فروختن پیراهن به پول، کار خوبی نیستیوسفی: احساس خوبی نسبت به این انتخاب ها ندارم

0 35

رحیم یوسفی از خیلی قبل تر نسبت به پرسپولیس و قهرمانی اش در لیگ برتر و حتی لیگ قهرمانان آسیا امیدوار بود.

هر بار با او تماس می گرفتیم حرف قبلی اش را تکرار می کرد. در مصاحبه قبلی گفت با این همه حاشیه نمی داند واقعا تیم می تواند به آن چیزی که در آسیا استحقاقش رادارد، برسد یا نه. حالا او هم یکی از منتقدان انتخاب های اخیر برای باشگاه پرسپولیس است. او دید خوبی نسبت به انتخاب وزارت ورزش ندارد. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت باشگاه را در زیر می خوانید:

-چقدر به این انتخاب ها خوشبین هستید؟

من مدیرعامل جدید را نمی شناسم، فقط اسمش را شنیده ام.

-اما ابراهیم شکوری چهره آشنای فوتبالی است که به عنوان معاون اجرایی انتخاب شده.

حرف دلم را بخواهم بگویم، از هیچ کدام شان راضی نیستم. به خاطر اینکه کسانی که الان آمده اند سر این کار سن شان واقعا به چنینمسوولیتی نمی خورد. ابراهیم شکوری چقدر با بازیکنی که در پرسپولیس بازی می کند تفاوت سنی دارد؟ یا مدیرعامل. انتخاب مدیرعامل باشگاه نباید اینطوری باشد. البته این‌ها انتخاب وزارت ورزش هستند و کاری نمی شود کرد. به جای شکوری کسانی دیگری را می توانستند به کاربگیرند، کسانی که سابقه بیشتری در پرسپولیس داشتند و پیشکسوت تر بودند. من احساس خوبی نسبت به این انتخاب ها ندارم.

-انتخاب های وزارتخانه برای سرخابی ها در سال های اخیر، خوب نبوده، واقعا توقع بیشتری می رفت؟

باید افراد کاربلد در این زمینه انتخاب می شدند. من فکر نمی کنم موفق باشند.

-دوره رسول پناه همین حس را به آدم می دهد، که از این انتخاب ها بوی خوبی به مشام نمی رسد.

اصلا این حاشیه ها در پرسپولیس جمع نمی شود مگر اینکه امثال دادگان، علی دایی و … بیایند. این ها آدم‌های بزرگی هستند که می توانندکارهای بزرگی برای تیم انجام دهند. چرا باید کنار بمانند؟

-واقعا این سوال وجود دارد، چرا فرد موفقی مثل علی دایی نباید مثلا مدیرعامل پرسپولیس شود؟

کسانی که با این تیم بزرگ شدند باید باشند. من با شکوری اختلافی ندارم، دوستم هست ولی فکر می کنم انتخاب خوبی اتفاق نیفتاد.

-اصلا هیچ وقت مبنای روشنی برای انتخاب وجود ندارد.

برخی هواداران می گویند شما اعتراض کنید، ولی امکان ندارد حرف ما پیشکسوتان باشگاه را گوش کنند. حتی اگر تمام هواداران عزیزمان هم پشت یک نفر باشند و مثلا بگویند ما دادگان را می خواهیم چنین چیزی امکان ندارد که آنها دادگان را انتخاب کنند. کسی که می خواهد برایپرسپولیس تصمیم بگیرد، توجه نمی کند هوادار چه می خواهد.

-درحالی که این تیم اساسش مردمی بوده!

دهه 60 کل پرسپولیس در یک تاکسی بوده و اما ما به همه چیز رسیده بودیم. این همه مقام و قهرمانی گرفتیم، بدون اینکه کسی توقع پول داشتهباشد. حتی حاضر بودیم به باشگاه کمک باشگاه کنیم. اینطور نبود که امروز پیراهن باشگاه را ماچ کنیم و فردا که جایی دوزار اضافه بدهند،یادش برود چه پیراهنی تنش بوده. کسانی آمدند اینجا که کسی نمی دانست بازیکن بودند، 2 تا بازی در پرسپولیس انجام دادند، الان همه ایران و آسیا آن‌ها را می شناسند. آن ها به واسطه حضور در پرسپولیس، به همه چیز می رسند، بعد راحت به این تیم پشت می کنند. این خیلی بد است. البته که پرسپولیس از همه این ها بزرگ‌تر است.، الان شجاع به خاطر پول بیشتر به تیم قطری رفت. خوب بود که می ماند، او اشتباه کرد.

-پرسپولیس از همه تیم هایی که این بازیکنان انتخاب کرده اند، بزرگ‌تر است، به فینال آسیا رسیده، انتخاب آن ها فقط مبنایش پول بیشتر بوده است.

ابهتی که پرسپولیس دارد، هیچ کدام این ها ندارند.

-الان دوست دارم یک سوال از شما بپرسم. رحیم یوسفی اگر امروز بازی می کرد، با چنین پیشنهادی مواجه می شد پرسپولیس را ترک می کرد؟

من هیچ موقع تیم را به راحتی تنها نمی گذاشتم. چرا در مورد امروز بگویم، مگر دیروز چنین امکانی برای ما نبود. من 7 سال در پرسپولیس بازیکردم، زمانی که می خواستم جدا شوم، لحظه آخر به علی آقا گفتم موضوع چیست. من همیشه فیکس بازی می کردم اما سال آخر دیگر فیکسنبودم، از علی آقا اجازه گرفتم. دلیلم را هم گفتم که دیگر فیکس نیستم و بازیکنان دیگری در تیم هستند. ضمن اینکه آخر فوتبالم هست و پورا باپول خیلی زیاد من را می خواست. اگر می گفت بمان، می ماندم اما دیگر تیم به من احتیاج نداشت. از یک طرف هم وضع مالی ام خراب بود. اینکه در این شرایط تیم را راحت رها کنی و بروی، اصلا خوب نیست. من 7 سال در پرسپولیس بازی کردم، یک دفعه هم کاپیتان نشدم. این ها هر کدامشان از بازی بیرون می آیند بازوبند را می دهند به یکی دیگر. همین شجاع تا قبل از پرسپولیس کسی او را نمی شناخت اما حالا کاندیدا جایزه آسیایی شده. باشگاه این ها را ساخته، این ها باشگاه را نساخته اند. هواداران همه جوره به بازیکن بها می دهند، آن ها را شارژ روحی میکنند. اگر شرایط باشگاه را در نظر بگیرند که ذهن مردم بد نشود، خودشان خیال شان راحت تر است. اینکه پیراهنت را در این وضعیت به پول بفروشی اصلا خوب نیست. این ها از پرسپولیس به تیم ملی هم می رسیدند.

-با همه این شرایط فینال آسیا را چطور پیش بینی می کنید؟

پرسپولیس هیچ وقت لنگ بازیکن نبوده، هر کسی هم برود جایش پر می شود. بزرگ‌ترین بازیکنان هم از پرسپولیس رفته اند. اگر تیم را از نظرروحی بسازند، ان شاءا… که تیم جمع و جور می شود و به امید خدا قهرمان آسیا می شویم.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.