فوتبال ایران در انتظار تصمیم درست کمیته انضباطیفکری بخشیده شود سنگ روی سنگ باقی نمی‌ماند!

0 10
فوتبال ایران در انتظار تصمیم درست کمیته انضباطیفکری بخشیده شود سنگ روی سنگ باقی نمی‌ماند!

میلاد اعظمی – خبرنگار: هفته پیش و بعد از بازی استقلال و فولاد خوزستان بود که ویدئویی از محمود فکری سرمربی استقلال به‌سرعت دست‌به‌دست شد. در این ویدئو فکری پس از باخت به فولاد در صحبت با یکی از بازیکنان این تیم که برای خوش و بش آمده بود، خطاب به جواد نکونام و فولادی‌ها از الفاظ رکیک و زننده‌ای استفاده کرد. فیلم فحاشی سرمربی استقلال به‌سرعت در کل فضای مجازی (نه‌فقط بخش ورزشی) دیده و به‌اصطلاح وایرال شد. بعد از این بود که کمیته انضباطی سرمربی استقلال را دعوت کرد.
در شرایطی بعد از آن اتفاق فکری به کمیته انضباطی دعوت شد که به‌راحتی در بازی هفته سوم استقلال مقابل ماشین‌سازی روی نیمکت نشست و خبری از محرومیت حتی موقتی هم نبود.
حالا شنیده می‌شود که کمیته انضباطی قرار است در خصوص پرونده فکری به‌زودی رای صادر کند. در این بین مساله مهمی که مطرح است نوع رای صادره کمیته انضباطی است. آیا قرار است بعد از فحاشی فکری به فولادی‌ها، سرمربی استقلال نهایتا جریمه مالی شود یا محرومیت هم شامل این حکم می‌شود؟
واقعا اگر قرار باشد کمیته انضباطی در این مورد فقط به جریمه مالی بسنده کند دیگر سنگ روی سنگ باقی نمی‌ماند. در این صورت خیلی‌ها بعد از این تحت‌فشار به‌طرف مقابل فحاشی ناموسی می‌کنند و بعد با پرداخت چند میلیون ناقابل و یک عذرخواهی مساله تمام می‌شود! به‌خصوص در این پرونده که فیلم آن را در فضای مجازی زن و مرد و بچه و بزرگ دیدند باید حکمی محکم و قانونی صادر شود تا دیگر شاهد چنین رفتاری از هیچ‌کسی نباشیم. واقعا اگر قرار باشد با سرمربی استقلال در این مورد به‌خصوص مماشات شود شائبه برخی مصونیت‌ها برای استقلالی‌ها و برخی تیم‌های دیگر به قوت خودش باقی خواهد ماند.
هنوز یادمان نرفته که سال گذشته و بعد از دربی که در اواخر آن بین بازیکنان 2 تیم درگیری به وجود آمد همین کمیته انضباطی چطور چند ساعت بعد از بازی فرشاد احمدزاده بازیکن پرسپولیس را 3 جلسه محروم کرد ولی بعد از گذشت بیش از یک هفته از فحاشی جهانی فکری هنوز در این مورد تصمیمی گرفته نشده است.
البته عدم صدور رای در پرونده بزن‌بزن بازیکنان استقلال با هواداران شان در فرودگاه مهرآباد پس از شکست در فینال جام حذفی هنوز مفتوح است و باوجود گذشت چند ماه از آن ماجرا کمیته اخلاق فدراسیون رایی صادر نکرده آن‌هم در شرایطی که کمیته انضباطی به خاطر درگیری و حرکات ساکت الهامی سرمربی وقت تراکتور در همان بازی او را 6 ماه محروم کرد! درصورتی‌که در موردی مشابه و البته بسیار ضعیف‌تر محمدرضا خانزاده مدافع وقت پرسپولیس به خاطر درگیری با یک هوادار در کشور قطر! 9 ماه محروم شد اما درباره چند بازیکن استقلال که در تهران چندین هوادار خودشان را زدند هیچ رایی صادر نشده!
واقعیت این است که مدت‌هاست این شائبه وجود دارد که برخی تیم‌ها در کمیته‌های انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال مصونیت دارند و حداقل در پرونده‌ها و آرای آن‌ها هیچ اثری از سرعت در صدور رای نیست و خیلی وقت‌ها هم این پرونده‌ها پس از چند ماه کاملا فراموش می‌شوند.
در مورد خاص فکری می‌طلبد که یک بار، یک برخورد جدی و اساسی صورت بگیرد که دیگر هرکسی نتواند به خودش اجازه بدهد که مقابل دوربین و البته میلیون‌ها مخاطب فحاشی ناموسی کند و ماجرا را با یک عذرخواهی یا جریمه ناچیز مالی ماست مالی کند. اگر کمیته انضباطی و اخلاق درچارچوب قانون کار می‌کنند (که حتماً همین‌طور است) باید مقابل هر نوع قانون‌شکنی آن‌هم از طرف هرکسی یک برخورد واحد داشته باشند و خواسته و ناخواسته برخی‌ها را زیر چتر حمایتی خود نگیرند تا شاهد این‌طور بی‌اخلاقی‌ها در فوتبال ایران باشیم.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.