از حراست وزارت و کمیته اخلاق تا مدیران لیگ برتریسرپرست آبی‌ها با کدام کارنامه منتقد شده است؟

0 53
از حراست وزارت و کمیته اخلاق تا مدیران لیگ برتریسرپرست آبی‌ها با کدام کارنامه منتقد شده است؟

مریم سرخوش – خبرنگار: سرپرست باشگاه استقلال دوشنبه‌شب مناظره عجیبی را با سعید آذری، مدیرعامل فولاد روی آنتن زنده شبکه 3 داشت،‌ مناظره‌ای که البته نشان داد احمد مددی هنوز به جایگاه خود در راس مدیریت یک باشگاه واقف نیست. به تاکید چندباره مجری برنامه، مددی و آذری برای ختم غائله حواشی دیدار 2 تیم فولاد و استقلال در هفته دوم لیگ بیستم روی خط آمده بودند اما نه‌تنها محقق نشد که زمان زیادی از وقت رسانه ملی هم به شوی «اونا اول شروع کردن» گذشت. مددی از همان ابتدا آتش بیار معرکه و زمینه‌ساز ایجاد حاشیه‌های جدید شد. او عصبانی و هیجانی، آذری، کادر فنی فولاد و حتی عکاس این باشگاه را مورد حملات کلامی خود قرار داد. آمده بود که آذری را بکوبد و دلیل تمام اتفاقات رخ‌داده در تیمش، عدم تمرکز کادر فنی، دعوای فکری و دیاباته، ناسزاهای سرمربی آبی‌ها را به عملکرد فولادی‌ها ربط دهد.
کاری به عملکرد و کارنامه آذری نداریم اما چرا سرپرست استقلال به جای قرار گرفتن در جایگاه مدیرانه‌ و اظهارنظرهای منطقی به واکاوی عجیب کارنامه آذری پرداخت. به مدیر باشگاه استقلال ربطی ندارد که آذری در کار خود موفق است یا خیر؟ سلامت کاری دارد که در طول دوران مدیریتش به درآمدزایی در ذوب و فولاد رسیده است یا خیر؟ مددی کارنامه مدیریت ورزشی آذری را به‌گونه‌ای نقد می‌کند که انگار 2 دهه از عمر حضورش در راس باشگاه‌های ورزشی ایران می‌گذرد. آقای مددی شما هم برای استقلال قطعا علی دانایی‌فرد نیستید و از زمان آغاز فعالیت‌تان بسیاری از پیشکسوتان این باشگاه شما را مناسب این جایگاه نمی‌دانند.
محرومیت در نظر گرفته‌شده برای آذری هم از سوی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال لغو شد و این مساله قطعا به سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال ربطی ندارد که با لحنی عجیب دلیل رفع این مسوولیت را بداند و احتمالا بخواهد آذری را در وضعیت انفعال قرار دهد. هرچند آذری پیش از روی خط آمدن مددی درباره این موضوع به‌طور کامل توضیح داد و حمله مددی را از قبل خنثی کرد، اما مددی با مطرح کردن این سوال در آنتن زنده 3 به خود اجازه داد مراجع رسیدگی به تخلفات فوتبالی را هم زیر سوال ببرد.
البته مددی تنها به همین اتفاق بسنده نکرد و مسعود اکبری را جاسوس فولاد و آقای کارت به کارت خواند. داستان هم به سال‌ها قبل و زمانی که راه‌آهن با سرمربیگری علی دایی در لیگ برتر حضور داشت، برمی‌گردد. همان سال اکبری از فعالیت در حوزه فوتبال محروم شد اما پس از پایان دوران محرومیتش با تایید حراست وزارت ورزش دوباره فعالیتش را آغاز کرد. قابل‌انکار نیست که وظیفه رسیدگی به اعمال خلاف هر مسوول و فعال حوزه فوتبال مستقیما به کمیته‌های فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مربوط است، اما انگار آقای مددی نه اشراف و نه ترسی از مطرح کردن آن‌ها روی آنتن زنده ندارد. شاید مددی هم می‌داند که استقلالی‌ها به‌نوعی در برابر برخوردهای انضباطی مصون هستند. درست شبیه همان کتک‌کاری که در فرودگاه میان بازیکنان این تیم و هواداران‌شان ایجاد شد اما هیچ برخوردی با آن‌ها صورت نگرفت. البته شیوه برخوردهای انضباطی در فوتبال ایران به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا هم متفاوت است، عیسی آل‌کثیر به خاطر یک شادی گل اختصاصی و بدون منظور 6 ماه محروم می‌شود، اما محمود فکری با آن صحبت‌هایی که در انتهای دیدار با فولاد مطرح کرد تا این لحظه هنوز با محرومیت موقت هم مواجه نشده است. البته جای تعجبی هم ندارد وقتی‌که مددی توهین‌های زشت سرمربی‌اش به فولادی‌ها را به کوه یخ تشبیه می‌کند. منکر آن نیستیم که مددی حق دفاع از تیمش را دارد اما اجازه ندارد که عصبانیت و فحاشی فکری را توجیه کند. البته آذری هم آن‌قدر در این فوتبال بوده که بلد باشد پاسخ او را در جا بدهد. «تازه متوجه شدم فکری چرا چنین توهین‌هایی کرده است. باشگاهی که چنین مدیری دارد و به‌راحتی به عکاس ما می‌گوید آقای کارت به کارت، باید هم‌چنین اتفاقاتی در آن رقم بخورد. آقای مددی شما باید از باشگاه فولاد عذرخواهی می‌کردید، نکردید. امیدوارم کوه یخی که گفتید، بزرگ‌ترش نصیب خودتان شود.»
***
با این اوصاف آقای مددی! بهتر نیست حمله به تیم‌ها و انتقاد از مدیران باشگاه‌های دیگر را رها کنید و به امور باشگاه‌تان برسید. بازیکنان تیم‌ می‌گویند اجازه ورودشان به دفتر مدیریت را نمی‌دهید، همین چند روز پیش بود که زکریا مرادی، بازیکن سابق استقلال را از درب باشگاه برگردانند و به دفتر شما راه ندادند. او در این باره گفته بود «تنها یک روز به پایان مهلت نقل و انتقالات مانده و من مشکل نظام‌وظیفه دارم و برای حل شدن این مشکل به باشگاه آمده‌ام که نمی‌گذارند بالا بروم. متاسفانه به نگهبان گفته‌اند که بازیکن بالا نیاید و اگر منِ بازیکن برای حل مشکلاتم به باشگاه خودمان نروم، به کجا باید بروم.»
آقای مددی! مدیر آکادمی تیم‌تان را هم تغییر دادید و سعید مراغه‌چیان دلیل برکناری‌اش را عدم قبول افراد توصیه‌ای شما عنوان کرده و گفته «ما چون درست کار کردیم و دست دلال‌ها را از آکادمی کوتاه کردیم، باید می‌رفتیم و کسانی دیگری باید به اینجا می‌آمدند. ما در آکادمی بهترین نفرات را انتخاب کرده بودیم. آقای مددی از روز اول به من تحمیل می‌کرد که بازیکنان و مربیان مشخصی را بگذارم که ما زیر بار نرفتیم. من در جلسه هم به مددی گفتم که شما از من به خاطر اینکه نفرات مدنظر شما را نگذاشتم، ناراحت هستی. آقای مددی کجا استقلالی است؟ ایشان از سایپا به استقلال آمده و کارنامه درخشانی هم نداشته است.»
سرپرست استقلال نشان داد که ظرافت‌های خاص مدیریت را نمی‌داند که چنین اظهار‌نظرهای نسنجیده‌ای را مطرح می‌کند. همان اظهارنظرهایی که احمد سعادتمند، مدیرعامل استقلال یا مهدی رسول‌پناه، سرپرست سابق پرسپولیس مطرح و به‌نوعی خودزنی کردند تا زیر پای خود را خالی کنند. در دوران ادامه‌داری که فوتبال ما چه در رأس فدراسیون و چه باشگاه‌ها همواره تاوان مدیریت‌های ضعیف و غیر‌اصولی را می‌دهد.
راستی آقای مددی! از قراردادها چه خبر؟ چرا هیچ گزارشی از کاهش قراردادهای بیش از 10 میلیارد تومانی چند بازیکن استقلال که بعد از پیگیری سازمان بازرسی قول کم کردن‌شان را دادید، ارائه نمی‌کنید؟

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.