طاهرزاده: آل کثیر می‌تواند جای خالی علیپور را پر کند

0 44
طاهرزاده: آل کثیر می‌تواند جای خالی علیپور را پر کند

میلاد اعظمی – خبرنگار: مهاجم سال‌های دور پرسپولیس که سابقه گلزنی در دربی را هم دارد در گفت‌وگو با روزنامه “پرسپولیس” در خصوص پیروزی مهم شاگردان گل محمدی مقابل السد قطر و دیدار سخت سرخپوشان مقابل پاختاکور ازبکستان صحبت‌هایی را انجام داد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، بهنام طاهرزاده معتقد است که با وجود اینکه پاختاکور تیمی فیزیکی و قدرتمند است، اما پرسپولیس با تکیه بر قدرت تکنیکی و تاکتیکی خود می‌تواند این تیم سختکوش ازبکستانی را شکست بدهد. در زیر می‌توانید متن کامل گفت‌وگوی طاهرزاده با “پرسپولیس” را بخوانید:
* ابتدا در مورد پیروزی پرسپولیس مقابل السد صحبت کنید.
واقعاً پیروزی شیرینی بود. السد تیم قدرتمندی بود که شکست دادنش کار سختی است. خوشحالم که پرسپولیس توانست این کار مهم را انجام بدهد به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.
* گلی که آل‌کثیر زد و کلاً عملکرد او را چطور دیدید؟
آن موقع که خیلی از کارشناسان و پیشکسوتان اعتقاد داشتند پرسپولیس مشکل گلزنی دارد من مصاحبه کردم و گفتم که آل کثیر توانایی این را دارد که بار خط حمله پرسپولیس را به دوش بکشد و ستاره پرسپولیس شود. او در 2 بازی گذشته مقابل السد و الشارجه هم گلزنی کرد. آل کثیر این را به ما ثابت کند که به‌راحتی می‌تواند جای خالی علیپور را پر کند.
* واقعاً فکر می‌کنید آل کثیر چنین توانایی دارد؟
بله، او هم خوب گل می‌زند و هم خوب خودش را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد. ضمن اینکه جنگنده است و به‌راحتی از مدافعان روبرویش خطا می‌گیرد. وقتی این موارد را می‌بینم مطمئن می‌شوم که آل کثیر می‌تواند جای علیپور را پر کند.
* نظر شما در مورد بقیه خریدهای پرسپولیس چیست؟
خوشبختانه بازیکنان خوبی به پرسپولیس اضافه شدند. احسان پهلوان هم یکی، دو بازی است که بهتر شده و به تیم کمک می‌کند. واقعیت این است که بازیکنان جدید به‌خوبی توانستند خودشان را با جو پرسپولیس هماهنگ کنند. پرسپولیس تیمی است که رفاقت در آن حرف اول را می‌زند. بازیکنان جدید هم انگارنه‌انگار که تازه به تیم ملحق شدند و به‌خوبی توانستند خودشان را هماهنگ کنند.
* فکر می‌کنید که این شرایط ادامه‌دار باشد؟
حتما همین‌طور است. در سال‌های قبل دیدیم بازیکنانی که بعضا ستاره‌های تیم خود بودند به پرسپولیس آمدند و نتوانستند بدرخشند. این یعنی اگر بازیکنان جدید خودشان را در تاکتیک‌ها و شرایط پرسپولیس حل کنند می‌توانند کمک کنند. همین می‌شود که پرسپولیس السد را شکست می‌دهد و مربی ای مثل ژاوی می‌گوید که پرسپولیس سخت‌ترین رقیب او در آسیا بوده است.
* به بازی با پاختاکور برسیم، پرسپولیس توانایی شکست دادن این تیم را دارد؟
همه می‌دانند که پاختاکور تیمی فیزیکی است و شاید ازنظر تکنیکی و تاکتیکی مثل السد نباشد. بازی کردن با تیم‌های فیزیکی بسیار دشوار است اما پرسپولیس نشان داده که مقابل هر تیمی و با هر تاکتیکی می‌تواند بازی کند. وقتی می‌تواند السد را شکست بدهد در این بازی با تاکتیک مناسب می‌تواند پاختاکور را هم شکست بدهد.
* به نظر شما چه عواملی می‌تواند پرسپولیس را در بازی با پاختاکور اذیت کند؟
واقعاً تنها مساله‌ای که من را نگران می‌کند خستگی بازیکنان است. بازیکنان پرسپولیس در چند بازی اخیر و مخصوص مقابل السد خیلی دوندگی داشتند و باید برای بازی با پاختاکور ریکاوری خوبی کرده باشند .من فقط نگران خستگی بازیکنان هستم و می‌ترسم در دقایق پایانی بازی تحلیل بروند.
* نکته جالب در مورد پرسپولیس این است که اکثر گل‌ها از روی ضربات شروع مجدد و ارسال از کناره‌ها به ثمر می‌رسد.
خب پرسپولیس به خاطر مهره‌هایی که دارد می‌تواند از چنین روشی استفاده کند. ایرادی ندارد پرسپولیس روی ضربات شروع مجدد و ارسال از کناره‌ها به گل برسد، مهم این است که پرسپولیس گل بزند و پیروز شود.
* خیلی‌ها اعتقاد دارند پاختاکور حریف ساده‌تری نسبت به النصر و الاهلی عربستان است.
من هم معتقدم بازی با پاختاکور نسبت به بازی با السد و حتی نماینده‌های عربستان، بازی ساده‌تری است اما به شرطی که تیم ازنظر بدنی تحلیل نرود. اگر پرسپولیس بتواند ۹۰ دقیقه مقابل پاختاکور دوندگی داشته باشد و بجنگد می‌تواند این تیم را شکست دهد. پاختاکور ازنظر تکنیکی و تاکتیکی هیچ مزیتی نسبت به پرسپولیس ندارد.
* به نظر شما پرسپولیس توانایی این را دارد که به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا برود و یا حتی به قهرمانی برسد؟
قطعا چنین توانایی وجود دارد. این تیم نشان داده که لیاقت قهرمانی در آسیا را دارد و فقط با تمرکز در بازی‌های پیش رو می‌تواند به این هدف بسیار مهم دست پیدا کند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.