نکیسا: کادر فنی و بازیکنان، پرسپولیس را فینالیست کردند، نه ساختار مدیریتی

0 7

بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تمام باشگاه‌های ما مشکلات مالی دارند و وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باید فکری به حال وضعیت مدیریتی باشگاه‌ها بکنند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، نیما نکیسا در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس و مشکلات مالی این تیم اظهار داشت: حضور ابراهیم شکوری که تحصیلات آکادمیک دارد را باید به فال نیک بگیریم. این نشان می‌دهد که فوتبال کشور به لحاظ مدیریتی به این نتیجه رسیده است که باید از افراد فوتبالی استفاده کند و دوستان دیگر بهتر است اجازه دهند که فوتبالی‌ها بیشتر به فضای مدیریتی ورود کنند و مدیران وارداتی نداشته باشیم. سمیعی هم سال‌ها در فضای ورزش کار کرده و به هر حال جوان است و وقتی یک آدم فوتبالی را کنار خودش می‌گذارد، حتما تفکرات فوتبالی دارد.

وی افزود: مدیران جدید باشگاه پرسپولیس پنج هدف برای خودشان ترسیم کرده‌اند که به نظرم هدف‌های بزرگی هستند. در مورد مشکلات مالی هم  تمام باشگاه‌های ما همین مشکل را دارند. به نظرم وزارت ورزش یا فدراسیون فوتبال ما باید ماهی‌گیری را به مدیران یاد بدهند، نه اینکه به آن‌ها ماهی بدهند.

«باشگاه پرسپولیس فینالیست آسیاست اما همچنان مشکلات مالی دارد و اکنون برای جذب بازیکن جدید نیز با مشکل مواجه شده است». بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این موضوع تصریح کرد: الان موضوعی که باعث فینالیست شدن پرسپولیس شده است، مدیریت و ساختار درست فوتبال نیست، بلکه یک مربی کاربلد و فوتبالی به علاوه بازیکنان باکیفیت، توانمند و کشور دوست دلیل فینالیست شدن پرسپولیس بودند. شما ببینید چند بازیکن پرسپولیس با مصدومیت و آمپول در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کردند. آن‌ها باعث شدند پرسپولیس فینالیست شود نه ساختار درست مدیریتی. اگر ما ساختار درست داشته باشیم تمام تیم‌های‌مان هر سال فینالیست آسیا خواهند شد. ما هنوز به ساختار درست و با ثباتی در زمینه مدیریت نرسیده‌ایم. این استعداد بازیکنان ماست که ما را به فینال رسانده است. طاهری، گرشاسبی، عرب، انصاری‌فرد و رسول‌پناه، شما ببینید چند مدیر در دو، سه سال تغییر کردند. این نشان می‌دهد ساختار مدیریتی ما اشتباه است و بازیکنان پرسپولیس توانستند جسورانه و به عشق هواداران رشادت به خرج دهند و به فینال برسند. الان هم من از همه بازیکنان ممنونم و خوشحالم که انقدر بازیکنان با غیرتی داریم که توانمندی‌های‌شان باعث پوشش بسیاری از ضعف‌های و ساختارهای اشتباه ما می‌شود.

نکیسا در ادامه توضیح داد: شما نگاه کنید دو باشگاه ما که وابسته به وزارت ورزش هستند در دو سال گذشته چند مدیر عوض کرده‌اند. ما نمی‌گوییم کسی مشکل دارد یا به دنبال زدن کسی نیستیم اما باید به دنبال این باشیم که ساختارمان را درست کنیم. من می‌گویم چرا یک کمیته آسیب‌شناسی تشکیل نمی‌شود تا این مشکلات برطرف شود؟

وی در مورد بحث فنی و اینکه تیم پرسپولیس نیاز به جذب مدافع و مهاجم دارد گفت: من درون تیم نیستم اما شرایط فنی تیم را همه می‌بینند. پرسپولیس الان بودجه‌ای می‌خواهد تا به آرامش نسبی برسد و بتواند بازیکن جدید جذب کند و پول طلبکاران را بدهد. در پرسپولیس فقط مدیر غیر فوتبالی بوده و همینطور بدهی‌های از یک مدیر به مدیر بعدی رسیده و بدهی‌های باشگاه تساعدی بالا رفته است. وقتی یک مدیر فوتبالی با بازیکن قرارداد بندد، بازیکن به خودش اجازه نمی‌دهد رقم آنچنانی بگوید، چون می‌داند خود مدیر یک عمر در زمین فوتبال استخوان خُرد کرده است. مگر اینکه سیاستی پشت این ماجرا باشد که من بعید می‌دانم اینطور باشد. تمام این‌ها انتخابات اشتباه و احساسی است.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در پایان یادآور شد: فوتبال آدم‌های تحصیل کرده زیادی مثل میرشاد ماجدی، سعید دقیقی، سپهر حیدری، رحمان رضایی و خیلی‌های دیگر را دارد. این افراد همه تحصیل‌ کرده هستند. خود من شش کتاب و 10 مقاله نوشته‌ام، من باید در خانه بنشینم و کسانی دیگر کار کنند؟ شکوری، دقیقی، ماجدی و کسانی دیگر که تحصیل‌ کرده هستند باید کار کنند. مگر در فوتبال قحط الرجال است.
انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.