این کارها علیه پرسپولیس برنامه ریزی شده استطاهر‌زاده: می‌خواهند دیگر قهرمان نشویم

0 45
این کارها علیه پرسپولیس برنامه ریزی شده استطاهر‌زاده: می‌خواهند دیگر قهرمان نشویم

مهلت نقل و انتقالاتی لیگ برتر فوتبال، ساعت 24 چهارشنبه 28 آبان به پایان رسید و پرسپولیس که پیش از سفر به قطر و حضور در لیگ قهرمانان آسیا؛ علیرضا بیرانوند، علی علیپور و مهدی ترابی را از دست داده بود، بعد از فینالیست شدن در آسیا هم عیسی آل کثیر (به دلیل محرومیت)، شجاع خلیل زاده (فسخ قرارداد)، محسن ربیع خواه، امیر روستایی و محمد امین اسدی هم با نظر کادرفنی از لیست تیم خارج شدند.
حالا در مقایسه با لیگ فصل گذشته حامد لک، سعید آقایی، احسان پهلوان، میلاد سرلک، آرمان رمضانی و علی شجاعی بازیکنانی هستند که در اختیار پرسپولیس قرار دارند.
پرسپولیس بعد از بازگشت از قطر، نتوانست جای خالی بازیکنانی که جدا شده اند را پر کند و تنها توانست مهدی خانی و شریفی را جذب کند و محمد انصاری هم به تیم برگشت. در این شرایط چقدر می توان نسبت به لیگ بیستم و همچنین فینال سرنوشت ساز آسیا امیدوار ماند؟ بهنام طاهرزاده مهاجم سال های نه چندان دور پرسپولیس به شدت از تغییرات مدیریتی و سوءمدیریتی ها ناراحت است.
گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با طاهرزاده را در زیر می خوانید:

-وقتی پرسپولیس نتوانست شجاع خلیل زاده را حفظ کند و محرومیت آل کثیر هم بخشیده نشد، این روزنه امید وجود داشت که خلا این ها با بازیکنان دیگری پر شود که البته پرسپولیس نتوانست خیلی در این زمینه موفق عمل کند.
عملکرد باشگاه در این زمینه اصلا خوب نبود، البته باشگاهی که دائما خودش در معرض جابه جایی هاست و واقعا از نظر مدیریت می شود از 20، به پرسپولیس یک یا 2 داد. شاید هم اصلا این نمره زیادی باشد.
-منظورتان خود مدیریت باشگاه است و یا مدیرانی که برای پرسپولیس مدیر انتخاب می کنند؟!
کلا اتفاقاتی را می گویم که در این یکی، دو سال در باشگاه شاهدش بودیم. از مدیریت های 3 ماهه تا 6 ماهه، همه هم وقتی آمدند، ادعای کمک به پرسپولیس را داشتند اما با سوءمدیریت، میلیاردها تومان به پرسپولیس ضرر زدند و کلی بدهی برای برند باشگاه باقی گذاشتند. من نمی دانم هدف شان از این همه جابه جایی چیست. نفراتی دائما می آیند و می روند و هرکدام در یک مقطع زمانی با احساسات تماشاگران بازیکنان و مربیان بازی می کنند، وعده و وعید می دهند و درنهایت این پنجره پرسپولیس است که بسته می شود و کلی بدهی به جا می ماند. آن هم در حالی که پرسپولیس در این برهه از زمان، فقط حمایت می‌خواهد.
-کاش در این مقطع، موقعیت پرسپولیس در آسیا را در نظر می گرفتند.
به پرسپولیس که کمکی نشد، اما رقیبش در داخل ایران، خوب یارگیری می کند. هم هیات مدیره‌اش کسانی را می آورند که می‌توانند کمک مالی کنند اما در پرسپولیس چنین نفرانی انتخاب می شوند. به نظر من این‌ها برنامه ریزی شده هست که تیم نتیجه نگیرد. سالیان سال، پرسپولیس قدرت اول فوتبال ایران بوده و بهترین نتایج را گرفته، امسال هدف شان این است که پرسپولیس نتیجه نگیرد.
-ولی موفقیت در فینال لیگ قهرمانان، به اسم ایران نوشته می شود، این یک افتخار ملی است که مردم را خوشحال می کند.
وقتی چنین برخوردهایی را می بینیم متاسفانه متوجه می شویم که آن ها اصلا به فکر خوشحالی مردم نیستند. اگر به فکر احساسات مردم بودند که چنین تصمیمات اشتباهی را نمی گرفتند. اشتباه پشت اشتباه. نفراتی را به عنوان مدیر می آورند که سفارشی هستند یا دنبال بازنشستگی شان. می آیند یک دوری در باشگاه می زنند و مشکلات حاشیه ای و مالی پرسپولیس را دو چندان می کنند و نفر بعدی می آید. به نظر من تا زمانی که نخواهند پرسپولیس را واگذار کنند، داستان همین است.
-اما همین مدیرانی که برای پرسپولیس مدیر انتخاب می کنند، می خواهند کار واگذاری را انجام دهند و این اصلا دورنمای خوبی از خصوصی شدن باشگاه ها به ما ارائه نمی دهد.
اگر هم بخواهند باشگاه ها را واگذار کنند، باز هم آدم‌ها از عوامل خودشان هستند. ما زمانی می توانیم در پرسپولیس نفس راحتی بکشیم که تیم به یک شخصِ دلسوز و پرسپولیسی که توانمند هم هست، واگذار شود. به آن شکل هوادار می داند صاحب تیم چه کسی است. بازیکن می تواند با مدیرعامل صحبت کند و کادرفنی خواسته اش را بگوید. امروز اما بازیکن و مربی می روند خواسته شان را به مدیرعامل می گویند، 2 ماه بعد یکی دیگر مدیر شده. رسول پناه که آمد در جلسه ای که با پیشکسوتان داشت، به قول خودش باشگاه 184 میلیارد بدهی داشت. 200 میلیارد هم باید هزینه تیم می کرد. یعنی کسی باید می آمد که 400 میلیارد داشته باشد که هزینه کند. واقعا جای تاسف دارد. الان کدام مدیری به پرسپولیس می آید که این‌قدر هزینه کند؟ مردم به امید چنین افرادی دلخوش می کنند. بعد همین آقا آن صحبت ها را با عده ای تماشاگر انجام می دهد و فیلمش پخش می شود. من تا حالا ندیده بودم یک پزشک از این الفاظ استفاده کند، این آقا مدیرعامل پرسپولیس شده بود و وقتی که رفت، یک حساب خالی برای باشگاه گذاشت و رفته رفته بدهی های جدید هم مشخص می شوند.
-با همه این موضوعات، پرسپولیس را با اتمام دوره نقل و انتقالات چطور می بینید؟
نمی شود نقد کرد، چه بگویم. من قهرمان این داستان را یحیی گل محمدی می دانم. قهرمان واقعی اوست که با این مدیریت و امکانات و وضعیت مالی، تیم را به فینال آسیا رساند و هر نتیجه ای به دست بیاید، او قهرمان است. امیدوارم که تیم در فینال آسیا نتیجه بگیرد، اما اگر هم نگیرد، یحیی و بازیکنانش کار خودشان را به نحو احسن انجام داده اند و هوادار هم این را می فهمد. شما نگاه کنید پرسپولیس در همین فینال آسیا چند بازیکن اصلی اش را ندارد. باز هم برگشتیم به فینال لیگ قهرمانان قبلی که برانکو تیمش را با 11 بازیکن به جنگ فینال برد.
-با این حساب در حالت طبیعی می گویید نتیجه نمی گیریم؟
امیدوارم که بگیریم، اما خیلی سخت است، مگر آنکه غیرت ایرانی منجر به نتیجه شود. بستگی به شرایط و حوادث بازی هم دارد اینکه به تیم حریف موقعیت گلزنی ندهیم و از تک موقعیت های مان هم استفاده کنیم. در این مدت چند بار گفتم، اگر فینال هم در ادامه بازی های متمرکز، همان وقت برگزار شده بود، پرسپولیس با هر تیمی بازی می کرد، قهرمان می شد چون بچه ها خیلی مچ شده بودند و به لحاظ روحی و تاکتیکی و فرصت سازی خیلی خوب عمل می کردند. اگر فینال چند روز بعد برگزار شده بود، به جرات می‌گویم راحت قهرمان آسیا شده بودیم ولی این وقفه و این حواشی که در این مدت ایجاد شد، به لحاظ روحی و روانی همه جوره تیم را تخریب کرده و صدمه بزرگی به پرسپولیس زد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.