کلهر: الشارجه شکننده است، پرسپولیس تمام عناصر هجومی خود را در زمین بگذارد

0 9

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، الشارجه امارات را تیمی شکننده با دفاعی کُند می‌داند و معتقد است تمام عناصر هجومی سرخپوشان باید مقابل این تیم به میدان بروند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، محمود کلهر درباره شکست یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس ایران مقابل الدحیل قطر به تسنیم گفت: پرسپولیس مقابل یکی از بهترین تیم‌های لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفت که بازیکنان چندملیتی در اختیار دارد. بازیکنان پرسپولیس در خط حمله کم‌تعداد بودند و با توجه به ضعف دفاعی الدحیل، سرمربی باید بازیکنان هجومی بیشتری را در زمین می‌گذاشت.

وی با بیان اینکه اگر سعید آقایی مصدوم نمی‌شد و خلیل‌زاده در پُست تخصصی خودش بازی می‌کرد، شاید پرسپولیس روند بهتری را در این مسابقه طی می‌کرد، اظهار داشت: فکر می‌کنم نوراللهی با تجربه بالای خود در لیگ قهرمانان و بازی‌های باکیفیتی که ارائه می‌کند، می‌توانست در مرکز زمین مثمرثمرتر باشد و به تیم کمک کند. پرسپولیس اواخر مسابقه موقعیت‌هایی داشت، اما الدحیل باتجربه بود و بازی را کنترل کرد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره عملکرد ضعیف آرمان رمضانی در دقایق پایانی تصریح کرد: بازیکنان جدید به‌ویژه پهلوان، آقایی، آل‌کثیر، سرلک و لک نمره قبولی گرفته‌اند و می‌توانند در آینده گره‌گشا باشند. هنوز فرصت زیادی به رمضانی داده نشده است که خودش را نشان بدهد. این بازیکنان توانایی خود را ثابت کرده‌اند و می‌توانند خلاء موجود در تیم، پس از جدایی بازیکنان کلیدی را جبران کنند. بازیکنان جدید خیلی زود با شرایط پرسپولیس آشنا شدند. تیم در سه بازی گذشته خود، شش امتیاز گرفته است و صعودش در دستان خودش قرار دارد.

کلهر در مورد کار سخت شاگردان یحیی گل‌محمدی برابر الشارجه امارات و اینکه پرسپولیس تنها با پیروزی در این مسابقه به مرحله یک هشتم نهایی می‌رسد، بیان کرد: دفاع الشارجه مانند الدحیل ضعیف است و پرسپولیس می‌تواند شرایط را به نفع خودش تغییر بدهد. اگر همه عناصر هجومی خود را در زمین بگذاریم و حواس بازیکنان ما به دفاع باشد، می‌توانیم از سد الشارجه عبور کنیم. این تیم هافبک‌ها و مهاجمان باکیفیتی دارد و شش گل به التعاون و چهار گل به الدحیل زده است.

«پرسپولیس اگر آرامش خود را حفظ کند و مرکز زمین را در اختیار بگیرد، می‌تواند برنده مسابقه باشد.»، وی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: تنها ضعف پرسپولیس مقابل الدحیل این بود که مرکز زمین را در اختیار نداشت. میلاد سرلک می‌تواند روز به روز بهتر شود و جا برای بزرگ شدن دارد، اما باید توپ را حفظ کند و کمتر پاسی بدهد که آن را قطع کنند. زوج نوراللهی و کامیابی‌نیا می‌تواند میانه زمین را در اختیار پرسپولیس قرار بدهد و در حرکت از جناحین به تیم کمک کند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با تمجید از دروازه‌بان جدید سرخپوشان به تسنیم گفت: اکنون ساختار دفاعی پرسپولیس مشکلی ندارد. موضوعی که ضعف تیم در جام حذفی هم در آن نقطه مشخص بود، غیبت دروازه‌بانی آماده، سر حال و با اعتمادبه‌نفس بالا بود. حامد لک خیلی به پرسپولیس کمک کرده و در سه مسابقه گذشته تنها یک گل خورده است. نباید فراموش کنیم پرسپولیس در بازی رفت مقابل همین الدحیل، با تمام بازیکنان خود با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد.

کلهر با اشاره به عملکرد بسیار خوب نماینده امارات در دو هفته گذشته تصریح کرد: پرسپولیس باید پرس بازیکنان الشارجه را از زمین حریف آغاز کند. این تیم شکننده و در دفاع خیلی کُند است که پرسپولیس از این موضوع می‌تواند استفاده کند. خطوط حمله و هافبک الشارجه فوق‌العاده خوب است و حواس بازیکنان پرسپولیس باید جمع باشد. آنها در برگشت به دفاع باید سریع عمل کنند تا در ضدحملات گل نخورند.

وی درباره بازگشت مهدی بن‌عطیه به ترکیب الدحیل با وجود محرومیت او از همراهی تیمش مقابل پرسپولیس بیان کرد: ما مانند کشورهایی چون قطر و امارات در AFC نفوذ نداریم. این کشورها افرادی را در کنفدراسیون فوتبال آسیا دارند و می‌توانند اتفاقات بیرون یا داخل زمین را کنترل کنند. حضور بن‌عطیه باعث شد سایر بازیکنان الدحیل هم با آرامش و انگیزه بیشتری بازی کنند. ما سال‌هاست که در این بخش دچار مشکل هستیم و باید عواملی داشته باشیم که در AFC، حق ما را بگیرند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.