حیدری: پرسپولیسِ 7 نفره، با یک دست و یک پا هم قهرمان آسیا می شودعمدی یا سهوی بودن بلاهایی که سر تیم آمد را هواداران تشخیص می دهند

0 20
حیدری: پرسپولیسِ 7 نفره، با یک دست و یک پا هم قهرمان آسیا می شودعمدی یا سهوی بودن بلاهایی که سر تیم آمد را هواداران تشخیص می دهند

پرسپولیس پنجشنبه میهمان نفت مسجد سلیمان است. برای آنکه قهرمان 4 دوره اخیر لیگ برتر، آرام آرام به صدر جدول نزدیک شود، نیاز است که 3 امتیاز این بازی را هم به اندوخته قبلی اش اضافه کند.
در شرایطی که هر روز به فینال آسیا نزدیک و نزدیک تر می شویم، با سپهر حیدری تماس گرفتیم. او معتقد است که پرسپولیس در 2 بازی اخیر هم خوب بازی کرده، اما سبک بازی حریفانش باعث شده برخی عملکرد این تیم را قابل قبول ندانند.
گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با بازیکن پیشین سرخپوشان را در زیر می خوانید:
-این روزها نظرات در مورد 2 بازی قبلی پرسپولیس در لیگ، خیلی متفاوت بوده، شما عملکرد تیم را مقابل سایپا و صنعت نفت چطور ارزیابی می کنید؟
سایپا جوان‌ترین تیم لیگ بود و دوندگی زیادی داشتند. آن‌ها فضای کار را از پرسپولیس گرفتند و همین موضوع بود که در بازی اول کار تیم را مشکل کرد. البته حتی در همین بازی هم پرسپولیس می توانست برنده از زمین خارج شود. تیم صنعت نفت هم در بازی دوم، نوع دفاعش را از روی سایپا کپی پیست کرد و دفاعش لایه به لایه بود. به نظر من گل محمدی بهترین تاکتیک را مقابل این تیم اتخاذ کرد. شما درصد مالکیت توپ را از سوی پرسپولیسی ها ببینید، خودش یک رکورد است. تیم توپ را بیشتر به چرخش درآورد و توپ را در فضا نگه داشت. این‌قدر این کار انجام دادند تا آن تیم را به اشتباه انداختند. 2 دفاع وسط پرسپولیس در 18 قدم، یک و دو می کنند و این یعنی خیلی با برنامه و فشرده حفظ صورت می گیرد. اگر فشار دو تا دفاع وسط نبود آن تیم این طور اشتباه نمی کرد که پنالتی بدهد. وقتی دفاع ها به حمله اضافه می شوند، چه پا به توپ باشند و چه در حال ارسال، تیم حریف یارگیری خاصی روی دفاع در جریان حمله ندارد و دفاع حریف از مهاجم جدا شده و به اشتباه می افتد. پرسپولیس این کار را تکرار کرد و به گل رسید و تا آخر هم همین شیوه را ادامه داد. آن‌ها هم خواستند حمله کنند اما زور صنعت نفت به پرسپولیس نرسید. هرچند خط حمله حریف خیلی زهردار و خطرناک بود اما خط دفاع پرسپولیس با آن بازیکنان باتجربه اش اجازه خودنمایی به صنعت نفتی ها نداد.
-این‌طور که بازی با صنعت نفت را نقد کردید، معتقدید که پرسپولیس در بازی دومش هدفمند بازی کرد؟
باز اول هم هدفمند بود اما سایپا خیلی دوندگی داشت که امتیاز بگیرد. اگر به بازیکنان آن‌ها کیلومترسنج وصل بود و میزان دوندگی شان را نفر به نفر محاسبه می کردیم، همه 2 رقمی دویدند و کار را برای تیم مقابل شان سخت شد. ضمن اینکه پرسپولیس هم بعد از حاشیه ها و ریکاوری جزیی که داشت، در بازی اول حاضر شد. فکر می کنم طبیعی بود در بازی اول پرسپولیس به مشکل بخورد ولی باز هم می توانست جلوی سایپا برنده باشد.
-خیلی ها معتقدند حالا دیگر خط حمله پرسپولیس زهردار نیست.
باید قبول کنیم یکسری بازیکن از تیم جدا شدند و اگر بخواهیم همچنان دنبال این حرف ها باشیم که چرا ترابی و علیپور رفتند، یا شجاع را در خط دفاعی از دست دادیم، زمان را از دست می دهیم. موجودی تیم همین هایی هستند که می بینیم و همه هم بازیکنان باکیفیتی هستند. ما وحید امیری، مهدی عبدی و مهدی‌خانی که تازه به تیم اضافه شده را داریم. سیامک نعمتی را هم می شود کنار وحید امیری در خط حمله قرار داد. قطعا پرسپولیس یک مهاجم ششدانگ نیاز دارد. خود یحیی هم می داند ولی کاری نمی تواند بکند. در این اوضاع و احوال بازیکن خوب در فصل نقل و انتقالات بیرون نمی ماند و در این شرایطی که داشتیم به نظر من مهدی‌خانی انتخاب خوبی بود و می تواند به پرسپولیس کمک کند. ضمن اینکه رمضانی را هم روی نیمکت داریم.
-دست یحیی گل محمدی خیلی باز نیست. بازیکن به نسبت کم دارد.
امروز پرسپولیس با بازی هایی که در لیگ دارد و فینالی که در پیش است، شرایطش به صورتی است که همه بازیکنان در همه پست ها باید خیلی مراقب باشند. سید جلال و کنعانی زاده که باتجربه اند و کسی در کیفیت این‌ها نداریم. امیدوارم مصدوم یا محروم نشوند تا محمد انصاری خوب شود و بتواند به تیم کمک کند. فقط تنها گزینه ما در این پست سرلک شاید باشد که بتواند در دفاع بازی کند. اگر در این بین یکی مصدوم یا محروم شود و یا خدای ناکرده کرونا بگیرد، دست مان بسته است. همه باید مراقبت کنند چون پرسپولیس به تک تک آن‌ها نیاز دارد. در هر خطی نگاه کنیم وضعیت همین است. به زور 15 بازیکن داریم و هیچ بازیکنی را نباید از دست بدهیم.
-پرسپولیس فینالیست شد، این تیم بهترین تیم چند سال اخیر فوتبال ایران بوده، می شد کمکش کرد که امروز چنین وضعیتی در آستانه فینال نداشته باشد. خیلی ناراحت کننده است که فکر کنیم این مشکلات به عمد به فینالیست آسیا تحمیل شد.
عمد و یا سهوی بودن مشکلاتی که پیش آمد را هواداران تشخیص می دهند. فکر می کنم هیچ جای دنیا نمی شود شما پوکر کنی و 2 بار به فینال لیگ قهرمانان بروی و بعد این همه مشکل و حاشیه ایجاد شود. هر تیمی هر کجای دنیا این اتفاق برایش می افتاد، هوادارانش باید کلی خوشحالی می کردند و کارناوال شادی شکل می گرفت. تا مدت ها باید از این موفقیت ها لذت می بردیم ولی از فردای فینال استرس هر روزه داشتیم و هر روز درگیر یک ماجرا بودیم. به اندازه کافی همه درموردش صحبت کردند. این ها همه به خاطر عدم مدیریت بوده و همه جا می گویم نظر وزارت ورزش محترم است ولی اگر به استقلال عضوی می‌دهند که اقتصادی است و می تواند در امور مالی کمک کرده و پول بیاورد چرا چنین عضوی را به پرسپولیس نمی دهند؟ خیلی ها عاشقانه دوست دارند به پرسپولیس کمک کنند و می توانند در هزینه ها و بودجه یاری رسان باشگاه باشند، از اینها می شود استفاده کرد. اعضای هیات مدیره باشگاه آدم های محترمی هستند ولی آیا فقط به در پرسپولیس باید آدم های محترم باشند؟ یک عضو تاثیرگذار و اقتصادی هم می شد در جمع آن‌ها قرار داد، مثل همین کاری که در استقلال کرده اند. کسی که پول به تیم تزریق کند و خیال هواداران راحت شود. این‌طور نباشد که هر روز یک پرونده اضافه شود. پرونده برانکو تازه بسته شده، حالا همه استرس پرونده کالدرون را دارند، او بسته شود، بودیمیر و رادو پرونده شان باز می شود. این هوادار پرسپولیس نمی داند از قهرمانی ها خوشحال باشد یا از این مسایل نگران و ناراحت. همه جای دنیا یک بودجه ای به تیم تخصیص می دهند. من در مجلس همین صحبت را کردم که بیایید بدهی باشگاه را صاف کنید تا مدیر بعدی بدون بدهی کارش را استارت بزند. مدیران پرسپولیس نمی دانند باید بدهی قبلی‌ها را بدهند و یا امور جاری باشگاه را بگذرانند و به این شکل بدهی روی بدهی می آید.
-با همه این صحبت ها، قهرمان آسیا می شویم؟
من مطمئنم این اتفاق برای پرسپولیس می افتد. به شخصه می گویم تیم حتی با یک دست و یک پا هم این جام را می گیرد چون قهرمانی آسیا حق پرسپولیس است. هفت نفره هم بازی کنیم باید این اتفاق بیافتد. هر جوری حساب کنیم پرسپولیس باید امسال قهرمان آسیا شود. البته ای کاش بلافاصله بعد از بازی های غرب آسیا، فینال برگزار می شد، به این شکل خیلی شرایط پرسپولیس خوب بود ولی الان هم برای رسیدن به شرایط ایده آل زمان داریم. 29 آذر شبِ پرسپولیس است. مطمئن باشید همه بازیکنان، کادرفنی و هواداران با هم شادی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.