رد پای مشترک و پر حرف و حدیثبعد از مظاهری نوبت به فکری رسید

0 28
رد پای مشترک و پر حرف و حدیثبعد از مظاهری نوبت به فکری رسید

شیوا دورانگر – خبرنگار: محمود فکری در شرایطی که هنوز با نساجی قرارداد داشت با با تیم سابقش وارد مذاکره شد و در فصل جدید هدایت آبی پوشان را برعهده خواهد داشت.

این انتقال واکنش مدیران تیم مازندرانی را به همراه شد و آنها اقدام باشگاه استقلال برای مذاکره با مربی تیم خود را غیراخلاقی دانستند و اعلام کردند این موضوع را به صورت حقوقی پیگیری خواهند کرد.
سیف الله پور، سرپرست نساجی گفته است:استقلال کاری غیرقانونی انجام داده و طبق قرارداد هم اگر فکری می‌خواست از نساجی برود، باید رضایتنامه می‌گرفت. او در ادامه به بند قرارداد فکری اشاره کرده است که برای جدایی از نساجی باید 5 برابر مبلغ قراردادش را به باشگاه پرداخت کند. از انسو استقلالی ها می گویند در جذب فکری قانونی عمل کرده و بعد از اینکه از نساجی استعفا کرده است با وی وارد مذاکره شده اند و حتی به پرسپولیس هم کنایه زدند که در ماجرای گل محمدی غیرحرفه ای عمل کرده اند!
خود این مربی اما مدعی است زمانی که با نساجی قرارداد می بست مفاد آن را بخاطر رفاقتی که با مدیران این باشگاه داشته نخوانده است! و حالا باید تاوان اشتباهش را بدهد.که صحبت فکری از سوی مدیرعامل نساجی بی جواب نماند و علی امیری
به وی کنایه زد مربی که از لیگ دسته اول آمده تاوان کدام رفاقت را داده است؟ و در ادامه گفت قرارداد سرمربی تیم ما به صورت کاملا حرفه ای بسته شده و اینکه یک نفر بگوید من بند قراردادم را ندیدم حرف عجیبی را مطرح کرده است.چطور سرمربی تیم مبلغ قرارداد را دید ولی مبلغ فسخ قرارداد را ندیده است؟
البته که جابجایی مربیان در همه جای دنیا مرسوم است،اما نکته قابل توجه صحبت های مدیرعامل نساجی انجایی که می گوید مدیران استقلال برای جذب فکری هیچ مداکره حضوری با انها نداشته و در رسانه ها خبر استعفای فکری را شنیده اند!که این در نوع خودش عجیب است.
گفتنی است فکری با حضور در سازمان لیگ، قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ کرد و توانست به استقلال بپیوندد. که این با اصول حرفه ای در تضاد است. این برای اولین بار نیست که این مربی دست به چنین اقدامی می زند و چنین رفتاری را در قبال تیم های شاهین و خوشه طلایی هم داشت که حتی باشگاه بوشهری از وی شکایت کردند اما کمیته استیناف با این استدلال که شاهین شهرداری به جای فکری با مربی دیگری قرارداد بسته است،فسخ قراردادش را موجه دانست.شاهینی ها ام معتقد بودند که ابتدا فکری با سرخپوشان پاکدشت قرارداد بسته و سپس آنها اقدام به استخدام سرمربی کرده اند.
بنظر می رسد اینبار هم خطری این مربی را تهدید نمی کند و شاید هم خیال فکری از بابت شکایت احتمالی مازندرانی ها راحت است که می گوید: پول قراردادش را که از استقلال بگیرد به نساجی پرداخت می‌کند و اگر نیاز باشد خانه اش را می‌فروشد تا به استقلال باز گردد! ظاهرا فکری توانسته با فحاشی هواداران تیم سابقش کنار بیاید و خود را برای هر اتفاقی در آینده اماده کرده بود.ناگفته نماند که این مربی چندی پیش بخاطر اینکه گفته بود قهرمانی لیگ برتر حق پرسپولیساست مورد فحاشی عده ای از هواداران استقلال در فضای مجازی قرار گرفت و گفته بود آنها حتی در استقلالی بودن من محمود فکری شک و شبهه ایجاد کرده‌اند و جرات نمی‌کنیم بگوییم استقلالی هستیم.و حتی پیش از این هم بخاطر اینکه از سوی استقلالی ها مورد تشویق قرار نگرفته است از حضور در این تیم ابراز پشیمانی کرده بود.ماجرا از این قرار است که حدودا دوسال قبل در یکی از دیدارهای استقلال و نساجی از پیشکسوتان تقدیر به عمل آمد،اما بعد از اینکه با کم محلی هواداران مواجه شد از رفتار طرفداران این تیم سابقش گلایه کرده و گفته بود: 14 سال در این تیم بازی کردم، حدود شش سال کاپیتان بودم. دو سه بار بلندگوی ورزشگاه اسم مرا اعلام کرد و بعید می‌دانم متوجه حضور من نشده باشند، شاید محمود فکری را هم نمی‌شناسند و به خود گفته بود ای کاش پیشنهاد پرسپولیس را قبول کرده بودم!
بگذریم.به راستی چرا در فوتبال ما هیچ قانونی برای برخورد با مربیان متخلف وجود ندارد و همانطور که با بازیکنان برخورد می شود نباید با مانع از بازارگرمی و هنجارشکنی مربیان شد؟گرچه با بازیکنان و باشگاه های متخلف هم انطور که بلید سفت و سخت برخورد نمی شود و امسال شاهد بودیم که برخی بازیکنان با وجود قرارداد سر از تیم های دیگر در آوردند که نمونه آن رشید مظاهری،بابک مرادی و سعید واسعی بودند.
در سالهای گذشته حضور بازیکنانی نظیر بلبلی و دشتی به استقلال با جنجال همراه بود.جالب اینجاست در پرونده بلبلی که با وجود قرارداد با سپیدرود با دو باشگاه قرارداد بسته بود، کمیته تعیین وضعیت فقط باشگاه فولاد را مقصر شناخت و هیچ برخوردی با آبی ها نداشت.
حالا باید دید پرونده شکایت تراکتور و ماشین سازی از استقلال بخاطر جذب مظاهری و مرادی به کجا خواهد انجامید ؟اگر بنا باشد این رفتارها در فوتبال ما باب شود و مرتبا با تیمها مماشات شود تبدیل به عادت شود و هر فصل باید شاهد انتقال غیرقانونی با بازیکنانی باشیم که تحت قرارداد تیم های دیگر هستند. جالب اینجاست که در همین ماجرای انتقال فکری برخی رسانه ها نه تنها واکنشی به رفتار غیرحرفه ای مدیران باشگاه استقلال نداشتند که آن را الگویی برای سایر تیمها دانستند!
اما زمانی که گل محمدی به پرسپولیس پیوست،فضای رسانه ای فوتبال مخالف این انتقال بود.این درحالی بود که این مربی قانونا و طی مذاکراتی که مدیران دو باشگاه داشتند در نیم فصلی که گذشت به جمع سرخپوشان پیوست.در واقع پرسپولیسی ها با پرداخت مبغلی رضایت تیم شهرخودرو را جلب کردند و این موضوعی بود که مسوولین نساجی هم به آن اشاره داشتند که باشگاه پرسپولیس اگر یحیی گل محمدی را به هر طریقی جذب کرد ولی رضایت باشگاهش را جلب کرد و تکیف انها مشخص بود که اگر سرمربی خود را از دست دادند،اما در عوض درامدزایی خوبی کرده و توانستند با فروش گل محمدی بخشی از بودجه خود را تامین کنند. به راستی آن عده ای که در ماجرای یحیی دم از اخلاق حرفه ای و جوانمردی می زدند چرا روزه سکوت گرفته اند،و از ان مهمتر با کتمان واقعیت یا وارونه جلوه دادن قصد دارند رفتار غیرحرفه ای استقلالی ها را تطهیر کنند و کماکان به مخاطبان فوتبال القا کنند که آمدن گل محمدی به پرسپولیس غیراخلاقی بوده است!

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.