اسدی: عدم همزمانی بازی‌های شرق و غرب و همکاری نکردن داخلی‌ها به ضرر ماستقهرمانی، پرسپولیس را دست نیافتنی می کند

0 46
اسدی: عدم همزمانی بازی‌های شرق و غرب و همکاری نکردن داخلی‌ها به ضرر ماستقهرمانی، پرسپولیس را دست نیافتنی می کند

مینا مظاهری تبار – خبرنگار: به خاطر قوانین سختگیرانه قطری‌ها برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، دیدار تیم‌های پرسپولیس و نساجی در هفته پنجم لیگ برتر لغو شد. حالا ذوب‌آهنی‌ها هم می‌گویند به خاطر ابتلای تعدادی از اعضای شان به کرونا، باید دیدار این تیم با پرسپولیس هم لغو شود، اما یحیی گل محمدی تمایل زیادی به برگزاری بازی‌های لیگ برتر پیش از فینال لیگ قهرمانان دارد چراکه با توجه به نداشتن 3 بازیکن کلیدی در فینال، این تیم برای رسیدن به ترکیب ایده آل و تمرین برنامه‌های تاکتیکی‌اش، نیاز به مسابقه دارد. وضعیت سختی است. ازیک‌طرف پرسپولیس چند عضو اصلی‌اش را بعد از لیگ قهرمانان ازدست‌داده و از سوی دیگر هم کرونا شرایط را برای سرخپوشان سخت و سخت‌تر کرده است. در همین خصوص با ابراهیم اسدی هافبک نسل گذشته قرمزپوشان که نامش با گل قهرمانی گره‌خورده، صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با ابراهیم اسدی را در زیر می‌خوانید:
-شرایط پرسپولیس در آستانه فینال آسیا هر روز سخت و سخت‌تر می‌شود. ازیک‌طرف ریسک کرونا وجود دارد و از طرف دیگر یحیی نیاز داشت تیمش بازی کند تا به ترکیب مدنظر خودش برسد.
این شرایط را هر جور که هست، پرسپولیس باید تحمل کند. دیگر کاری نمی‌شود کرد. درعین حال تیم بازی نکند به لحاظ تاکتیکی و بدنی عقب می‌افتد. بچه‌ها باید بیشتر کار کنند، تیم منتخب شرق آسیا از کوران مسابقه می‌آید و ما استراحت کرده‌ایم. این شرایط خوبی برای پرسپولیس نیست و یک مقدار کار را سخت می‌کند.
-حرف همه از ابتدا همین بود که بهتر بود بلافاصله بعد از مشخص شدن فینالیست، فینال هم برگزار می‌شد اما برنامه AFC به‌گونه‌ای بود که تیم‌های شرق آسیا اصلا هنوز مسابقات شان را شروع نکرده بودند.
کاش همزمان برگزار می‌کرد، این اصلا اتفاق خوبی از سوی AFC نبود. برگزاری همزمان مسابقات 2 گروه عادلانه بود و 2 تیم فینالیست شرایط برابری را تجربه می‌کردند. شرایط را جوری رقم زدند که پرسپولیس از کورس رقابت خارج شد. عادلانه بود که مسابقات متمرکز غرب و شرق آسیا همزمان برگزار می‌شد. تیم منتخب شرق آسیا به لحاظ بدنی و آنالیزی کارش را راحت‌تر پیش می‌برد و این شرایطی که کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر گرفته، به نفع شان هست.
-بعد از آنکه اعلام شد بازی پرسپولیس و نساجی برگزار نمی‌شود، ذوب‌آهن هم می‌گوید بازی این تیم هم باید لغو شود که کادر فنی تیم سرخپوشان مخالف این موضوع است.
ما جدا از تصمیمات AFC، عدم همکاری داخلی را هم داریم. لغو بازی خیلی به ضرر به پرسپولیس است.
-با این شرایط چقدر می‌توان نسبت به قهرمانی خوشبین بود؟
تمام هواداران پرسپولیس از خدای شان هست که قهرمان شویم. پرسپولیس شایستگی‌هایش را باز هم اثبات کرده و یک بار دیگر در همین سال‌ها به فینال رسیده. این بار هم برای فینالیست شدن مشقت زیادی را پشت سر گذاشته و حتما شهامت و لیاقت جایگاه کنونی‌شان را داشته‌اند، ولی اینکه دوباره دارند سنگ می‌اندازند جلوی پای پرسپولیس و شرایط را سخت‌تر می‌کنند، قابل‌قبول نیست.
-یکی از عجایبی که پرسپولیس با آن در لیگ قهرمانان کنونی کلنجار رفت، النصری است که نمی‌خواهد شکستش را بپذیرد و آن هم از یک‌سو برای تیم استرس و نگرانی درست می‌کند.
بازی برگزارشده و النصر هم باخته، حالا آن‌ها چه شرایطی و یا چه کسی را دارند که همچنان دست از شکایت نمی‌کشند، من نمی‌دانم ولی دارند به هرجایی و هر وسیله‌ای چنگ می‌زنند که این شرایط را به نفع خودشان تغییر دهند. در حالت طبیعی تغییر این نتیجه با توجه به اینکه AFC هم تاییدش کرده، ممکن نیست و اینکه چرا النصر به CAS هم شکایت کرده، عجیب است.
-در سال‌هایی که در ترکیب پرسپولیس بودید، مهاجم هم بازی کردید؟
نه، در همه بازی‌ها هافبک بودم.
-خط هافبک پرسپولیس را چطور می‌بینید؟
خوشبختانه نه‌تنها خط هافبک که خط دفاع و دروازه پرسپولیس خوب است، تنها کسری ما در خط هجومی است. مهاجمان مان یک مقدار کم‌تجربه‌اند. وقتی طارمی و علیپور و منشا به پرسپولیس آمدند همه داشتند انتقاد می‌کردند که این‌ها چه فورواردهایی هستند و به کار پرسپولیس نمی‌آیند ولی به‌مرور زمان و با تکرار تمرینات و آن چیزی که برانکو خواسته بود، آن‌ها چارچوب شناس شده و کارشان به چشم آمد. یک مهاجم باید یاد بگیرد که در شرایط سخت نقش خود را در تیم ایفا کند و تیمش را به برد نزدیک کند. درست است که در بازی، هیچ فرقی نمی‌کند چه کسی گل بزند و مهم کسب 3 امتیاز است، ولی فوروارد باید زهرش را بریزد و در ضربه‌ها تأثیرگذار باشد. اگر قرار باشد مدافعان و خط میانی با شوت و سر زدن و ضربات کاشته گل بزنند پس نقش مهاجم چه می‌شود؟ مهاجم باید در شرایط تک‌به‌تک و فرار کردن، ضربه‌های مهلکی را بزند که مدافع حریف و گلر از پا به توپ شدن او بترسند. مدافع حریف همیشه باید از مهاجم احساس ترس کند. اینکه سیدجلال ضربه سر بزند، سرلک از وسط زمین توپ را از خط میانی حریف بگیرد یا نوراللهی کاشته بزند یک مقدار ارج و قرب مهاجمان مان زیر سوال می‌رود.
-البته با توجه به وضعیتی که اکنون پرسپولیس دارد، قطعا هجمه سنگین روی مهاجمان هم نمی‌تواند کارگشا باشد.
باید ازنظر روانشناسی روی آن‌ها کار شود، باید روحیه بگیرند.
-و درنهایت، حس تان نسبت به فینال آسیا چیست، پرسپولیس قهرمان می‌شود؟
از خدایم هست که پرسپولیس قهرمان و رکورددار شود. اگر این اتفاق بیفتد، تیم حتما قهرمانی پنجم لیگ برتر را هم به دست می‌آورد یعنی فینال لیگ قهرمانان آسیا خیلی تأثیرگذار در لیگ ما هست. این قهرمانی رقم بخورد پرسپولیس دست‌نیافتنی خواهد شد.
-با یحیی گل محمدی می‌شود به این رویاها امیدوار ماند؟
بله سرمربی موفق و خوبی است که کادر فنی خوبی کنارش دارد. با حمید مطهری همبازی نبودم، اما یحیی کاپیتان تیم مان بود. داوود فنایی هم بهترین گلری بود که بعد از عابدزاده با او کارکردم. این‌ها بچه‌های خوب و خونسردی هستند که کارشان را بلدند. امیدوارم بگذارند این بچه‌ها کارشان را انجام دهند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.