خاطرات خوش سرخ‌ها از مسجدسلیمان تکرار می‌شود؟پرسپولیس به دنبال ۱۰۰۰ تایی شدن

0 19
خاطرات خوش سرخ‌ها از مسجدسلیمان تکرار می‌شود؟پرسپولیس به دنبال ۱۰۰۰ تایی شدن

شیوا دورانگر – خبرنگار: در ادامه دیدارهای هفته سوم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان از ساعت ۱۶:۳۵ امروز در ورزشگاه شهید بهنام محمدی به مصاف هم خواهند رفت.
وضعیت 2 تیم در جدول
سرخپوشان که مدعی اصلی کسب جام هستند در حال حاضر با ۴ امتیازی که مقابل سایپا و نفت آبادان بدست آوردند در رده پنجم جدول رده‌بندی قرار دارند و زرد پوشان نفت نیز با ۲ امتیاز در رده سیزدهم. شاگردان مجتبی حسینی در هفته نخست تراکتورسازی را در خانه این تیم متوقف کردند و هفته قبل مقابل سایپا به تساوی یک بر یک رسیدند.
برابری پرسپولیس و نفت در آمار
پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان پیش از این ۶ بار مقابل یکدیگر قرارگرفته‌اند که حاصل آن یک برد برای هر یک از 2 تیم بوده است و ۴ بازی با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.
در دیدارهای قبلی 2 تیم در لیگ برتر، ۱۰ گل رد و بدل شده که در این میان سهم هر تیم ۵ گل زده بوده است و این نشان از برابری 2 تیم حداقل در آمارها دارد و جالب است که بدانید تا همین چند ماه پیش، تیم پرسپولیس موفق به شکست میزبان سرسخت خود نشده بود که این طلسم در بازی برگشت فصل قبل شکست و سرخپوشان توانستند اولین برد خود مقابل نفت مسجدسلیمان را ثبت کنند.
خاطرات شیرین پرسپولیس از شهر مسجدسلیمان
این برد با یک اتفاق ویژه برای پرسپولیس همراه بود و این تیم که پیش از شروع این دیدار توانسته بود با فاصله گرفتن از حریفان قهرمانی‌اش را روی کاغذ مسجل کند، با ۳ امتیازی که در مسجدسلیمان گرفت به این موضوع رسمیت بخشیده و در قهرمانی پوکر کند. جالب است که بدانید مسجدسلیمان تنها شهری است که سرخپوشان هرگز در آن شکست نخورده‌اند. در 3 مسابقه‌ای که پرسپولیس پیش از این مقابل نفت این شهر برگزار کرده به یک برد و 2 تساوی دست‌یافته است.
پرسپولیس و نفت به یاد ۲۴ ابدی
اما بد نیست بدانید تیم‌های پرسپولیس و نفت نخستین بار در ۳۱ شهریور ۹۳ به مصاف هم رفتند. این بازی که از هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر برگزار می‌شد با تساوی یک بر یک خاتمه یافت.کیومرث چراغی برای نفت و هادی نوروزی برای پرسپولیس گلزنی کردند. اتفاق مهم این مسابقه حضور حمید درخشان روی نیمکت پرسپولیس بود که با حواشی زیاد جانشین علی دایی شده و تیم را چند روز قبل از این مسابقه تحویل گرفت. از نفرات آن روز 2 تیم تنها احمد نوراللهی و امید عالیشاه در حال حاضر در بازی امروز حضور دارند و حتی عالیشاه سابقه گلزنی به نفت را هم دارد.
علی علیپور; بهترین گلزن
اما بهترین گلزن مصاف‌های 2 تیم کسی نیست به‌جز علی علیپور; بازیکنی که در فصل قبل به همراه عبدی گل قهرمانی تیمش را زد. مهاجم سابق سرخ‌ها یکبار هم در جریان تساوی 2 تیم در لیگ چهاردهم دروازه نفت مسجدسلیمان را باز کرده بود.
مردان مشترک
با اینکه تیم نفت مسجدسلیمان سابقه چندانی در لیگ برتر ندارد، اما در همین مدت کوتاه توانست نزدیکی زیادی با پرسپولیسی‌ها پیدا کند، تا جایی که اکثرا در سال‌های گذشته هدایت این تیم را بازیکنان و مربیان سابق سرخ‌ها بر عهده داشته‌اند. از مهدی تارتار و علیرضا مرزبان گرفته تا مجتبی حسینی که در این فصل روی نیمکت نفت حاضر است. رضا محمدی، میثم نقی‌زاده، رضا کرملاچعب، سوشا مکانی و سعید کریمی هم بازیکنانی هستند که سابقه حضور در هر 2 تیم را درگذشته داشته‌اند.
گل محمدی- حسینی; رفقای دیروز و رقبای امروز
از دیگر نکات جالب این بازی، تقابل یحیی گل محمدی و مجتبی حسینی است. سرمربی نفت سال‌ها به‌عنوان کمک‌مربی در کنار گل محمدی حاضر بود و نتایج خوبی را کنار هم در تیم‌هایی که با یکدیگر همکاری داشتند بدست آورده و حتی توانسته بودند با ذوب‌آهن در جام حذفی قهرمان شوند. حالا باید دید کدام یک پیروز خواهند شد؟در صورتی که یحیی گل محمدی بتواند با امتیاز مسجدسلیمان را ترک کند، تیمش را صاحب هزارمین امتیاز در تاریخ ادوار لیگ خواهد کرد.
پرسپولیس در آستانه ۱۰۰۰ امتیازی شدن
بعد از برتری پرسپولیس مقابل فولاد در بازی برگشت فصل گذشته برخی از رسانه‌ها به‌اشتباه خبر از 1000 امتیازی شدن این تیم دادند که با بررسی آمارهای ارائه شده مشخص گردید امتیازاتی که از سرخ‌ها در طول ادوار لیگ کسر گردیده مورد محاسبه قرار نگرفته است. طبق آمار موجود، از تیم پرسپولیس در 2 برهه ۶ امتیاز کسر شد. یکبار در سال ۸۴ با شکایت کریستوفر ۶ امتیاز کسر گردید و بار دوم با شکایتی بازیکنی به نام رافائل ادریو سرخپوشان توسط فیفا محکوم به کسر ۶ امتیاز شدند. در سال ۸۲ هم که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از پرسپولیس به دلیل رفتار تماشاگرانش در بازی با داماش یک امتیاز گرفت و با این حساب درمجموع از پرسپولیس در طی دوره‌های گذشته ۱۳ امتیاز با حکم انضباطی کسر شده است که این موضوع در جداول لیگ هم لحاظ شده است که با این حساب این تیم هم اکنون ۹۹۹ امتیازی می‌باشد و در صورتی که بتواند در بازی امروز به یک تساوی دست پیدا کند به هزارمین امتیاز خود در تاریخ لیگ برتر دست خواهد یافت.
در ادامه نگاهی خواهیم داشت به امتیازات سرخ‌ها در 20 دوره اخیر:
لیگ اول:۴۹ امتیاز
لیگ دوم: ۴۴ امتیاز
لیگ سوم:۳۹ امتیاز
لیگ چهارم: ۵۵ امتیاز
لیگ پنجم:۳۲ امتیاز
لیگ ششم: ۵۳ امتیاز
لیگ هفتم: ۵۹ امتیاز
لیگ هشتم:۵۵ امتیاز
لیگ نهم: ۵۳ امتیاز
لیگ دهم: ۵۸ امتیاز
لیگ یازدهم: ۴۲ امتیاز
لیگ دوازدهم: ۵۰ امتیاز
لیگ سیزدهم: ۵۵ امتیاز
لیگ چهاردهم: ۳۶ امتیاز
لیگ پانزدهم: ۵۷ امتیاز
لیگ شانزدهم: ۶۶ امتیاز
لیگ هفدهم: ۶۴ امتیاز
لیگ هجدهم: ۶۱ امتیاز
لیگ نوزدهم: ۶۷ امتیاز
لیگ بیستم: ۴ امتیاز

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.