زمان آغاز لیگ بیستم مشخص شدبه لطف سازمان، پرسپولیس حق استراحت ندارد!

0 9
زمان آغاز لیگ بیستم مشخص شدبه لطف سازمان، پرسپولیس حق استراحت ندارد!

شیوا دورانگر – خبرنگار: زمان شروع مسابقات فصل آینده لیگ برتر مشخص شد و تیم‌ها از ۱۰ آبان به میدان خواهند رفت. این تصمیم در حالی گرفته شد که برخی تیم‌ها تا همین چند روز قبل درگیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بودند و انتظار می‌رفت سازمان لیگ با در نظر گرفتن تمامی جوانب درباره آغاز لیگ بیستم تصمیم‌گیری کند.
به گزارش پرسپولیس نیوز، همان‌طور که در جریان هستید روز ۳۰ مرداد پرونده مسابقات لیگ برتر نوزدهم با قهرمانی پرسپولیس بسته شد و در این فاصله تیم‌ها اقدام به یارگیری کرده و تمرینات پیش فصل را استارت زدند. ولی پرسپولیس و استقلال بعد از پشت سر گذاشتن مسابقات جام حذفی به همراه 2 نماینده دیگر فوتبال ایران یعنی سپاهان و شهر خودرو از ۲۵ شهریور راهی قطر شدند تا بازی‌های باقی‌مانده خود در لیگ قهرمانان آسیا را به انجام برسانند. تیم‌های سپاهان و شهر خودرو که در همان دور گروهی حذف شدند. آبی پوشان هم به رغم انصراف نماینده امارات و صعود بی‌دردسر از گروه، در یک‌هشتم قافیه را به پاختاکور باختند و از دور مسابقات کنار رفتند. ولی پرسپولیس با اینکه در گروه سختی قرار داشت، با حذف نماینده کشور میزبان به‌عنوان تیم اول صعود کرد و بعد از حذف تیم‌های السد قطر، پاختاکور ازبکستان و النصر عربستان توانست به فینال برسد و افتخار مهمی را برای فوتبال ایران رقم بزند. همه این فعل‌وانفعالات در 3 هفته انجام گرفت; یعنی پرسپولیسی‌ها هر 3 روز یک‌بار مقابل حریفان به میدان رفتند و حالا که نیاز دارند مدتی را به استراحت و ریکاوری بگذارند باید سریعا خود را برای فصل جدید آماده کنند! چون حدود 3 هفته دیگر با تراکتورسازی در سوپر جام بازی دارند و چند روز بعد هم که لیگ برتر آغاز خواهد شد که این شرایط تمام برنامه‌های کادر فنی را به‌هم‌ریخته است و بازیکنان زمان کافی برای استراحت و بدنسازی نخواهند داشت و مجبور هستند در زمان کوتاهی ریکاوری کنند و زودتر تمرینات پیش فصل را استارت بزند که این می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری داشته و به سلامتی بازیکنان آسیب‌زده و در دراز مدت باعث آسیب‌دیدگی بازیکنان شود. پرسپولیس در دوره قبلی هم که در لیگ قهرمانان آسیا فینالیست شد، این شرایط را تجربه کرده بود و برخی بازیکنانش را به خاطر فشردگی مسابقات از دست داد و همین اتفاق باعث شد که جام قهرمانی را در خانه از دست بدهد. در آن مقطع پرسپولیس با هدایت برانکو مرتبا از این شهر به آن شهر و از این کشور به آن کشور می‌رفتند و هر ۴ روز یک‌بار در مسابقات داخلی و آسیایی بازی می‌کردند. دریغ از اینکه سازمان لیگ ذره‌ای با نماینده ایران همکاری کند و حتی اگر به خاطر داشته باشید نیمه‌نهایی جام حذفی را هم قرار بود ۴ روز بعد از بازی با السد برگزار کنند اما به دلیل همزمانی با شب‌های قدر مجبور به تغییر زمان بازی شدند.
حال می‌بینید که سازمان لیگ با علم به اینکه می‌داند پرسپولیس تا همین چند روز قبل درگیر مسابقات آسیایی بوده ، تصمیم گرفته است از ۱۰ آبان فصل جدید را شروع کند و به نظر می‌رسد مسوولان فقط می‌خواهند باری به هر جهت لیگ را برگزار کنند و مسوولیت این کار را از سرخود رفع کنند.
که این اجحاف به پرسپولیسی است که به‌دشواری خود را به فینال رساند. تیمی که در بازی آخر اسیر بازی کثیف سعودی‌ها شد و نتوانست از بهترین گلزن خود استفاده کند و ۱۲۰ دقیقه با یک یار کمتر جنگید و در ضربات پنالتی نماینده قدرتمند عربستان را حذف کرد. البته با تکیه بر غیرت بازیکنان شاهد بودید که از نیمه دوم خستگی در ساق بازیکنان مشهود بود و حتی نای راه رفتن نداشتند. آیا تیمی که چنین فشار سنگینی را تجربه کرده است نباید به‌اندازه کافی استراحت کند؟ به لطف سازمان لیگ این حق هم از نماینده شایسته ایران گرفته شد و آن‌ها ناچار هستند خود را برای شروع لیگ آماده کنند. نکته اینجاست سرخپوشان حتی اگر در دو، سه روز آینده هم بخواهند تمرینات بدنسازی را شروع کنند بازهم نمی‌توانند آن‌طور که باید خود را برای لیگ جدید آماده کنند، چون یک ماه زمان نیاز است که تیم‌ها خود را برای ماراتن سنگین لیگ آماده کنند و سایر حریفان پرسپولیس منهای 3 تیمی که در لیگ قهرمانان حضور داشتند از حدود یک ماه و نیم قبل که پرونده مسابقات لیگ برتر نوزدهم با قهرمانی پرسپولیس بسته شد فرصت داشتند ریکاوری کرده و تمرینات پیش فصل را به انجام برسانند. اما همان‌طور که گفته شد پرسپولیس، استقلال و سپاهان و شهر خودرو به خاطر حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا دیرتر بدنسازی جدید را شروع کرده و تیمی مثل پرسپولیس حتی فرصت کافی برای استراحت ندارد. با این شرایط باید در انتظار فصل سختی برای نماینده‌های ایران در فصل آینده باشیم، چون این‌طور که به نظر می‌آید سازمان لیگ قرار است بازی‌ها را مثل نیم‌فصل دوم فصل قبل فشرده برگزار کند. این را هم در نظر داشته باشید که بازی‌های جام حذفی هم هست و تیم ملی هم در مقدماتی جام جهانی باید بازی کند. فقط امیدواریم زمان‌بندی مسابقات به شکلی نباشد که مثل دوره قبل بازی‌های لیگ با فینال تداخل پیدا کند و پرسپولیس مجبور باشد بدون ریکاوری لازم برابر حریف قرار بگیرد. گفتنی است که فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۹ آذر خواهد بود و طبق اعلام AFC دیدار پایانی به‌صورت تک بازی و احتمالا در کشور قطر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.