افشاگری دوباره مجیدی مانند همیشه یک کلید واژه داشتاسم پرسپولیس را ببر و محبوب آبی‌ها بمان

0 13

مریم سرخوش – خبرنگار: فرهاد مجیدی دیروز پس از انتخاب محمود فکری صحبت‌های جالبی مطرح کرده که یک مفهوم را می‌توان از آن تصور کرد؛ ناراحتی از انتخاب نشدن مجددش حتی پس از برکناری احمد سعادتمند! شدت ناراحتی که حتی به پرسپولیسی بودن احمد سعادتمند هم منتج شد تا نشان دهد سرمربی سابق آبی‌ها تنها یک گزینه دارد، مطرح کردن نام پرسپولیس برای حفظ محبوب میان آبی‌ها!
مجیدی عادت به گفت‌وگو با رسانه‌ها و پاسخگویی به آن‌ها ندارد و این‌بار هم یک‌طرفه و در کانال شخصی صحبت‌های تندی را علیه باشگاه مطرح کرده است. هرچند که مصاحبه‌اش تا قبل از تعیین تکلیف سرمربی جدید منتشر نشد که در نوع خودش جالب است! مجیدی گفته «سکوت کردم تا هوادار واقعی استقلال برخلاف فضای دست‌کاری شده شبکه‌های اجتماعی، متوجه عمق دروغ‌گویی و فریبکاری در باشگاه استقلال بشود. حالا همه متوجه شدند که پروژه بازگشت آقای استراماچونی دروغ بود. کلاهبرداری عاطفی و یک ضربه کشنده به استقلال در آستانه کسب جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا بود» اما سرمربی سابق آبی‌ها بیان نکرده که چرا خودش در آستانه همان فینال مهم جام‌حذفی قهر و تیم را در فاصله چند روز مانده به دیدار با تراکتور رها کرد. او که می‌دانست حداقل تا پایان جام‌حذفی سرمربی این تیم است و نباید با قهر و قهرکشی نابودی تیمش را رقم بزند.

تسویه‌حساب‌های مجیدی و سعادتمند
مجیدی عنوان کرد «با پنجره بسته به آسیا رفتیم و هیچ مسوول و ناظری این مدیران خیانت‌کار را مواخذه نکرد که چرا پول آقای شفر را ندادند اما دنبال ماجراجویی‌های قلابی در ایتالیا بودند؟ ۶ ماه قبل گفته بودم که استقلال مدیر توانمند اقتصادی در باشگاه می‌خواهد، گفته بودم که استقلال مدیر-کارمند نمی‌خواهد اما یک مدیر پرسپولیسی را برای استقلال انتخاب کردند و با هزینه‌های سنگین، ارتش مجازی راه انداختند و یک زمین سوخته در استقلال باقی گذاشتند. مدیریت فریب‌کار با همکاری شریکش در هیات‌مدیره استقلال پروژه کینه‌توزی علیه مرا همچنان پیش می‌برند. آن‌ها ماموریت داشته‌اند که استقلال را به یک تیم معمولی تبدیل کنند و فکرش را هم نمی‌کردم که میزان حقارت آقایان در حدی باشد که استوری نگذاشتن، سلفی نگرفتن و نام نبردن از آن‌ها در مصاحبه‌هایم منجر به از دست رفتن قهرمانی‌ها در استقلال شود. همه از جام حذفی می‌گویند اما قدرت تیم ما در حدی بود که می‌توانستیم در فینال غرب آسیا، دربی آسیایی برگزار کنیم اما به جای پرداخت طلب شفر در ۶ ماه گذشته فقط دروغ گفتند.» اما او مطرح نکرده که خودش هم در یک سوی ماجرای تضعیف این تیم قرار دارد و در زمان‌های مختلف برای تسویه حساب با سعادتمند استقلال را با حواشی متعددی مواجه کرد. برچسب زدن به سعادتمند و پرسپولیسی مطرح کردن او هم شاید بازی با عواطف هواداران این تیم باشد اما چه کسی است که نداند خود مجیدی هم به واسطه کرونمایی، پنالتی‌های اهدایی و چشم‌پوشی‌های کمیته انضباطی و آرای ناعادلانه توانست همان امتیازات را برای تغییر از یک تیم معمولی به نایب قهرمانی کسب کند. آقای مجیدی! جالب است این را هم بدانید که تیم سابق شما استقلال ظرفیت حضور در فینال غرب آسیا و برگزاری دربی آسیایی را هم داشته اما در صورت باخت پاختاکور هم تیم سابق شما در نیمه‌نهایی حریف پرسپولیس می‌شد نه فینال غرب آسیا.

پیشکسوتان کاسب‌کار استقلال
مجیدی گفته «تعدادی از پیشکسوتان با سهم‌خواهی و منفعت‌طلبی به حمایت از مدیریت دروغگو پرداختند و حالا هم با کاسب‌کاری همیشگی‌شان راهروهای وزارت ورزش را بالا پایین می‌کنند تا به جای قدم زدن در پارک‌ها، سرگرمی تازه‌ای برای خودشان به وجود بیاورند. به‌خاطر همین است که باید یادی کنیم از ناصر حجازی و منصور پورحیدری حسرت بخوریم که آن مردان بزرگ کجا هستند. یک مدیر پرسپولیسی با اسم رمز استراماچونی و الکس نوری، استقلال را به این روزها رساند. این پلیدی‌ها در استقلال تمام نخواهد شد اما اگر استقلالی واقعی هستید، دفعه بعد لااقل حامی این دروغگوها نباشید. حمایت نادرست باعث شد استقلال برای دومین سال متوالی از سوي دلال‌ها بسته شود و نه سرمربی!» کاش مجیدی همان روزی که هدایت استقلال را بدون حتی یک روز سابقه در کارنامه مربیگری تحویل گرفت به این عقاید و صحبت‌هایش ایمان داشت و هدایت تیمی را برعهده نمی‌گرفت که سرمربی‌اش حتی در انتخاب بازیکن هم اختیاری ندارد.

وزیر ورزش، دیروز آشنا، امروز غریبه
مجیدی در پایان صحبت‌هایش هم بیان کرد «بعد از رفتن آقای استراماچونی، با یک دروغ زشت مرا متهم به همدستی با وزارت ورزش کردند. در چند روز گذشته هم مجددا گفتند که مشغول لابی با وزیر ورزش هستم اما همه این حرف‌ها دروغ بود، چون هیچ‌وقت آقای سلطانی‌فر را ندیده‌ام. آن‌ها نمی‌توانند در رابطه عاطفی من با هوادار خدشه‌ای وارد کنند، رابطه‌ای که در تمام سال‌های جوانی، انرژی و انگیزه من برای زندگی و فوتبال بود.» آقای مجیدی شما چندی پیش در مصاحبه‌ای تلویزیونی عنوان کردید با آمدن مسعود سلطانی‌فر شرایط فوتبال بهتر از قبل خواهد شد اما اکنون مدیران منتسب این باشگاه از سوی وزارت را زیر سوال می‌برید و مهم‌ترین دلایل ناکامی‌های استقلال مطرح می‌کنید.
پیچیده شدن مشکلات استقلال 
صحبت‌های مجیدی و افشاگری‌هایش حقیقت یا عصبانیت؟! در مقطع زمانی کنونی بدون ورود نهادهای نظارتی ارزش چندانی ندارد که اعلام کنند تکلیف پول‌های گم‌شده در استقلال به کجا خواهد رسید. مجیدی اکنون و پس از به بن‌بست رسیدن مذاکرات و شرط سه‌ساله‌اش برای حضور در استقلال سکوتش را شکسته و دست به افشاگری زده. افشاگری که بیشتر از حل مشکلات به پیچیده‌تر شدن ماجرای استقلال خواهد انجامید و البته راستی‌آزمایی آن هم ضرورتی است که باید از سوی نهادهای مربوطه صورت پذیرد.
اما ای‌کاش سرمربی مدعی این تیم درباره عملکرد خودش در مدت حضور در کادر فنی این تیم هم توضیحاتی ارائه دهد که چرا ساختارهای مدیریتی در باشگاه را دستخوش تغییرات عجیبی کرد. مدیر یک مجموعه اختیاراتی دارد و یکی از وظایف سرمربی هماهنگی و تبعیت از خواسته مدیران است، اتفاقی که هیچ‌گاه از سوی مجیدی دیده نشد و هربار ابعاد تازه‌ای از اختلاف‌هاي موجود میان سعادتمند و مجیدی رسانه‌ای می‌شد. مدیرعامل و سرمربی سابق استقلال در تمام مدت حضورشان در باشگاه حتی از برقراری یک گفت‌وگوی ساده و حل اختلاف‌هايشان هم عاجر ماندند باوجود این که سعادتمند بارها برای حل مشکلاتشان با مجیدی چراغ سبز نشان داد اما او تا مدت‌ها پالس مثبتی برای انجام این مذاکرات نداشت.

حالا چرا؟
اما همین اختلاف‌ها هم موجب نشد مجیدی برای وارد نشدن لطمات بیشتر به ساختار تیمش از ادامه حضور در این تیم انصراف دهد و تنها زمانی که متوجه عدم تمایل مدیران این تیم به حضورش شد داستان استعفا و قهر را رقم زد. و اکنون شکل جدیدی از این اختلاف‌ها به‌عنوان مشکلات درون باشگاهی مطرح می‌شود که خود مجیدی هم در تداوم آن‌ها نقش داشته است. او باوجود اطلاع از تمام این چالش‌ها به حضور و همکاری‌اش ادامه داده حداقل تا زمانی که متوجه شد سعادتمند برای حذفش به دنبال مذاکره با مربیان دیگر است و حتی به پروژه واهی بازگشت آندره‌آ استراماچونی هم متوسل شده.
البته سرمربی سابق آبی‌ها ثابت کرده که مربی رسانه‌ای و پاسخگوی اذهان عمومی در گفت‌وگوهای چالشی نیست. او نه در نشست‌های خبری شرکت می‌کند و نه در مصاحبه‌های رسانه‌ای! تا حداقل از این طریق صحبت‌هاش شکل رسمی بگیرد. او هربار صحبت‌هایش را در فضای مجازی مطرح می‌کند و این بار هم با یک استوری تبریک در پیج شخصی‌اش به محمود فکری، هواداران این تیم را به خواندن مصاحبه‌ چالشی در کانال تلگرامی دعوت کرده و درنهایت هم یک طرفه به همه تاخته است.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.