کاری که با پرسپولیس کردند اسمش فقط و فقط خیانت بودپنجعلی: با قهرمانی جواب همه شیطنت‌ها را می‌دهیم

0 48
کاری که با پرسپولیس کردند اسمش فقط و فقط خیانت بودپنجعلی: با قهرمانی جواب همه شیطنت‌ها را می‌دهیم

مرضیه دارابی – خبرنگار: 2 بار فینالیست آسیا شدن آن‌هم با پنجره بسته، کاری است که تنها از دست تیم‌های بزرگ برمی‌آید.

پرسپولیس با برانکو و با یحیی، درحالی‌که پنجره‌های نقل و انتقالاتی اش بسته‌شده بود، به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. البته این بار، النصری‌های متوهم با اطلاعاتی که از داخل ایران برای شان رفته بود، به دنبال محکوم کردن پرسپولیس بودند که بازیکنان جدید بعد از بسته شدن پنجره به این تیم اضافه‌شده‌اند که البته روز جمعه کنفدراسیون فوتبال آسیا رای به حقانیت پرسپولیس داد و فینالیست شدن این تیم تأیید شد. کنفدراسیونی که البته در موضوع آل کثیر خیلی ناعادلانه برخورد کرده و تجربه نشان داده آن‌ها یکی از نهادهای فاسد فوتبال هستند. حالا پرسپولیس باید به دنبال تبرئه مهاجم موفقش باشد و درعین‌حال نیز برای شکست فینالیست شرق آسیا خود را آماده کند. البته همچنان مشکلاتی در کار وجود دارد و قهرمان ایران با بی‌پولی مواجه است. صدای رادو و رسن به خاطر عدم دریافت پول به حق درآمده و برخی چون شجاع و کنعانی زادگان هم دلگیری‌هایی از باشگاه دارند. طلب دردسرساز برانکو هم درعین‌حال به موضوع بغرنجی تبدیل‌شده که قطعا عدم تسویه به مربی کروات، عواقب سختی برای پرسپولیس خواهد داشت. در خصوص همه این مسایل گفت‌وگویی داشتیم با محمد پنجعلی، مرد بااخلاق سال‌های گذشته تیم ملی و پرسپولیس که معتقد است تیم متبوعش، این بار قهرمان آسیا خواهد شد. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با کاپیتان سابق تیم ملی را در زیر می‌خوانید:

-هرچند پرسپولیس تخلفی مرتکب نشده بود اما باید خوشحال باشیم که AFC این بار رای منصفانه‌ای را صادر کرد.
خوشبختانه خطر رفع شد، پرسپولیس تخلفی نکرده بود اما آن‌ها دنبال بهانه می‌گردند. عربستانی‌ها با توجه به لابی و قدرتی که در کنفدراسیون فوتبال آسیا دارند، از کوچک‌ترین بهانه به نفع خود استفاده می‌کنند خدا را شکر که این بار شکست خوردند.
-معلوم بود که پرسپولیس کارش را قانونی انجام داده، اما مساله اصلی اطلاعاتی بود که از داخل کشور به آن‌ها داده شد و این داشت برای نماینده ایران دردسرساز می‌شد. آن‌همه ایمیل و آن حجم از دروغ‌ها که تحویل AFC داده و بعضا هم اسم‌های سرشناسی لابه‌لای آن‌ها دیده می‌شد.
من فکر می‌کنم فقط به این کار می‌شود گفت خیانت. همچنین چیزی از یک ایرانی ایران‌دوست بعید است. همه باید بابت موفقیت نماینده ایران خوشحال باشند.
-البته من می‌گویم هوادار سرخابی طبیعی است که از شکست تیم مقابل ناراحت نشود. تا اینجای کار، نفس هواداری و کری خواندن را نشان می‌دهد، اما اینکه بیایی یک نهاد فاسد را علیه نماینده کشورت تحریک کنی و دائم بگویی آن‌ها کار نژادپرستی کرده‌اند درحالی‌که این اتفاق نیفتاده و یا اینکه بگویی آن‌ها در مورد جذب بازیکن تخلف کرده‌اند، اتفاق خیلی بدی است.
این‌ها باعث رنجش هست. بحث هواداری را هم قبول دارم و این فوتبال را جالب می‌کند اما من اعتقاد دارم 2 تیم در میدان خارجی نباید از باخت هم خوشحال شوند، چه برسد به اینکه برویم اطلاعات به AFC بدهیم در جهت اینکه یک تیم ایرانی محروم شود. کری‌ها در داخل مملکت باشد شیرین است اما انتظار نمی‌رود در این شرایط آدم عِرق ملی‌اش را از دست بدهد و برود و به حریف تیم ایرانی کمک کند. پرسپولیس به اسم ایران در آسیا حضور داشت.
-موضوع ناراحت‌کننده این است که خود ازبک‌ها حرکت آل کثیر را اصلا توهین نژادی تلقی نکرده‌اند اما هواداران استقلال به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیام داده‌اند که او این کار را کرده.
بله متاسفانه. آل کثیر واقعا بی‌گناه است، این پیام‌هایی که دادند یک کار خیلی زشتی بوده و به نظر من هرگز حرکت او نژادپرستی نبوده، AFC باید پیگیری می‌کرد که آن‌هایی که پیام می‌دهند، دنبال چی بودند. او قبلاً هم این کار را می‌کرده. اصلا کاری نبود و من نمی‌دانم چرا این شیطنت اتفاق افتاد. با قهرمانی جواب همه این‌ها را می‌دهیم.
-فکر می‌کنید می‌توانیم بخشش آل کثیر را بگیریم؟
من فکر می‌کنم تبرئه شود چون اصلا دلایل مستندی وجود ندارد. بعد هم اصلا ازبک‌ها چشم‌بادامی نیستند، چشم‌بادامی ما بیشتر از آن‌هاست.
-پرسپولیس چگونه توانست 2 ساعت بعد از محروم شدن ستاره‌اش، به بازی برگردد؟
موقعی که یک جا ظلم شود، انگیزه بالاتر می‌رود. ایرانی‌ها ذاتا این‌طوری هستند و از چنین ظلم‌هایی انرژی مضاعف می‌گیرند. دیدید که آن‌ها در تمام 90 دقیقه بازی و وقت اضافه با تمام وجود می‌دویدند. هرکسی بازی را می‌دید به این موضوع اذعان داشت. همه کارشناسان نظرشان همین بود. البته بدنسازی تیم هم خوب بود. من خبر دارم که چند تا از بچه‌ها بعد از بازی چقدر بی‌حال شدند و در رختکن افتادند.
-بدون آل کثیر و با آل کثیر شانس قهرمانی پرسپولیس در آسیا را چقدر می‌دانید؟
من اعتقاددارم حتما آل کثیر بخشیده می‌شود چون بی‌گناه است. اگر وجدان بیداری باشد، او باید تبرئه شود. این پرسپولیس قهرمان است چون شرایط یک قهرمان را دارد. ازنظر فنی و همبستگی و انسجام تیمی واقعا بی‌نظیر بود. یک نفر برای 11 نفر و 11 نفر برای یک نفر جنگیدند، و این به نتیجه تیمی پرسپولیس خیلی کمک کرد.
-اما تیم‌های شرق آسیا هم سخت هستند.
ما نشان دادیم می‌توانیم آن‌ها را ببریم. کره و ژاپن را در پکن بردیم، من هم بودم. الان تیم وضعیتی بهتر از فینال قبلی دارد. تا آن زمان هم بچه‌هایی که تازه آمدند بیشتر جا می‌افتند و جای آن‌هایی که رفتند را بهتر پر می‌کنند. شرایط تیمی خوب داریم. من خودم نگران این‌هایی بودم که تازه اضافه‌شده بودند و فکر می‌کردم کار هماهنگی آن‌ها خیلی سخت است ولی ماشالا بچه‌هایی باهوش، بااستعداد، با خلاقیت و تکنیک بالا بودند.
-نگرانی بیشتر از بابت طلب‌ها و فسخ قرارداد برخی از بازیکنان است.
به نظرم باید صبر کرد. بچه‌ها می‌مانند. همه می‌خواهند قهرمان آسیا شوند. حیف است تیم به هم بریزد. آن‌ها تا الان کارشان را خوب انجام داده‌اند. باید از تیم حمایت کرد و کمک کرد.
-لیگ هم قرار است از 10 آبان شروع شود.
به امید خدا. امیدوارم سر موقع شروع شود، چون این شرایط اجتناب‌ناپذیر است. بالاخره باید تماشاگران هم به ورزشگاه برگردند، می‌شود با رعایت فاصله‌ها این کار را کرد. مطمئنا مردم خودشان رعایت می‌کنند و به شرایط جدید عادت می‌دهند. همان‌طور که الان کمتر کسی را در جامعه می‌بینیم که ماسک نزده باشد. قبلاً بی‌تفاوتی زیاد بود ولی الآن همه احساس کردند باید همه رعایت کنند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.