هراتیان: هر تیمی ۱۶ بازیکن با تست منفی داشته باشد باید بازی کند

0 32

رئیس کمیته پزشکی سازمان لیگ فوتبال اعلام کرد هر تیمی ۱۶ بازیکن با تست منفی کرونا داشته باشد، باید مسابقات خود را برگزار کند.
به گزارش پرسپولیس نیوز، دکتر زهره هراتیان درباره پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری مسابقات لیگ برتر و اینکه در چه صورت بازی‌های یک تیم لغو خواهد شد، عنوان کرد: حدود 80 درصد پروتکل‌ها نسبت به سال قبل تغییر نکرده است، اما تجربه خوبی از سال قبل کسب کردیم و سعی داشتیم که پروتکل‌ها را کامل‌تر کنیم.

وی که با برنامه فوتبال برتر شبکه سه سیما صحبت می‌کرد، افزود: یکی از تغییرات نسبت به سال قبل این است که به این نتیجه رسیده‌ایم که هر تیمی 11 + 5 بازیکن، یعنی در کل 16 بازیکن با تست منفی داشته باشد، می‌تواند بازی خود را برگزار کند و ما هم این شرایط را خواهیم داشت تا روی بازیکنان کرونایی آن تیم نظارت کنیم. به باشگاه‌ها هم اعلام کردیم که کارت بازی تمام بازیکنان خود را دریافت کنند تا مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.

«اگر تیمی سه دروازه‌بان کرونایی داشته باشد آیا اجازه استفاده از دروازه‌بانان رده‌های پایه به آن تیم داده خواهد شد؟»، رئیس کمیته پزشکی سازمان لیگ در پاسخ به این سؤال گفت: دقیقاً همینطور است. در این مورد هم بحث شد و باید این اتفاق را مورد به مورد درباره‌اش بحث کنیم. شاید این مجوز به تیم‌ها داده شود.

هراتیان درباره بحث آزمایش تست کرونای باشگاه‌های لیگ برتری و اینکه همه باشگاه‌ها در یک آزمایشگاه مورد اعتماد تست بدهند، تصریح کرد: این هماهنگ‌سازی انجام شده و نامه‌ای هم به باشگاه داده و دو پیشنهاد را با آنها در میان گذاشتیم. ما سه چهار آزمایشگاه مورد اعتماد داریم و طبق پروتکل‌ها تست تیم‌ها هر 10 روز یک بار انجام خواهد شد. اگر تیم‌ها جداگانه هم خواستند آزمایش بگیرند، باید نماینده ما هنگام تست‌گیری حضور داشته باشد. این هم جدا از آزمایش‌هایی است که در آزمایشگاه مورد اعتماد ما گرفته خواهد شد.

وی در پایان در مورد اینکه مسجدی سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد لیگ برتر در تاریخ مقرر (16 آبان) شروع خواهد شد، گفت: بله همینطور است. باشگاه‌ها، مدیران و کادرهای پزشکی همکاری خوبی در این فصل داشته‌اند و از آنها تشکر می‌کنم. یکی از کارهای خوب هم این است که اپلیکیشنی در حال طراحی است و تمام اعضای تیم باید آن را نصب کنند. از این به بعد خوداظهاری توسط خود بازیکنان صورت می‌گیرد و ما آنها را بررسی و اطلاعات را به باشگاه خواهیم داد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.