لبخندهای دردسرساز برای رضایتنامه‌ای که گران‌تر می‌شود گاف مدیران آبی در قرارداد نادری 

0 31

مریم سرخوش – خبرنگار: مدافع سابق پرسپولیس که حالا تبدیل به جدیدترین یاغی فوتبال ایران شده ممکن است برای استقلالی‌هایی که در خوشحالی خرید جدیدشان سر از پا نمی‌شناسند به دردسری جدید بدل شود. چند روز پیش بود که مدیران استقلال مذاکره با محمد نادری را آغاز کردند و بدون جلب رضایت مدیران باشگاه کورتریک بلژیک (باشگاه تحت قرارداد با نادری) پای قرارداد پرهزینه این بازیکن را امضا و فاتحانه عکس یادگاری گرفتند. عکس یادگاری که حجت نظری، عضو همیشه منتقد هیات مدیره این باشگاه هم در آن حضور داشت و احتمالا بعد از موفق نشدن در خرید جام اسنپی برای پرسپولیس، عقد این قرارداد با هزینه‌ای قابل توجه را ضربه تلخی به باشگاه پرسپولیس خواهد دانست. انتشار این عکس هم می‌تواند دردسرهای تازه‌ای را برای این باشگاه ایجاد کرده و کار را به جریمه‌هایی برای طرفین بکشاند. آنها حتی نمی‌توانند مدعی شوند که توافقی به صورت کتبی صورت نگرفته و تنها عکسی انداخته شده چون این خبر از طریق رسانه رسمی باشگاه اطلاع رسانی شده است.

رونمایی در عکس‌های یادگاری 

البته خرید جدید استقلالی‌ها تنها در عکس‌های یادگاری رونمایی شده و هنوز در تمرینات تیمش شرکت نمی‌کند. اتفاقی که به عملکرد عجولانه مدیران این باشگاه بدون تامین مبلغ رضایت‌نامه‌اش برمی‌گردد که ابتدا با نادری قرارداد بسته و سپس قصد مذاکره با باشگاه کورتریک برای دریافت رضایتنامه دارند. همین مساله هم باعث شده تا نادری نتواند در تمرین آبی‌ها حضور داشته باشد. این بازیکن برای دریافت رضایت‌نامه‌اش باید مبلغ 150 هزار دلار به باشگاه بلژیکی پرداخت کند و این مبلغ که مورد پذیرش باشگاه استقلال قرار گرفته هنوز از سوی آبی‌ها به باشگاه بلژیکی پرداخت نشده است. باشگاه بلژیکی هم هیچ اطلاعی از عقد قرارداد این بازیکن با استقلال ندارد و در صورت نبود مشکل حقوقی برای پیوستن محمد نادری به استقلال، تامین مبلغ نسبتا بالای رضایت‌نامه نادری برای آبی‌پوشان قطعا دردسر ساز خواهد شد. آن هم در حالی که با حضور نادری در تمرینات بدون دریافت رضایت‌نامه، مدیران کورتریک می‌توانند از این بازیکن و باشگاه استقلال شکایت کنند تا استقلال را همچون داستان محرومیت پرسپولیس و مهدی طارمی با مشکل مواجه سازد.

بماند که در این میان منابع داخلی هنوز دست به کار نشده‌اند تا با ارسال مدارک به مدیران این باشگاه، شرایط شکایت از استقلالی‌ها را تسهیل کنند. درست شبیه اقدامی که درباره پرسپولیس انجام شد و یک مدیر سابق استقلالی و یک خبرنگار اسناد جعلی در اختیار النصر عربستان قرار دادند تا به واسطه آنها شکایت از پرسپولیس به بهانه استفاده از بازیکنان جدید پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتش را رقم بزنند. اقدامی که در نهایت به در بسته خورد، چرا که سرخپوشان پیش از اجرایی شدن حکم فیفا و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتشان به دلیل شکایت برانکو ایوانکوویچ، بازیکنان جدید را ثبت قرارداد کرده بودند.

امید به خرید کاربردی نادری

خرید جدید آبی‌ها به دلیل مصدومیت نتوانست فصل پررنگی در پرسپولیس داشته باشد. آخرین بازی محمد نادری با پیراهن پرسپولیس به حضور ۱۴ دقیقه‌ای او مقابل استقلال ختم شد. در این بازی نادری پس از ورود به زمین، توپی را برای علی‌ علیپور ساخت که همان توپ با شلیک تماشایی بشار رسن به گل تساوی بخش سرخپوشان تبدیل شد. اما دوباره کابوس مصدومیت به سراغ این بازیکن آمد و روی نیمکت رفت و دیگر هرگز نتوانست برای پرسپولیس بازی کند. گل‌محمدی امیدوار بود که در لیگ قهرمانان آسیا این بازیکن از بند مصدومیت رها شود اما او به تشخیص کادر پزشکی در تهران ماند و حضور در ترکیب تیم قهرمان منطقه غرب آسیا را هم از دست داد. پس از آن نادری باب مذاکره با پرسپولیسی‌ها را باز کرد اما با وجود اعلام نظر مثبت سرپرست سابق باشگاه و خود نادری مبنی بر توافق در آخرین دقایق مذاکرات به بن‌بست خورد و نادری سر از استقلال درآورد. انتقال نادری به استقلال مورد انتقاد شدید هواداران پرسپولیس قرار دارد اما نگرانی‌هایی هم برای هواداران استقلال به وجود آورده است. این که این بازیکن با تداوم مصدومیت‌هایش نتواند خرید کاربردی برای آبی‌ها باشد. هر چند که انتقال نادری از پرسپولیس به استقلال این روزها با چون و چرا همراه شده و ممکن است در صورت به بن‌‌بست رسیدن مذاکرات آبی‌ها با بلژیکی‌ها و با وجود ثبت قرارداد قطعی نشود یا به بحرانی جدید برای آبی‌ها بدل شود. آن هم در حالی که تا صدور رضایتنامه نادری او اجازه حضور در تمرینات را نخواهد داشت و احتمال شکایت باشگاه بلژیکی از نادری و باشگاه استقلال هم همچنان وجود دارد.

این همه بدهی و یک خرید گران 

از سوی دیگر استقلالی‌ها در حالی زیر بار عقد یک قرارداد گران و پرداخت 150 هزار دلار مبلغ رضایتنامه نادری به باشگاه بلژیکی رفته‌اند که برای باز شدن پنجره نقل و انتقالات خود و بستن پرونده‌ شفر و جباروف در فیفا به نقدینگی ۸۰۰ هزار دلاری احتیاج دارند. آنها برای حفظ دیاباته و میلیچ در فصل آتی مبالغ هنگفتی نیاز دارند و علاوه بر آن تامین مبلغ بدهی قبلی آنها هم مشکلی دیگر برای آبی‌ها به شمار می‌رود. با این اوصاف باید دید که هیات مدیره استقلال و مدیران خندان در عکس‌های یادگاری عقد قرارداد با محمد نادری به وقت ضرب‌الاجل پرداخت مطالبات، چه تدبیری برای رفع مشکلات خواهند اندیشید؟ آن هم درحالی که انتظار می‌رفت که هیات مدیره استقلال بعد از مکاتبه با باشگاه بلژیکی اقدام به مذاکره و توافق با این بازیکن کرده یا حداقل در رسانه‌ای کردن عکس خود همراه با خبر پیوستن نادری به استقلال خویشتنداری می‌کردند تا اکنون آبی‌ها را با چنین چالشی مواجه نمی‌کردند که منجر به محرومیت‌هایی برای این تیم شود. در بند ۵ از ماده ۱۹ آیین نامه نقل و انتقالات آمده است؛ «یک بازیکن حرفه‌ای تنها در صورتی مجاز به عقد قرارداد با باشگاه دیگر است که قرارداد او پایان یافته یا کمتر از شش ماه به پایان آن مانده باشد. هرگونه تخلف از این قاعده مشمول مجازات متناسب می‌شود.» این بدان معناست که در صورت شکایت باشگاه بلژیکی، باشگاه استقلال و محمد نادری می‌توانند مجازات‌هایی داشته باشند و مدیران کورتریک بسیار سختگیرانه‌تر در مبلغ قابل درخواست خود تجدید نظر کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.