موج انتقادهای مجازی از حکم محرومیت آذری با این مضمونفدراسیون ریشه منتقدانش را می‌زند؟

0 45
موج انتقادهای مجازی از حکم محرومیت آذری با این مضمونفدراسیون ریشه منتقدانش را می‌زند؟

مریم سرخوش – خبرنگار: «به سختی‌های زندگی لبخند بزن، حرف حق را بگو حتی اگر به قیمت نبودنت باشد. دنیا محل گذر است، خوب و بد می‌گذرد، آنچه باقی خواهد ماند تلی خاک و مشتی خاطره است. لبخند بزن، نگذار دشمنان قسم‌خورده در تنگناهای زندگی فکر کنند مبارزه را باخته‌ای. قدردان مردمی باش که می‌فهمند چه کرده‌ای و دلیل رفتارهای رقبای تنگ‌نظر چیست. دست‌بوس همه مردمی هستم که بدون هیچ منتی دوست شان دارم و به من نشان دادند که راهم را درست طی کرده‌ام. فدای تک‌تک نفس‌های‌تان» این جملات اولین واکنش سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد به حکم محرومیتش بود. محرومیتی که با واکنش تند و انتقادات اهالی فوتبال همراه شد.
حکم بدون توضیح
کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال عصر دوشنبه گذشته در حکمی بدون توضیح، سعید آذری را به‌طور موقت از فعالیت‌های فوتبالی محروم کرد. روابط عمومی این کمیته درباره علت ماجرا اظهار بی‌اطلاعی و عنوان کرده مسوولان فعلی این کمیته در اعلام احکام خود توضیحی را نمی‌دهند تا فرد موردنظر در جلسه شرکت کند و به‌صورت حضوری در جریان اتهامات خود قرار بگیرد.
آذری، عضو مجمع فدراسیون فوتبال و جزو مدیران خبرساز فوتبال ایران است که بارها در صفحه اینستاگرام و در گفت‌وگو با رسانه‌ها درباره مشکلات اداری فوتبال ایران اظهارنظر کرده. به اعتقاد خودش دلیل این محرومیت انتقاد از فدراسیون فوتبال در مقاطع مختلف ازجمله نابسامانی و سردرگمی این مجموعه، برخی تصمیمات عجیب مانند بازگرداندن اصفهانیان به کمیته داوران، نقش منفعل فدراسیون در پیگیری وضعیت و استقلال و شکل‌گیری تجمعات هواداری مقابل مجلس، نبود برنامه‌ای برای کنترل اتفاقات داخل فوتبال و… است و اینکه مسوولان کمیته اخلاق مصاحبه‌های او را تشویش اذهان عمومی تشخیص داده‌اند. محرومیتی که البته به مذاق اهالی فوتبال خوش نیامده و حکم صادره علیه آذری را به این معنا تلقی می‌کنند که فوتبال دست عده‌ای است که از حرف حق بدشان می‌آید و ریشه منتقدان را می‌زنند.
همه ما آذری هستیم
علی کریمی در صفحه شخصی خود با انتشار عکسی از محمدمهدی نبی و حیدر بهاروند نوشت: «برای حرف حق اینو اونو محروم می‌کنید! کِی یکی پیدا میشه شماها رو به خاطر ظلمتون به فوتبال محروم کنه؟!»
جواد نکونام، سرمربی فولاد هم با انتشار پستی حمایت خود را از سعید آذری اعلام کرد و نوشت: «حتما این روزهای عجیب‌وغریب هم می‌گذرد و روزهای بهتری خواهد آمد. روزهایی که تصمیم‌گیرندگان ورزش مملکت از سعید آذری به خاطر خدمات صادقانه‌اش به فوتبال و ورزش کشور تقدیر کنند. آیندگان هم مثل ما عملکرد سعید آذری را می‌گذارند کنار عملکرد دیگران و خواهند پرسید مگر چند نفر مثل او را داشتید که تلاش کردید او را زیر سوال ببرید؟ دادگان، آذری و … این روزها و این رای‌ها می‌گذرد آقای آذری عزیز، رای عادلانه هم همان است که مردم می‌دهند. مردمی که در اهواز و اصفهان و قائمشهر و هر جا که بوده‌اید، شهادت می‌دهند اگر فوتبال مملکت چند مدیر دیگر مثل شما داشت، حال و روزش این نبود.»
فرهاد مجیدی هم در صفحه شخصی‌اش نوشت: «فوتبالی که در محاصره مشتی دلال و کلاهبردار و نایلون فروش قرارگرفته جای شما نیست.»
در بخشی از نامه سرگشاده هواداران فولاد در واکنش به محرومیت سعید آذری هم آمده است: «دکتر سعید آذری عزیز و متشخص، فوتبال امروز ما، مرد باسواد و جنتلمنی مثل شما را صد درصد از دست نخواهد داد چون‌که امروز با ارتباطی که بین مردم و به خصوص هواداران فوتبالی در شبکه‌های اجتماعی با مدیران و وزرا و تمامی کسانی که در امر دستور و قانونگذاری دخیل هستند میسر است، صدای اعتراض ما هواداران فوتبال ایران و فولادی‌ها پیش از پیش شنیده خواهد شد. اگر زبان تیز و برنده آذری بسته شود!! با صدای هولناک و مهیب عملکرد او چه می‌کنید؟؟ با ستاره‌های نوظهور تیم‌های پایه فولادی تحت نظر مدیریت او چه می‌کنید؟؟ با اتحاد و انسجام هوادارانی که دکتر آذری با ایجاد ثبات شخصیتی در مجموعه بزرگ فولاد و ایجاد مکان مجهز برای آن‌ها و آموزش صحیح و سازماندهی شده فرهنگی ورزشی کانون هواداران چه عکس‌العملی خواهید داشت؟؟»
اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم فولاد خوزستان در استوری مشترک از مدیرعامل خود حمایت کردند و نوشتند «همه ما آذری هستیم، پشت هم می‌مانیم. حرف حق تلخ است.»
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با بیانیه رسمی و سیدمهدی رحمتی، میلاد فخرالدینی، رشید مظاهری و… هم در صفحات شخصی خود از مدیرعامل فولاد حمایت کردند تا نشان دهند حالا به جای یک نفر اهالی فوتبال گلایه‌مند ساکت کردن منتقدان و تصمیمات عجیب فدراسیون فوتبال و زیرمجموعه‌هایش هستند.
راه انتقادات بسته نشد
کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال صحبت‌های سعید آذری را مصادیق تشویش اذهان عمومی عنوان کرده و حکم به محرومیتش داده است. همان کمیته‌ای که در برابر درگیری بازیکنان تیم لیگ برتری و کتک زدن هواداران این تیم در فرودگاه، توهین‌های قومیتی، صحنه‌های زشت و ناپسندی در فوتبال، برخورد با تخلفات صورت گرفته در پرونده ویلموتس و… واکنشی نداشته یا روند رسیدگی به این تخلفات را رسانه‌ای نکرده است. سیاست‌های فدراسیون مدت‌هاست مورد انتقاد قرارگرفته و حالا هم خروجی یک حکم باعث شده تا هواداران و پیشکسوتان فوتبال سعید آذری را به امثال محمد دادگان ربط دهند که به خاطر انتقاد از مدیران فوتبال به حاشیه رانده‌شده‌ است. مدیران فوتبال بازهم به جای حذف تصمیمات حاشیه‌ساز و پیشگیری از اشتباهات گذشته، بازهم همان راه تکراری را رفته‌اند تا منتقدان شان را به حاشیه برانند. اتفاقی که این بار با موج موضع‌گیری از سوی فوتبالیست‌ها، مربیان، پیشکسوتان و هواداران همراه شده تا احتمالا کمیته اخلاق را مجبور به تغییر رای در آینده‌ای نزدیک کند. به نظر می‌رسد آن‌ها قصد داشتند با یک اقدام رسانه‌ای و برخورد با آذری، راه دیگر منتقدان را ببندد که نتیجه آن برعکس شد و شمار انتقادات افزایش یافت و حالا رای صادرشده علیه آذری که جامعه فوتبال او را مدیری صادق خطاب می‌کنند، به ضرر فدراسیون تمام‌شده است.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.