دغدغه جدید هواداران پرسپولیس در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیامعمای بشار

0 23
دغدغه جدید هواداران پرسپولیس در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیامعمای بشار

میلاد اعظمی – خبرنگار: بعد از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا، اعلام شد که بشار رسن هافبک عراقی و موثر پرسپولیس از لیگ ستارگان قطر و البته تیم القطر پیشنهاد همکاری دریافت کرده است. آن زمان بشار می‌خواست با استناد به یک بند قراردادش و نگرفتن پول قراردادش را فسخ کند و به قطر برود اما اقدام خوب مدیران وقت و پرداخت مطالبات این هافبک عراقی باعث شد تا بشار نتواند بند جدایی را فعال کند.
پس از این مساله بازی به‌نوعی عوض شد، بشار حالا برای جدایی باید رضایت باشگاه پرسپولیس را جلب کند. آن موقع باشگاه پرسپولیس رضایتنامه بشار را صادر نکرد. هرچند بشار رسن در یک لایو اینستاگرامی و با زبان فارسی اعلام کرد که می‌خواهد از پرسپولیس جدا شود و به‌نوعی با هواداران خداحافظی کرد اما باشگاه به‌شدت با این مساله مخالف کرد تا بشار ماندگار شود.
از همان زمان گمانه‌زنی‌ها و شایعات زیادی در خصوص بشار و آینده این هافبک خلاق و عراقی پرسپولیس وجود داشت. خیلی‌ها معتقد بودند بشار یک‌فصل دیگر بازیکن پرسپولیس است، اما اکثراً اعتقاد داشتند که بشار نهایتا تا نیم‌فصل پرسپولیسی می‌ماند.
ظاهرا توافق مدیران وقت پرسپولیس با بشار برای یک‌فصل نبوده و بشار بعد از پایان فینال لیگ قهرمانان آسیا و شروع فصل نقل و انتقالات زمستانی قطر، به لیگ ستارگان این کشور منتقل می‌شود. البته که هنوز هیچ اظهارنظر رسمی در این خصوص صورت نگرفته اما ظواهر امر نشان می‌دهد بشار چند هفته دیگر میهمان پرسپولیسی‌هاست.
حالا در این خصوص چند سوال مطرح می‌شود. اول اینکه آیا واقعا چنین توافقی بین بشار و پرسپولیس وجود دارد که به‌موجب آن بشار بعد از فینال از پرسپولیس جدا شود؟ اگر چنین توافقی بوده، مدیران باشگاه چرا زیر بار آن رفته‌اند؟ در شرایطی که بشار تا آخر فصل بازیکن پرسپولیس است چرا باید نیم‌فصل جدا شود؟ آیا با جدایی احتمالی بشار از پرسپولیس در نیم‌فصل پولی به باشگاه می‌رسد یا خیر؟ کادر فنی آیا در جریان این توافق بوده؟ آیا برای جانشینی بشار فکری شده و چندین چند سوال ازاین‌دست.
اینکه یک بازیکن از یک تیم جدا شود آن‌هم وقتی فقط یک سال قرارداد دارد چیز عجیبی نیست اما باید پرسید که راهکار مدیریت وقت باشگاه برای درآمدزایی از جدایی بشار چه بوده؟ آیا جدایی بشار مثل بیرانوند برای پرسپولیس آورده مالی دارد یا مثل ترابی و خلیل زاده رایگان جدا می‌شود؟
اگر قرار باشد از انتقال بشار پول خوبی به باشگاه برسد، شاید جدایی او در نیم‌فصل راهکار بدی نباشد و بشود با پول این انتقال مشکلاتی را حل کرد یا بازیکنی را خرید اما اگر قرار باشد بشار بدون پرداخت پول جدا شود باید تمام عوامل این مساله بازخواست شوند.
درست است که بشار بازیکنی کاملا موثر و تقریبا بی جانشین در ترکیب پرسپولیس حساب می‌شود اما این نکته را هم باید در نظر داشت که اگر خودش نخواهد بماند بیشتر از این نمی‌شود به‌زور نگهش داشت. اگر بشار قراردادش را یک‌فصل دیگر تمدید کرد و خیال باشگاه از درآمدزایی از فروش او در پایان فصل راحت باشد اتفاق خوبی است اما اگر بشار نخواهد قراردادش را تمدید کند ( که نمی‌خواهد) بهترین راه فروش او در نیم‌فصل و البته کسب درآمد است.
با تمام ین اوصاف به نظر می‌رسد توافق بشار با باشگاه پرسپولیس برای جدایی بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا درست است و مهدی رسول پناه و رفقایش درحالی‌که بشار یک سال دیگر قرارداد داشته با او توافق کردند که در نیم‌فصل جدا شود.
حالا شرایط بشار را با میلیچ بازیکن کروات استقلال مقایسه کنید! درحالی‌که بشار ساز جدایی کوک کرده و مدیریت وقت هم با جدایی او موافقت کرده است، استقلالی‌ها دنبال تمدید قرارداد با میلیچ هستند و البته دیاباته ۲۱ میلیاردی را هم در ترکیب خودشان دارند. این در حالی است که پرسپولیس قهرمان ۴ دوره اخیر فوتبال ایران و فینالیست آسیاست.
مساله مهم این است که در شرایط فعلی و پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا بهتر است هم باشگاه، هم بشار، هم رسانه‌ها و هم هواداران تمام تمرکز خود را روی قهرمانی در آسیا بگذارند و به مسایل حاشیه‌ای بعد از این مسابقه بپردازند.

درحالی‌که در شرایط فعلی خیلی‌ها از داخل ایران مشغول زدن پرسپولیس و تلاش برای قهرمان نشدن شاگردان یحیی در آسیا هستند بهتر است خود پرسپولیسی‌ها تا فینال کاری به حواشی نداشته باشند، شاید شرایط فرق کرد.
در این سال‌ها هم بشار دینش را به پرسپولیس ادا کرده و هم پرسپولیس دینش را به بشار. مسلما تیم مدیریتی باشگاه بهترین تصمیم را در خصوص بشار می‌گیرد و درنهایت اتفاقی رخ می‌دهد که پرسپولیس متضرر نشود.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.