبهه‌ها بازیکن را خراب می‌کند. شاید در مورد قراردادها تک‌تک با بازیکن صحبت کنند، زمان ما که این‌طور بود، تک‌تک با مدیرعامل صحبت می‌کردیم، کنارش یک مسوول امور مالی یا معاون باشگاه حضور داشت که در این زمینه به او کمک می‌کرد. مثلاً در آن شرایط به من می‌گفتند باتجربه‌ترین بازیکن تیم که یحیی گل‌محمدی است، به او 50 میلیون دادیم. این را که می‌گفتند منِ ابراهیم اسدی جوان حساب کار دستم می‌آمد که تو نهایتش 15-20 میلیون می‌ارزی. اعتمادبه‌نفس من هم پایین می‌آمد. یا قیمت هاشمی‌نسب را می‌گفتند و من باید خودم را با آن‌ها مقایسه می‌کردم. بعد که از اتاق بیرون می‌آمدم به این فکر می‌کردم که نکند من را گول زده‌اند و مثلاً به یحیی 70-80 میلیون دادند. این‌طوری فکرم کلا به هم می‌ریخت.
– بابت آن گل قهرمانی چقدر پاداش گرفتید؟
700 هزار تومان. تازه آن را هم علی آقا گفت از سرت زیاد است. بزرگ‌ترهای تیم بین یک‌میلیون و 200 تا یک‌میلیون و 500 هزار تومان گرفتند. البته علی آقا بعد از آن گل یک‌حرفی در رختکن زد که من جلوی همه اعتمادبه‌نفسم کلی بالا رفت،‌ گفت باید سرتاپایت را طلا بگیرند، اما بعد که گفتم علی آقا پاداش من را کمی بیشتر کن، گفت همین هم از سرت زیاد است. نمی‌دانم من احساس می‌کنم فوتبال ما در بد برهه‌ زمانی قرار دارد و به ناکجاآباد می‌رویم. فعلاً حرفم در بحث باشگاهی است. در کشورهای دیگر باشگاه‌ها شأن و وقار به بازیکن می‌دهند،‌ منظورم بُعد مالی نیست. آن‌ها بهترین امکانات را دارند، اما اینجا همیشه آن خلاء و کمبود هست، بازیکن اولین کاری که می‌کند، این است که ماشین آخرین سیستم بخرد. زمان ما این حرف‌ها نبود. بهترین پول و امکانات هم نبود ولی زحمت می‌کشیدیم. من که به پرسپولیس آمدم 7 تا هافبک تیم ملی داشت کلی باید تلاش می‌کردم که تازه بین آن‌ها خودم را نشان دهم. آن‌هم زمان سرمربیگری علی پروین که به جوان‌ها اعتماد نمی‌کرد. اعتقادش این بود که بازیکن جوان باید بنشیند روی نیمکت تا باتجربه شود اما امروز بازیکن جوان را در شرایط بازی قرار می‌دهند که ترسش بریزد.
– و درنهایت برگردیم به پرسپولیس. از گروه خود صعود می‌کنیم؟
بازی بعدی هم با همین التعاون هست. امیدوارم کادر فنی بتواند آنالیز خوبی روی این تیم داشته باشد که ضعف‌هایش را برای بازی دوم شناسایی کند تا 3 امتیاز دیگر از التعاون بگیرد.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.