پنجعلی: بچه‌ها فقط به تاریخ‌سازی فکر و با همه وجود بازی کنندوزارت ورزش باید امروز کمک کند، فردا کمک به دردمان نمی‌خورد

0 24
پنجعلی: بچه‌ها فقط به تاریخ‌سازی فکر و با همه وجود بازی کنندوزارت ورزش باید امروز کمک کند، فردا کمک به دردمان نمی‌خورد

پرسپولیس حدودا یک ماه دیگر باید فینال لیگ قهرمانان آسیا را مقابل تیم برتر گروه شرق برگزار کند. فاجعه است اگر بگوییم رسما از سوی فینالیست ایرانی آسیا اعلام شده که در حساب باشگاه چیزی در حدود 7 میلیون تومان بودجه وجود دارد!
محمد پنجعلی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران و پرسپولیس، می‌گوید که وزارت ورزش به‌عنوان متولی پرسپولیس باید در این روزها به کمک نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا بیاید. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با محمد پنجعلی پیشکسوت سرخپوشان و تیم ملی ایران را در زیر می‌خوانید:
-این روزها خبرهای بد، مرگ و بیماری عزیزان همه را نگران می‌کند، خدا را شکر که حال تان خوب است.
فعلا که کرونا نگرفته‌ام، ان شاءا… که خدا به همه سلامتی بدهد. البته درگذشت نیک‌نفس و یاوری خیلی ناراحت‌کننده بود. این‌طور که گفته شد بنده خدا نیک‌نفس، پسرش و همسرش هم به خاطر کرونا از دنیا رفتند. از محمود یاوری هم خاطرات زیادی داریم. در مقدماتی آسیایی در اندونزی در تیم ملی با هم بودیم. ناصر ابراهیمی هم بود. مرحله اول را با یک گل خورده و 20 زده تمام کردیم و به مرحله بعدی رفتیم که در سنگاپور بود. او انسان بزرگی بود، جز لبخند چیزی بر صورتش ندیدیم. با منش و باشخصیت بود. خدا رحمتش کند.
-به نظر تیم ملی فوتبال دومین بازی تدارکاتی‌اش با اسکوچیچ را هم امیدوارکننده به پایان رساند.
نتیجه که خوب بود، بوسنی تیم خوبی است و در اروپا بازی می‌کند.
-یکی از حاشیه‌های این بازی مربوط به نیامدن مهدی طارمی بود. برخی می‌گویند باید با او برخورد کرد.
باید دید مشکل چه بوده وگرنه همه بازیکنان نیاز دارند در تیم ملی بازی کنند. همه آرزوی‌شان هست در تیم ملی مملکت شان حضورداشته باشند، باید بررسی کرد و دید طارمی چرا نیامده، شاید دلیلش موجه باشد.
-اگر دلیلش این باشد که در باشگاهش جا افتاده و نمی‌خواهد با غیبت دربازی‌ها و همراهی تیم ملی، این فرصت را از دست بدهد، چی؟
من واقعا دلیلش را نمی‌دانم که نظر بدهم. یک موقع باشگاه تنبیهاتی برای‌شان در نظر می‌گیرد، خصوصا اگر فیفادی نباشد، ممکن است باشگاهش به او اجازه نداده باشد بیاید.
-با اسکوچیچ می‌توانیم به جبران بازی‌های از دست رفته و کسب سهمیه حضور در المپیک امیدوار باشیم؟
کار تیم ملی سخت است، این یک واقعیت است. حداقل باید 5-4 بازی به همین شکل برگزار شود تا کادر فنی شناخت بیشتری روی بچه‌ها پیدا کند. چون بازی دوستانه با بازی رسمی متفاوت است و مربی می‌تواند عیب و ایراد و نقطه قوت تیمش را در این بازی‌ها پیدا کند. به هرحال این مربی تایم کمی دارد.
-و اما پرسپولیس؛ شما جزو آن دسته از کارشناسان هستید که می‌گویند بدون تقویت هم می‌تواند قهرمان آسیا شود و یا اینکه حتما باید بازیکن جدید جذب کرد؟
نه اینکه بگوییم نمی‌تواند بدون بازیکن جدید نتیجه بگیرد، اما تقویت شویم به نفع مان هست. این را همه فهمیده‌اند که متاسفانه باشگاه نقدینگی ندارد هر چه بوده قبلا پیشخور شده و پولی از طرف اسپانسر دست‌مان را نمی‌گیرد. حتی شنیدم به اسپانسر بدهی هم دارند و بیشتر هم گرفتند. این در حالی است که حداقل یکی، دو بازیکن جدید باید جذب شود و کادر فنی می‌خواهد این اتفاق بیفتد. قبلا هم گفته بودم وزارت ورزش باید ورود کند. پرسپولیس به نام ایران به لیگ قهرمانان آسیا می‌رود و آن‌ها باید کمک کنند. این معتبرترین جام در آسیاست که ما باید با تمام توان برویم و فردا افسوس نخوریم که راحت چنین موقعیت خوبی را از دست دادیم.
-در همین وضعیت بود که اعلام شد فقط 7 میلیون تومان در حساب پرسپولیس پول هست.
بله دیدم، پرسپولیس تیم وزارت ورزش است، اگر الان کمک نکنند بعدا که فینال آسیا را از دست دادیم دیگر کمک به دردی نمی‌خورد.
-این خیلی ناراحت‌کننده است که نه باشگاه را واگذار می‌کنند، نه بودجه کافی می‌دهند و نه لااقل مدیرانی انتخاب می‌کنند که بتوانند اوضاع را خوب مدیریت کنند و هزینه‌های گزاف و اضافی روی دست باشگاه نگذارند.
چه بگوییم واقعیت همین است. سر همین مساله ویروس کرونا ببینید امروز چه وضعیتی داریم. هنوز در مورد تعطیلی‌ها اختلاف‌نظر زیادی وجود دارد و گفته‌اند تا ساعت 6 عصر همه‌جا را ببندند، همین موضوع باعث ایجاد تراکم جمعیتی بیشتر در فروشگاه‌ها، حمل و نقل عمومی و… شده است. همه می‌خواهند در همین تایم محدود همه کارهای شان را انجام دهند و به خانه بروند. همین موضوع وضعیت را به لحاظ ابتلا به بیماری بدتر می‌کند.
-حرف که زیاد است، برگردیم به پرسپولیس. چقدر امید دارید به قهرمانی آسیا؟
من خیلی امیدوارم. بچه‌ها باید این‌طور نگاه کنند که یک تک بازی است و همه‌جان شان را بگذارند. خلاصه‌اش را برای تان گفتم. باید با تمام وجود بازی کنند و بدانند اگر نتیجه مطلوب بگیرند، تاریخ‌ساز می‌شوند و این افتخاری است برای همه آن‌ها و ما. مردم هم در این وضعیت سخت که هر روز عزیزان شان را به خاطر کرونا از دست می‌دهند، کمی خوشحال می‌شوند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.