کرمانی مقدم: این تیم آن‌قدر غیرت و تعصب دارد که قهرمان آسیا شودسیاسیون بر مسند فوتبالند و فوتبالی‌ها در خانه

0 6

بعد از آنکه afc اعلام کرد از تبرئه و بخشش عیسی آل کثیر خبری نیست، پرسپولیس به دنبال جذب مهاجم افتاد. اولین گزینه شاخصی که نامش به همین منظور مطرح شد، رضا قوچان نژاد بود که این بار هم مثل فصول گذشته پرونده حضورش در ایران خیلی زود بسته شد و حالا صحبت از احتمال جذب رضا شکاری است و شاید این‌که نام آل کثیر با توجه به این محرومیت و باز شدن جا برای اضافه شدن بازیکن، از فهرست تیم خارج شود.

در عین حال که همه امیدوار هستند پرسپولیس بتواند تقویت‌شده در فینال آسیا شرکت کند و لیگ بیستم را هم باقدرت پیش ببرد، اما برخی از پیشکسوتان هم اعتقادشان بر این است که حتی اگر تیم تقویت نشود هم نباید نسبت به دیدار مهم و سرنوشت‌ساز بعدی شاگردان یحیی گل محمدی در لیگ قهرمانان آسیا ناامید بود.

دلیل آن‌ها هم فعل خواستن و اتحاد و انسجامی است که این تیم را به بار دیگر به فینال آسیا برد و این بار هم می‌تواند با همین فاکتور، به کسب نتیجه خوب امید داشت. با مرتضی کرمانی مقدم مهاجم سال‌های پیش فوتبال ایران صحبتی داشتیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با پیشکسوت پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:

-به نظر باید پرسپولیس را در خط حمله حتما تقویت کرد.

من هم موافقم، تیم مهاجم جدید بگیرد خیلی خوب است.

-اما برخی معتقدند پرسپولیس چون غیرت داشت و متحد شده بود، همان‌طور که به فینال آسیا رفت می‌تواند در فینال آسیا هم با همین وضعیت نتیجه بگیرد.

صد درصد همین‌طور است. همین تیم می‌تواند قهرمان آسیا شود. پرسپولیس تیم بزرگی است، با نبود دو، سه نفر بازیکن لطمه نمی‌خورد. البته غیبت چند نفر تاثیر دارد اما باز هم بازیکنانی هستند که جایگزین خوبی برای قبلی‌ها باشند. همان‌طور که مهدی ترابی و علی علیپور رفتند و همه فکر می‌کردند به مشکل می‌خوریم اما دیدیم در آسیا تیم چقدر خوب کار کرد و به مشکل نخورد؛ اما باز هم بشود تیم را تقویت کرد، خوب است.

-فقط خط حمله از نظر شما نیاز به تقویت دارد؟

خب من فکر می‌کنم در فکرش هستند و حتما باید چند تا بازیکن برای خط حمله بگیرند، باقی خطوط اوضاع خوب است. الان در خط دفاع سید جلال باتجربه هست و راحت می‌تواند جای شجاع را پر کند،  مهاجم بگیرند حل است.

-این‌طور که پیداست هنوز به قهرمانی آسیا امیدوار هستید؟

امیدمان خیلی زیاد است. البته اگر هفته بعدش که معلوم شد فینالیست شده‌ایم، بازی می‌کردیم، بازی با هر تیمی بود، مطمئنا قهرمان می‌شدیم، ولی فاصله افتاد و حالا مشخص نیست وضعیت روز بازی چطور خواهد بود. اینکه تا آن‌وقت آسیب‌دیده هم به محرومان مان اضافه شوند، موضوع مشخصی نیست. الان چند بازیکن را به خاطر محرومیت در این بازی نداریم، اما بچه‌های ما آن‌قدر غیرت و تعصب دارند که قهرمان آسیا شوند. غیرتی که تیم را فینالیست کرد، می‌تواند تیم را قهرمان آسیا هم کند. دیدید که حتی آل کثیر را هم محروم کردند اما النصر را شکست دادیم. اصلا همین آل کثیر چطور این‌قدر در چند بازی گل کرد و به ستاره تبدیل شد؟ چون پرسپولیس تیم بزرگی هست و هرکسی که اینجا می‌آید و در ترکیب تیم قرار می‌گیرد، می‌داند باید خیلی تلاش کند. آل کثیر در تیم‌های دیگر هم بازی کرده بود ولی این‌قدر اسم و رسم نداشت، وقتی آمد پرسپولیس همه رویش زوم کردند و او هم فهمید اینجا باید چطور بازی کند.

-متاسفانه باشگاه نتوانست حکم تبرئه او را از کنفدراسیون فوتبال آسیا بگیرد.

واقعا حیف شد. گناهی نداشت. او در لیگ قهرمانان خیلی خوب کار کرد. پرسپولیس دفاع خوبی نتوانست از او داشته باشد، شاید پیگیری بیشتری می‌شد، رای تغییر می‌کرد. با او خیلی سختگیرانه برخورد کردند.

-دوست داشتیم نظرتان را در مورد انتخاب مدیرعامل جدید هم بدانیم؟

من شناختی نسبت به او ندارم اما شنیدم آدم سالمی است و کارش هم خوب است اما ابراهیم شکوری  خودش بازیکن بوده و می‌تواند به مدیرعامل پرسپولیس کمک کند.

-بهتر نبود یکی از پیشکسوتان و یا اعضای خانواده پرسپولیس مدیرعامل می‌شد؟

در این زمانه، هیچ‌کسی در جای خودش نیست، ضرب‌المثلی هم در این زمینه‌داریم… آدم‌های سیاسی برمسند فوتبال قرارگرفته‌اند و فوتبالی‌ها در خانه تخته نردبازی می‌کنند. خب طبیعتا همه اهالی فوتبال دوست دارند مدیران باشگاه‌ها از بین فوتبالی‌ها باشند، اما این اتفاق نمی‌افتد. یک نفر هم فوتبالی باشد، خیلی زود کنار گذاشته می‌شود.

-پرسپولیس استارت لیگ را با تساوی زد. طبیعتا نمی‌شود این بازی را ملاک ارزیابی مدعیان لیگ بیستم دانست.

نه بابا حالا یک بازی اینجوری بوده، نمی‌شود با این بازی قضاوت کرد. خوب است که یکی، دو تا فوروارد جذب شوند.

-کدام تیم‌ها را امسال رقیب پرسپولیس در راه قهرمانی می‌دانید؟

همان رقبای سابق، همه مثل هرسال هستند. تراکتورسازی، سپاهان، ذوب‌آهن، فولاد و استقلال.

-در پرسپولیس امسال چه کسی چهره می‌شود؟

من فکر می‌کنم مهدی عبدی می‌شود. ضمن اینکه سالِ سید جلال هم می‌تواند باشد. او امسال خیلی می‌تواند به تیم کمک کند. البته او بازیکن باتجربه‌ای است که هرسال خوب بوده، امسال هم می‌تواند چهره باشد.

-به نظر لک هم خلاء بیرانوند را پر می‌کند.

ما درون دروازه خلاء نداریم. لک در لیگ قهرمانان آسیا خیلی خوب نشان داد و همه دیدند که چقدر خوب گلری کرد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.