عبدی: موفقیت پرسپولیس به خاطر غر نزدن بازیکنانش است

0 22

بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد سرخپوشان در سال‌های اخیر به این دلیل موفق بوده‌اند که بازیکنانش اهل غر زدن نیستند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، بهادر عبدی درباره تقابل پرسپولیس و النصر عربستان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به ایرنا گفت: نباید النصر را دست کم گرفت آنها تیم قدرتمندی هستند که می توانند حریف سرسختی برای پرسپولیس باشند اما با این وجود می شود آنها را شکست داد.

وی درباره عملکرد بازیکنان جدید پرسپولیس هم اظهار کرد: بازیکنان جدید عملکرد بسیار خوبی داشتند. شما نگاه کنید اصولا مربیان دیگر وقتی چند بازیکن جدید به تیم شان اضافه میشود مدام می گویند که فعلا هماهنگ نشدیم اما در پرسپولیس اینطور نیست و با وجود یحیی و البته تلاش خود بازیکنان آنها سریع با تیم هماهنگ شدند.

عبدی ضمن با تجمید از یحیی گل‌محمدی عنوان کرد: بزرگترین هنر گل محمدی این بود که توانست بدون هیچ بازی رسمی بازیکنان جدید را با تیم هماهنگ کند. اگر کسی اطلاعات نداشته باشد باورش نمی شود ۴، ۵ بازیکنان اصلی تیم فعلی پرسپولیس فقط یک ماه است که به این تیم آمدند. مهمترین نکته اینجا بود که یحیی دست به خرید بازیکنانی زد که از قبل آنها را می شناخت و آنها هم به نوعی با تفکر یحیی آشنا بودند. این راهم به یاد داشته باشید که در فصل نقل و انتقالات بازیکن اول، دوم و سوم پرسپولیس یعنی بیرانوند، ترابی و علیپور از تیم جدا شدند و این خیلی اثر گذار بود. شاید اگر آنها بودند وضعیت بهتر بود اما باز هم در این شرایط تیم پرسپولیس است که به راهش ادامه می دهد و مردم را در این شرایط سخت خوشحال می‌کند.

وی درباره اینکه با وجود اینکه پرسپولیس در ۴ سال اخیر سه بار به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسید اما همچنان برخی ها معتقد هستند موفقیت های این تیم در ایران به خاطر مسائلی مانند حمایت وزارت ورزش بوده، گفت: مهمترین عاملی که باعث موفقیت پرسپولیس شده این است که بازیکنان این تیم غر نمی‌زنند و همیشه دنبال کار کردن هستند. ضمن اینکه این مساله هم جزو ثمره های حضور برانکو در پرسپولیس است که به پرسپولیسی ها یاد داد بهانه نگیرند و فقط روی بازی تمرکز کنند. شما ببینید در چند سال گذشته کدام بازیکن پرسپولیس بعد از یک شکست بهانه گرفته.

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد: شما وقتی دائم غر می زنید یا تقصیر را گردن این و آن می‌اندازید فقط انرژی منفی را بر می گردانید و بار را روی دوش خود سنگین تر می کنید. من نمی‌خواهم در مورد تیمی دیگر صحبت کنم یا پرسپولیس را الگوی تیمی قرار بدهم اما اگر تیم های دیگر به جای غر زدن تمرکزشان روی کارشان باشد می‌توانند خود را به سطح پرسپولیس برسانند. پرسپولیس در ۴ سال اخیر سه بار به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رفته، آیا آنجا هم وکیل و وزیر برای پرسپولیس کار می‌کنند؟ آیا آنجا هم وزیر ورزش پنالتی برای پرسپولیس می‌گیرد؟ آیا آنجا هم وزیر ورزش بازیکن حریف را می فروشد؟ واقعا با غر زدن هیچ کاری درست نمی‌شود.

وی عنوان کرد: البته در این بین مصاحبه چند روز پیش محرم نویدکیا ثابت کرد که در فوتبال ما مربی و به قول معروف آدم حسابی کم نداریم. اگر چند نفر مثل نویدکیا در فوتبال ایران باشد اوضاع مثل چند سال پیش می شود و احترام به فوتبال برمی گردد. نباید این طور باشد تا وقتی یک تیمی نتیجه گرفت سریع بگوییم فلانی و فلانی باعث شدند! من مطمئنم که این بهانه گیری ها و این تهمت ها نه تنها پرسپولیس را ضعیف نمی‌کند بلکه باعث می شود انگیزه تیم چند برابر شود.

عبدی تاکید کرد: یکی از دلایل مطرح شدن این مسائل چیپ و خنده دار صحبت های برخی از پیشکسوتان تیم های دیگر است. آنها عملا غر زدن را به هواداران شان یاد می دهند و هر چیز غیر واقعی را در ذهن هواداران خود جا می‌دهند که این یک خیانت بزرگ به هواداران است. کاش در فوتبال ما امثال محرم نویدکیا و پیروز قربانی بیشتر روی کار باشد تا از فوتبال لذت ببریم.

عبدی در پایان پنجمین سالگرد درگذشت هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس را به پرسپولیسی ها و خانواده نوروزی تسلیت گفت.

انتهای پیام/