مشکلات مدیریتی در تیم‌های دولتی عادی است؛ نمی‌دانم چرا آن‌ها به تیمداری علاقه دارندکارگر: پرسپولیس باغیرتش به فینال رسید، این تیم زور ندارد

0 20

در هفته دوم لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس 3 امتیاز در تهران از صنعت نفت آبادان گرفت. تک‌گل مسابقه را هم سیامک نعمتی از روی نقطه پنالتی‌ای که کنعانی زادگان به دست آورده بود، به ثمر رساند.

تیمی که خیلی در خط حمله زهردار نشان نداد، با همین بضاعت و البته درحالی که وحید امیری را هم از بازی با صنعت نفت، به دلیل 2 اخطاره بودن، در اختیار ندارد قرار است در فینال مقابل تیم برتر شرق آسیا صف‌آرایی کند و این موضوع همه را نگران می‌کند.

چیزی که مشخص است، تیمی که با چنگ و دندان خود را به فینال آسیا رساند، آن‌قدر در پایان این رقابت‌ها دچار مشکلات حاشیه‌ای شد که حالا امیدها نسبت به قهرمانی این تیم، کمرنگ شده است. هرچند یحیی گل محمدی تاکید کرده تیمش برای رسیدن به کاپ آسیا، بازهم با جان و دل خواهد جنگید. به هرحال رسیدن به هدف، ابزار می‌خواهد و آن چیزی که در این مدت شاهدش بودیم، چیدن بال‌های پرسپولیس بود و پرونده نقل و انتقالات تیم هم در شرایطی بسته شد که نتوانستیم در پست‌هایی که احساس خلاء می‌کنیم به مهره‌های کلیدی و قابل‌اتکا برسیم.

بعد از پایان دیدار پرسپولیس و صنعت نفت، با عباس کارگر پیشکسوت باشگاه صحبت کردیم. او معتقد بود که تیم گرچه 3 امتیاز بازی را گرفته اما عملکرد تیم چنگی به دل نزده و البته که مشکل اصلی نیز در خط حمله است که بعد از رفتن علی علیپور و محرومیت آل کثیر، نتوانستیم مهره جایگزین مناسبی را جذب کنیم.

گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با عباس کارگر را در زیر می‌خوانید، مردی که سال‌ها عمرش را در این تیم گذراند.

-پرسپولیس با پیروزی مقابل صنعت نفت، 4 امتیازی شد.

بازی را دیدم، تیم بدکار نکرد، اما تمام‌کننده ندارد و باید این مشکل حل شود.

-دیگر فرصتی برای جذب بازیکن نیست، نقل و انتقالات هم تمام شد.

حالا دیگر توکل به خدا، دل مردم خوش است به این تیم، من که با این وضع فکر نمی‌کنم بتوانیم در فینال آسیا نتیجه لازم را بگیریم، بازی روز گذشته هم نشان داد که زور تیم کم شده و مهره کارآمدی در خط حمله ندارد. چشمم آب نمی‌خورد که در فینال آسیا با این بضاعت بشود کاری کرد.

-معمولا هفته‌های اول لیگ می‌گویند خیلی نمی‌شود در مورد عملکرد تیم‌ها قضاوت کرد. یعنی ممکن است در هفته‌های بعدی تیم متفاوت‌تری را در لیگ ببینیم؟

الان مشکل پرسپولیس این است که خط حمله‌اش زور ندارد. بچه‌ها حرفه‌ای هستند، وقتی از لیگ قهرمانان برگشتند، با یک هفته استراحت بدن‌های شان برمی‌گشت. آن‌ها گلزن ندارند، تمام‌کننده خوب داشتیم مساله‌ای نبود. تیم در فینال آسیا نه آل کثیر را دارد و نه وحید امیری را. هر 2 محروم هستند. این ها کار پرسپولیس را سخت می‌کند. بازیکنان پرسپولیس در بازی‌های متمرکز لیگ قهرمانان با جان و دل بازی کردند، خدا هم کمک کرد و یک اتفاقی افتاد، اما حالا تیم زور لازم را برای گلزنی و بردن ندارد.

-انتقاد از وزارت ورزش به‌عنوان متولی پرسپولیس وجود دارد که چرا در این موقعیت حساس به کمک تیم نیامد.

به وزارت ورزش چه ربطی دارد، پرسپولیس نتوانست خوب یارگیری کند.

-مدیران باشگاه منتسب وزارت ورزش هستند.

همیشه همه تیم‌های دولتی مشکلات مدیریتی دارند و این موضوع در تیم‌های دولتی عادی هست.

-معتقدید با این شرایط برای رسیدن به پنجمین قهرمانی لیگ هم مشکل‌داریم؟ 

اینجا احتمال دارد دوباره قهرمان شویم، ولی در آسیا کار سخت شده، خدا کند با این وضعیت هم قهرمان شوند، اما مساله این است که قطعا از طرف شرق آسیا هم یک تیم خیلی خوب و قوی می آید. البته یحیی گل محمدی مربی خوبی است، کادر خوبی همراهش دارد ولی دست شان بسته است.

-در فینال لیگ قهرمانان قبلی هم دست کادر فنی بسته بود، چرا هیچ‌وقت دست ما باز نمی‌شود؟

ان شاءا… دوره بعدی دست مان باز شود!

-با این مشکلات مدیریتی دائمی، شاید این یک آرزوی محال باشد.

این اتفاقاتی که در مدیریت فوتبال رخ می‌دهد که چیز خوبی نیست و روی تیم تاثیر منفی می‌گذارد خدا کند روزی فوتبال شخصی شود تا این معضلات از بین برود. اگر تیم‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنند، خیلی بهتر است، مثل کاری که در تمام دنیا انجام می‌شود. فقط در ایران دولت تیم‌ها را زیرمجموعه خود می‌کند، نمی‌دانم چرا این کار را می‌کنند، تیم‌ها اگر به‌صورت خصوصی اداره شوند، می‌توانند پیراهن بفروشند، از محل انتقال بازیکن درآمدزایی کنند. و کلی کار انجام می‌شود که می‌شود باشگاه را سرپا نگه داشت.

-می‌شود از پیشکسوتان پرسپولیس هم استفاده کرد؟ 

نمی‌دانم شاهد چنین اتفاقی خواهیم بود یا نه، اما مردم و پیشکسوتان صاحبان اصلی این باشگاه هستند. کسانی مثل علی پروین عمرشان را در این باشگاه گذاشتند یا عابدینی، این ها آدم‌های قوی به لحاظ مالی و ارتباطی هستند. تیمداری ابزار می‌خواهد. الان شما فکر نکن پرسپولیس 3 امتیاز گرفته و ما خوشحالیم. تیم زیاد خوب بازی نکرد و ما خیلی حرص می‌خوریم. تمام‌کننده نداریم، روی نیمکت هم دست سرمربی بسته است. این پرسپولیس زور ندارد. در کارهای دفاعی خوب است اما برای بردن در آسیا و لیگ، باید گلزن خوب هم داشته باشیم. اینکه در آسیایی به اینجا رسیدند، از غیرت شان بوده، آن‌ها با جان و دل بازی کردند. ان شاءا… در فینال هم خوب باشند، ما که دعا می‌کنیم هم این مریضی از بین برود و هم پرسپولیس با قهرمانی‌اش در آسیا مردم را خوشحال کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.