کاری که با پرسپولیس شد را با دیگران تکرار نکنیدتفاوت کری خواندن و ریشه زدن

0 32
کاری که با پرسپولیس شد را با دیگران تکرار نکنیدتفاوت کری خواندن و ریشه زدن

شیوا دورانگر – خبرنگار: شکایت النصر از پرسپولیس توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا رد گردید و نماینده شایسته فوتبال ایران رسما فینالیست آسیا شد.

در ظاهر این‌طور به نظر می‌رسد که فوتبال ایران در یک پرونده حقوقی مقابل عربستانی‌ها برنده‌شده است، اما واقعیت این‌که ما آبرو و اعتبارمان را در آسیا به‌خصوص نزد سعودی‌ها باختیم؛ کشوری که سال‌هاست در حال تلاش برای ضربه زدن به فوتبال ایران است تا جلوی پیشرفت و قدرت‌نمایی‌مان را بگیرد و چه زود یادمان رفت که همین عربستان باهمکاری امارات میزبانی را از نماینده‌های فوتبال کشورمان در دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا گرفت، آن‌هم با این دلیل مضحک که در ایران امنیت وجود ندارد. ولی 4 نماینده ایران باهمبستگی و تهدید ای اف سی توانستند صلاحیت کشور برای میزبانی از تیم‌های آسیایی اثبات کنند و اگر کرونا شیوع پیدا نمی‌کرد بازی‌های دور برگشت را در ورزشگاه‌های خانگی خود برگزار می‌کردند. قطعا این اتفاق از همه بیشتر به تیم‌های ایرانی لطمه زد و چه‌بسا اگر تیم‌های ما به‌جای قطر در کشور خود بازی کرده بودند نتایج بهتری در این دوره به دست می‌آوردند. با این وجود یکی از نماینده‌های ما توانست با تلاش و پشتکاری زیاد خود را به فینال برساند، ولی متاسفانه بعد از این افتخار غرورانگیز شاهد اتفاقات زشتی در فوتبال‌مان بودیم و عده‌ای با دادن اخبار کذب به حریف پرسپولیس تلاش کردند نماینده شایسته فوتبال ایران را از حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا محروم کنند، ولی ای اف سی وطن‌فروشان را سنگ روی یخ کرد و اعلام داشت قرارداد بازیکنان جدید پرسپولیس هیچ مشکلی ندارد.
با این وجود هنوز برخی رسانه‌ها تلاش می‌کنند با انتشار اخبار خیالی از این‌دست که النصر تصمیم دارد پرونده را به دادگاه CAS ببرد ته دل هواداران پرسپولیس را خالی ‌کنند، که با توجه به زمانبر بودن روند رسیدگی بعید است این اتفاق بیفتد. اما برفرض که این اتفاق رخ دهد، بازهم رای به سود پرسپولیس خواهد بود، چون قرارداد بازیکنان جدید قبل از شروع محرومیت این باشگاه از نقل و انتقالات ثبت‌شده است. این ماجرا تا هرکجا ادامه داشته باشد، درنهایت بازهم این ماییم که بازنده این بازی خواهیم بود. چون از این به بعد به خاطر دروغ‌پردازی و ندانم‌کاری عده‌ای به چشم دیگران مردمانی خودفروخته به نظر می آییم که حاضرند وطن و هویت ملی خود را هم بفروشند! النصری ها شاید در ظاهر از استقلالی‌ها بابت ارسال ایمیل به ای اف سی و همکاری با آن‌ها شکر کرده باشند، اما در خلوت خودشان به ریش ما خندیدند که چه راحت فضا را برای جوسازی آن‌ها مهیا کردیم و حتی راه و چاه ضربه زدن به کشورمان را نشان دادیم، آن‌هم به طریق فوتبالی که شکل گرفت تا باعث اتحاد و همبستگی ملت‌ها شود، ولی به خاطر باورهای افراطی عده‌ای به سمتی دشمنی و نفاق پیش می‌رود.
همه جای دنیا، طرفداران فوتبال نسبت به موفقیت و شکست رقیب واکنش نشان می‌دهند و به‌طور غریزی از باخت رقیب بیشتر از برد تیم خود خوشحال می‌شوند که این قاعده هواداری است و اشکالی نباید به آن گرفت و حتی در رقابت‌های برون‌مرزی. و اینکه می‌گویند وقتی باشگاهی از فوتبال ما در میادین بین‌المللی پا گذاشت، سایر تیم‌ها و طرفدارانش به آن نگاه ملی دارند و آرزوی موفقیتش را خواهند کرد فقط مشتی شعار است و بی‌تعارف هیچ هواداری از برد رقیب خوشحال نمی‌شود. اما این معنایش آن نیست که ما به خودمان این حق را بدهیم که از راه‌های ناجوانمردانه در کار حریف بگذاریم و برای رفع عقده‌های سرکوب‌شده خود آب به آسیاب دیگران بریزیم. تا قبل از این ناراحت فحاشی و توهینی‌هایی بودیم که در ورزشگاه‌ها می‌شد و از این به بعد اما باید نگران این باشیم که چه خبری به راست یا دروغ قرار است از کشورمان در سراسر دنیا مخابره شود! و هیچ متوجه نیستیم که لذت کری خوانی را با ادبیات نادرست از خودمان می‌گیریم و اگر همین‌طور پیش برویم یک روز می‌بینیم فوتبال باعث انزجارمان از هم شده است. امروز استقلالی‌ها از موفقیت‌های پرسپولیس ناراحت‌اند و فردا روزی که نوبت رقیبان آن‌ها می‌رسد، اگر این ناراحتی با چاشنی نفرت و انتقام همراه بود آیا آن‌ها تاب این را خواهند داشت؟ گرچه همین حالا شاهدیم پرسپولیسی‌ها به کنعانی زادگان فشار می‌آورند که به‌تلافی رفتار استقلالی‌ها طلبش را به این تیم نبخشد تا آن‌ها از آسیا حذف شوند یا طرفداران سپاهان به ای اف سی راپورت دادند که استقلال بدهی کنعانی را نپرداخته و به آن‌ها دروغ گفته است که این رسم غلط رو خود استقلالی‌ها باب کرد و حالا شاید متوجه باشد که چرا به آن‌ها می‌گفتند این کارها آخر و عاقبت خوبی ندارد. بقول معروف زمین گرد است و می‌چرخد و خیلی زود تاوان پس می‌گیرد و یادمان می‌اندازد که چه به سر بقیه آوردیم.
البته که مقصر اصلی این اتفاق‌ها خود باشگاه‌ها هستند که با حرف‌ها و رفتارهای نسنجیده خود تخم نفاق و کینه را در دل هواداران می‌اندازند و اجازه نمی‌دهند که کری‌های فوتبالی در مسیر درست خودش صورت بگیرد. در واقع آن روزی استارت وطن‌فروشی زده شد که عده‌ای ناجوانمرد این باور را به خورد طرفداران فوتبال دادند که قهرمانی‌های پرسپولیس مهندسی‌شده است و از این تیم در پشت پرده حمایت می‌شود و ….
بعد از باخت النصر به پرسپولیس چقدر افسوس خوردیم که طرفداران عربستانی به این درک رسیده‌اند که در فضای دوستانه و بدون توهین و تهمت برای حریف خود کری می‌خوانند، اما طرفداران فوتبال ما مرتبا در حال جنگ و جدل بیهوده باشند و خود را اینچنین انگشت‌نما کنند.
الهلال و النصر مثل پرسپولیس و استقلال باهم رقابت دارند، دربی آن‌ها هم حساس می‌شود. و حتی در فصل اخیر الهلال بالاتر از النصر قهرمان شد و النصر به نیمه‌نهایی آسیا رسید. اما بعد از اینکه الهلال به دلیل تعداد بالای کرونایی‌ها از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شد تلاش نکرد رقیب را نزد دشمنان تخریب کند. کنایه زد، کری خواند و طرفداران این تیم خوشحالی خود را هم پنهان نکردند و با تهیه کیک و ساخت عکس و کلیپ‌های طنز تا جایی که می‌توانستند برای هوادارای رقیب کری خواندند اما مثل مسوولین سابق برخی تیم‌ها در پشت پرده اقدام به خرابکاری علیه رقیب نکردند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.