دشمنان دوست‌نما دست از سر تیم بردارند؛ انتقاد بس استکلانی: چوب لای چرخ پرسپولیس نگذارند، قهرمان آسیا می‌شویم

0 20
دشمنان دوست‌نما دست از سر تیم بردارند؛ انتقاد بس استکلانی: چوب لای چرخ پرسپولیس نگذارند، قهرمان آسیا می‌شویم

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس که از قعرنشینی، برای خودش صدرنشینی ساخته و در 2 بازی اخیر، بهترین تیم گروه C لیگ قهرمانان آسیا و البته بهترین تیم ایرانیِ این رقابت‌ها تا اینجای کار بوده، امشب بازی سخت و حساسی با الدحیل خواهد داشت.الدحیل ها که بازی رفت را به سود خود تمام کرده‌اند بعد از شکست در دیدار قبلی‌شان، به دنبال برد در بازی امشب هستند، اما پرسپولیس هم حالا دیگر نمی‌خواهد پا پس بکشد. لیگ برتر با قهرمانی چهارم سرخپوشان تمام‌شده، جام حذفی هم با بدشانسی از آن شاگردان یحیی گل محمدی نشده و حالا مانده لیگ قهرمانان آسیا. تمام دغدغه‌های پرسپولیسی‌ها این روزها همین مسابقاتی است که به‌صورت متمرکز در قطر برگزار می‌شود. حسین کلانی یکی از بنیانگذاران پرسپولیس نوین هم اعتقاد دارد این روحیه قهرمانی، درنهایت به اتفاقی خوب در لیگ قهرمانان آسیا منجر خواهد شد. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با پیشکسوت پرسپولیس و فوتبال ایران را در زیر می‌خوانید:
-در شرایطی که اوضاع فوتبال ایران چندان مساعد نیست، اما پرسپولیس 2 بازی خوب و معقول مقابل نماینده عربستان به نمایش گذاشت و در فاصله چند روز به صدر جدول گروهش رسید.
بازی‌هایش را دیدم. بچه‌ها بسیار زحمت کشیدند. کادر فنی تلاش زیادی داشت که تیم بتواند از 2 بازی 6 امتیاز بگیرد. مدیریت هم حتماً در حد توانش کارکرده که بخشی از مسایل را حل‌وفصل کند. همه این‌ها قابل‌تقدیر است. آن چیزی که مهم است، روحیه تیمی است و برخی دوستان دیدم به آن اشاره‌کرده‌اند. پرسپولیس چند سالی است روحیه قهرمانی را در خود ایجاد و حفظ کرده است. این بهترین عامل موفقیت است. اینکه بچه‌ها سعی می‌کنند که هواداران را با بازی‌های خوب‌شان خوشحال کنند. ما این چیزها را در روحیه تک‌تک آن‌ها می‌بینیم. گذشت و فداکاری بازیکنان مشهود است، آن‌هم در این شرایط اقتصادی بد و حواشی زیادی که وجود دارد، اما بچه‌ها متعهدانه بازی می‌کنند و هدف شان دلخوش کردن هواداران است. باید از همه آن‌ها تشکر کرد.
-بعد از شکستی که در دربی شکل گرفت، برخی فکر می‌کردند تیم از هم بپاشد و شکست‌های بعدی هم در راه باشد، اما این‌طور نشد و دیدیم تا اینجای کار 6 امتیاز در 2 بازی لیگ قهرمانان به دست آورده‌ایم.
مساله اصلاً شکست نیست. ما در ورزش شکست نداریم، آن‌هم موفقیت است، اگر از بازی درس بگیریم و ضعف‌های مان را برطرف کنیم. فلسفه‌ای که در باشگاه پرسپولیس هم دنبال می‌شود از ابتدا همین بوده، اینکه توقع از تیم چیست و چه چیزی به آن‌ها در ازای این فداکاری و احساس مسوولیت داده می‌شود. همیشه همه‌چیز پول نیست. خوب و متعهد بودن در پرسپولیس برای بچه‌ها احترام، شخصیت و اعتبار می‌آورد. بچه‌های ما جزو بازیکنان باشخصیت و بافرهنگ فوتبال مان هستند. همین شکست هم عاملی شد که بازهم بیشتر به هم نزدیک شوند و بچه‌ها می‌دانند در بازی‌های بعدی باید تلاش بیشتری از خودشان نشان دهند.
-چقدر امید دارید به این تیم که در لیگ قهرمانان آسیا نتیجه بگیرد؟ یعنی فکر می‌کند پرسپولیس تا کجا بالا می‌آید؟
بالا می‌آید. به امید خدا نتیجه می‌گیریم و قهرمان آسیا می‌شویم. این خواست همه از پرسپولیس است.
-واقعاً به نظر شما پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود؟ آن‌هم در وضعیت اقتصادی کنونی و شرایط فعلی فوتبال مان که در حواشی غرق است؟
چراکه نه. چرا قهرمان نشویم؟ از تیمی کم نداریم. مضافاً بر اینکه این هوادار را هم داریم که همیشه پشتیبان پرسپولیس است. هواداران و بازیکنان پرسپولیس همین را می‌خواهند. با این‌همه مشکل، تنها عاملی که می‌تواند کمی مردم را خوشحال کند، قهرمانی آسیاست. بچه‌ها ثابت‌قدم هستند و دل شان می‌خواهد کار بزرگ انجام دهند. البته اگر کسانی چوب لای چرخ پرسپولیس نگذارند. اگر این دشمنان دوست‌نما دست از سر تیم بردارند و اجازه دهند که حواشی کم شود. نقد خوب است، اما اگر نقد بجا و دلسوزانه باشد، نباید به رسانه کشیده شود. باید خیلی آرام به تیم منتقل شود. اختلاف‌سلیقه که همیشه هست، ولی می‌شود آن را در فضای خصوصی حل کرد. اصلاً منِ پیشکسوت که بیرون از تیم هستم، شاید خیلی چیزها را ندانم و قضاوتم منصفانه نباشد. به همین دلیل می‌گویم خوب است که نقدها در فضای خصوصی مطرح شود. می‌شود خیلی حرف‌ها را به کادر فنی یا مدیریت انتقال داد، یا اگر در مورد بازیکنی هست، با خودش مطرح کرد و اجازه نداد در فضای رسانه حاشیه درست شود. این‌طور نیست که من بدانم و من بفهمم اما کادر فنی نداند و نفهمد.
-خیلی‌ها فکر نمی‌کردند گل محمدی از نفرات جدید به این زودی‌ها در ترکیب اصلی استفاده کند، اما آن‌ها بازی کردند و عملکردش آن‌هم خوب بود.
همین است که می‌گویم ما چیزی از تمرین و وضعیت بازیکنان نمی‌دانیم. مربی می‌داند چه کسی آماده است و می‌تواند خوب بازی کند. نباید از این چیزها انتقاد کرد. مسئولیت فنی تیم با کادر فنی است. او خصوصیات فنی، تکنیکی و تاکتیکی تیم و بازیکنش را می‌داند. من از دوستان پیشکسوتم و حتی از هواداران می‌خواهم که صبر و تحمل شان را مقداری بالاتر ببرند و اختلاف‌نظر و سلیقه را کنار بگذارند تا در لیگ قهرمانان آسیا بهتر نتیجه بگیریم.
-بازی امشب با الدحیل را چطور می‌بینید؟
تیمی نیست که نتوانیم شکست اش دهیم. پرسپولیس تیم اول ایران و حتی آسیاست. بهترین کادر فنی ممکن را داریم، بازیکنان آن‌همه خوب‌اند. این‌هایی هم که جدید آمده‌اند می‌دانند به چه تیمی آمدند. آن‌ها در هر بازی برای برد به زمین می‌روند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.