علی‌نژاد: تا اساسنامه به تصویب نرسد، انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار نمی‌شودبرای خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال نیاز به افزایش سرمایه داشتیم

0 43

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: تازمانی که اساسنامه به تایید فیفا و مجمع عمومی فدراسیون فوتبال نرسد، نمی‌توانیم انتخابات ریاست این فدراسیون را برگزار کنیم.

به گزارش پرسپولیس نیوز، مهدی علی‌نژاد در حاشیه افتتاح مجموعه ورزشی شهید صدر در مشهد، درباره زمان و شرایط خصوصی‌سازی سرخابی‌های پایتخت بیان کرد: اقدامات موثری در زمینه خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس انجام شد. نیاز به افزایش سرمایه داشتیم. به همین خاطر ورزشگاه درفشی‌فر و شهدای گمنام برای پرسپولیس و ورزشگاه مرغوب‌کار و کمپ حجازی برای استقلال به ثبت رسید. بدین ترتیب آرزوی چهل ساله دو باشگاه را برآورده کردیم تا بتوانند ورزشگاه اختصاصی به نام خودشان داشته باشند. صورت‌های مالی در دست تهیه است و پس از آن مجمع خصوصی‌سازی دو تیم برگزار می‌شود سپس شرایط ورود به بورس و فرابورس برای هر دو باشگاه فراهم می‌شود.

وی با اشاره به پرونده مارک ویلموتس و زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایران، هم عنوان کرد: تمام امکانات حقوقی را در خصوص بررسی پرونده مارک ویلموتس فراهم کردیم و اقدامات لازم را انجام دادیم تا فدراسیون فوتبال ایران بتواند قوی‌تر و محکم‌تر در دادگاه عالی ورزش از حق خود دفاع کند و رای غیر منصفانه فیفا را برگردانیم. قرار بود اسفندماه سال گذشته این انتخابات برگزار شود اما اساسنامه فوتبال ایران اشکالاتی داشت و به همین دلیل انتخابات کنسل شد. در خصوص برخی از ایراداتی که از طرف فیفا گرفته شد، نامه‌نگاری متقابل انجام شده است. حدود یک ماه و نیم از آخرین نامه‌نگاری فدراسیون فوتبال ایران و رفع ایرادات از سوی فیفا گذشته اما هنوز جوابی از سوی فیفا ارسال نشده است. تا زمانی که اساسنامه به تایید فیفا و مجمع عمومی فدراسیون فوتبال نرسد، امکان برگزاری انتخابات وجود ندارد. امیدوارم هر چه سریع‌تر این اتفاق بیفتد و رئیس فدراسیون فوتبال ایران مشخص شود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.