افزايش مبتلايان به كرونا در آذربايجان شرقى پس از تجمع قهرمانى

0 56

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تجمعات اخیر از جمله برگزاری جشن قهرمانی تراکتور در جام حذفی را دلیل افزایش مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی عنوان کرد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، عباسعلی درستی با بیان اینکه ۹ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار دارد، گفت: تعداد مبتلایان و فوتی‌ها طی روزهای اخیر افزایش یافته است. وی ادامه داد: هر تجمعی باعث افزایش آمار مبتلایان می‌شود و قطعا طی روزهای آتی در مدارس موارد مثبت کرونا مشاهده خواهد شد.

این مسئول پیشتر گفته بود که با وجود رعایت هفتاد درصدی پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، اتفاقات هفته‌های گذشته از جمله افزایش مسافرت‌ها به استان، عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی برخی مردم در روزهای گذشته و حوادث مرتبط با قهرمانی تراکتور دلیل افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان است.

گفتنی است تیم فوتبال تراکتور با شکست استقلال در فینال جام، حذفی قهرمان این دوره از رقابت‌ها شد و سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد. بعد از بازگشت تراکتور به تبریز مسئولان این تیم در ورزشگاه بنیان‌دیزل، جشنی با حضور هواداران خود تدارک دیدند که در آن نشانی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود نداشت. هواداران پرشمار که بدون شک از قهرمانی تیم‌شان خوشحال بودند بدون آن که فاصله فیزیکی را رعایت کرده و حداقل ماسک زده باشند در ورزشگاه نشستند و قهرمانی تراکتور را جشن گرفتند!

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.