النصر عربستان 1(3) -(5) 1 پرسپولیس ایرانپرسپولیس، ماه شب چهارده

0 12

 تیم فوتبال پرسپولیس ایران در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف النصر عربستان رفت.

به گزارش پرسپولیس نیوز، گزارش لحظه به لحظه این دیدار به شرح زیر است:

مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ، شنبه ۱۳۹۹/۷/12

ورزشگاه: جاسم بن حمد

داور:محمد تقی الجعفری از سنگاپور

کمک ها:رونی کو مین کیات و هنان بن عبدالهصیم

اخطارها:

 • النصر:الصلیهم(48)/ مادو (78)
 • پرسپولیس:شجاع خلیل زاده(35)/ احسان پهلوان (84)/ وحید امیری (90)

اخراج: احسان پهلوان(103)

ترکیب النصر عربستان:جونز، عوض(دقیقه 111فراس البریکان)، مادو، مایکون، الغنام(دقیقه 70 اسامه الخلف)، الصلیهم(دقیقه 110عبدالرحمن العبید)، الخبیری(دقیقه 89 مختار علی)، خالد الغنام(دقیقه 46 ایمن یحیی)، عبدالفتاح(دقیقه 97عبدالرحمن الدوسری)، مارتینس و حمد الله/سرمربی:روی ویتوریا

ترکیب پرسپولیس ایران:حامد لک، محمدحسین کنعانی، شجاع خلیل‌زاده،سعید آقایی(دقیقه 114 علی شجاعی)، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی(دقیقه 96 میلاد سرلک)،کمال کامیابی‌نیا،بشار رسن(دقیقه 99 مهدی شیری ) ، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی(دقیقه 96 آرمان رمضانی)/سرمربی : یحیی گل محمدی

 

لحظات حساس:

دقیقه 23:ارسال دقیق بشار رسن از جناح راست زمین و ضربه سر مهدی عبدی به سمت دروازه النصر را مدافعان این تیم برگشت دادند.

دقیقه 26:پاس رو به جلوی پهلوان به وحید امیری رسید که او هم با پاس کات‌بک مهدی عبدی را صاحب توپ کرد که حرکت در عرض و شوت پای چپ مهاجم جوان پرسپولیس به اوت رفت.

دقیقه 32: پاس بشار رسن از سمت چپ برای مهدی عبدی این بازیکن را در موقعیت خوبی قرار داد اما توپ روی پای او سوار نشد و ضربه کم جانش راهی به دروازه زرد پوشان عربستان باز نکرد.

دقیقه 34: برخورد الخبیری با بشار رسن در محوطه جریمه سبب شد تا داور اعلام پنالتی کند. بازیکنان درخواست بازبینی خطا را داشتند اما داور سنگاپوری این درخواست را رد کرد.

دقیقه 47:ضربه ایستگاهی حمدالله به طرز خطرناکی به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه 60:کار تیمی بازیکنان پرسپولیس می رفت تا به گل تبدیل شود که پاس رو به جلوی امیری، ارسال نوراللهی و ضربه نمایشی بشار رسن را مدافعان النصر دفع کردند.

دقیقه 78: ارسال سعید آقایی روی دروازه حریف با قیچی کنعانی زادگان همراه شد اما راهی به دروازه النصر باز نکرد.

دقیقه 106:نعمتی به قلب دفاع النصر زد و با حرکت در عرض سعی در قرار گرفتن مقابل دروازه این تیم داشت که شوت او پس از برخورد به مایکون راهی کرنر شد.

 

شرح گل :

دقیقه 35 (النصر 1 – 0 پرسپولیس): حمد الله پشت ضربه پنالتی ایستاد و با ضربه چیپ خود دروازه لک را باز کرد.

دقیقه 42( النصر 1 – 1 پرسپولیس) : حرکت وحید امیری از سمت راست دروازه حریف و پاس او برای بشار رسن موجب شد این بازیکن با یک پاس بلند مهدی عبدی را به خوبی رویت کند. عبدی این بار بی معطلی با شوتی دقیق دروازه زرد پوشان عربستانی را باز کرد.

 

ضربات پنالتی:

النصر:

 1. مادو (گل)
 2. مارتینز(گل)
 3. العبید(گل)
 4. مایکون(مهار دروازه بان)

 

پرسپولیس:

 1. کنعانی زادگان(گل)
 2. سیامک نعمتی(گل)
 3. میلاد سرلک (گل)
 4. شجاع خلیل زاده(گل)
 5. میلاد سرلک(گل)

شرح بازی:

پرسپولیس در حالی به مصاف النصر رفت که خبر محرومیت آل کثیر بار سنگینی را روی دوش تیم گذاشته بود اما از آغاز بازی بازیکنان نشان دادند انگیزه فراوانی برای پیروزی در این بازی دارند.

در نیمه نخست دو گل رد و بدل شد که ابتدا النصری ها دروازه پرسپولیس را از روی نقطه پنالتی باز کردند و پس از دقایقی اندک نتیجه بازی به تساوی کشیده شد و مهدی عبدی صلاحیت خود را برای بار دیگر اثبات کرد.

نیمه دوم نیز جریان بازی به نفع سرخپوشان بود و موقعیت های گلزنی داشتند که هدر رفت و بازی در دقایق قانونی با تساوی به پایان رسید تا انتظارها برای دقایق اضافه ادامه داشته باشد. یکی از نکاتی که می توان به آن اشاره کرد عدم استفاده یحیی گل محمدی از تعویض هایش در 90 دقیقه بازی بود.

در 15 دقیقه ابتدایی نیز اتفاق خاصی روی دروازه های دو تیم رخ نداد و در تنها اتفاق مهم احسان پهلوان بازیکنی بود که اخراج شد تا پرسپولیس در 15 دقیقه دوم 10 ادامه دهد.

اوقات اضافه نیز بدون گل سپری شد و دو تیم خود را برای ضیافت پنالتی ها آماده کردند.

در ضربات پنالتی این شاگردان یحیی گل محمدی بودند که موفق شدند بار دیگر افتخار آفرینی کنند و پیروزی بزرگ حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را مقتدرانه جشن بگیرند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.