کلانی: دشمنان قسم‌خورده از روی حسادت به پرسپولیس کارشکنی می‌کننداین تیم قهرمان آسیاست، این بچه‌ها تاریخ‌سازند

0 13

مرضیه دارابی – خبرنگار: سرخپوشان در قطر مستقر شدند. حریف فینال شان تیم کره‌ای است. از خط حمله زهردار اولسان صحبت زیادی می‌شود، اما خیلی‌ها هم معتقدند این پرسپولیس قهرمان آسیا خواهد شد چون غیرت و همبستگی این تیم زیاد است.

حسینعلی کلانی هم ازجمله پیشکسوتانی است که پرسپولیس را قهرمان آسیا می‌داند، حتی پیش از فینال لیگ قهرمانان. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با بازیکن سابق سرخپوشان و فوتبال ایران را در زیر می‌خوانید:

-هرلحظه داریم به فینال لیگ قهرمانان نزدیک‌تر می‌شویم، حس تان نسبت به این بازی چیست؟

خوشحالم برای اینکه می‌دانم بچه‌ها موفق شده و باعث خوشحالی همه ما می‌شوند و به آن‌ها هم افتخار می‌کنم.

-با این اطمینان از قهرمانی می‌گویید؟

بله صد درصد قهرمان می‌شویم. تک‌تک بچه‌های ما بهترین هستند. از حامد خان لک درون دروازه گرفته تا آرمان رمضانی و مهدی عبدی در خط حمله. آن وسط هم بهترین‌ها را در اختیارداریم. این‌ها بهترین فوتبالیست‌های این مملکت هستند که به فینال آسیا رسیده‌اند.

-می‌گویند اولسان کره جنوبی خط حمله زهرداری دارد.

تیم‌های شرق آسیا همه شبیه همدیگر هستند، البته آن‌ها خوش‌شانسی هم آوردند که به فینال رسیدند، اما تیم ما بهترین است. به همین دلیل با قاطعیت می‌گویم بچه‌ها با این عِرق و تعصب و اتحادی که دارند و تجربه‌ای که از فینال قبلی پیدا کردند، این دفعه قهرمانی را در آغوش می‌گیرند و همه ملت شاد خواهند شد.

– خیلی‌ها این مدت از خط حمله پرسپولیس انتقاد کردند.

اتفاقا خط حمله ما بسیار خوب است، وقتی بازی‌های قبلی رمضانی را در تیم‌های دیگر ببینید، متوجه می‌شوید که بازیکن فوق‌العاده‌ای است، اما بازیکن وقتی به باشگاه بزرگی چون پرسپولیس می‌آید، در درجه اول باید از نظر روحی و روانی به آمادگی لازم برسد. ممکن است چند بازی خوب نتواند خودش را نشان دهد، اما زمانی که جا افتاد حتما عملکردش خوب می‌شود.

-عامل تجربه در چنین بازی‌های حساسی چقدر می‌تواند به تیم کمک کند؟

در چنین بازی‌هایی کلا تجربه عملکرد آنچنانی ندارد، تجربه در بین بازیکنانی در این سطح به یک خصلت تبدیل‌شده، البته چند تا بزرگ‌تر هستند که از نظر روحی روانی می‌توانند تیم را اداره کنند و قدیمی‌ترها می‌توانند جلوی جوان‌ترها که بیشتر احساساتی می‌شوند را بگیرند. به نظر من در این‌جور بازی‌ها بیشتر تجربه فنی به کار می‌آید، اینکه چیزهایی که سرمربی خواسته را با بهترین نحو ممکن اجرا کنی. چیزی که مشخص است بچه‌ها تمام آن چیزهایی که مربیان می‌گویند را گوش می‌دهند و بین آن‌ها و کادر فنی صمیمیت خوبی وجود دارد.

-یک اتفاق خوبی که در پرسپولیس خصوصا در یک ماه اخیر شاهدش بودیم، این بود که کادر فنی بدون حاشیه‌سازی و گله از وضعیت موجود کارش را انجام داد و سعی کرد تیم را از تنش و حاشیه دور نگه دارد.

بچه‌های ما فهمیده هستند، از کادر فنی مان بگیر تا بازیکنان مان، این‌ها بهترین فوتبالیست‌های کشورند. کسانی هستند که می‌دانند چه کار باید بکنند. این بچه‌ها خیلی قانع و منظم هستند و حق همه چیز را ادا می‌کنند. آن‌ها شرایط باشگاه را درک کردند و نه‌تنها کوچک‌ترین اعتراضی نداشتند بلکه کمال همکاری را کردند. حتی درصدی از طلب‌های شان را بخشیدند، این کار را کمتر بازیکنی در سطح فوتبال کشورمان انجام می‌دهد. یکی از خصلت‌های عموم بازیکنانی که وارد باشگاه پرسپولیس می‌شوند، همین است. بچه‌ها به باشگاه اعتماد دارند و به همین خاطر همه جوره فداکاری می‌کنند و به همین دلیل هم موفق می‌شوند. آن‌ها درآینده هم موفق می‌شوند، فقط بسنده به لیگ قهرمانان نمی‌کنیم. این‌ها بچه‌هایی هستند که در تاریخ باشگاه پرسپولیس بدعت خوبی گذاشتند و تاریخ‌ساز شدند.

-به‌اندازه‌ای که لازم و کافی بود از این تیم حمایت برای حضور در فینال آسیا حمایت شد؟

تا جایی که در توان شان بود، کردند، اما ما آن‌قدر حسود و بخیل اطراف مان داریم که چوب لای چرخ تیم بگذارند و نگذارند حمایتی اتفاق بیفتد. شایعه‌سازی می‌کنند که پرسپولیس حمایت فلان مسوول را دارد، البته تیمی که موفق می‌شود، همیشه دشمنان زیادی دارد. باشگاه پرسپولیس یکسری دشمن قسم‌خورده هم دارد که از روی حسادت کارشکنی می‌کنند. با این حال بچه‌ها به کادر فنی و مدیریت اعتماد دارند. اعتماد حرف اول را در این باشگاه می‌زند. جوان‌ها و تازه‌واردها بعد از مدت کوتاهی شبیه قبلی‌ها می‌شوند.

-خیلی‌ها معتقدند خوب بود که ذوب‌آهن مقابل ما حاضر می‌شد و اینکه در چند هفته منتهی به فینال آسیا بازی نکرده‌ایم اتفاق خوبی نیست.

من این‌طور فکر نمی‌کنم و اتفاقا نظرم این است که بچه‌ها بیشتر هم استراحت کرده و روی فرم آمدند. بازی رسمی مشکلات و احتمالات خودش را دارد، اینکه بدن‌ها کوفته شود و یا آسیب‌دیدگی داشته باشیم. حالا که بازی نکردیم، تیم بدون مصدوم به قطر رفت. ضمن اینکه بچه‌ها تمرین درون تیمی خودشان را داشتند و با جدیت تمرینات را انجام دادند. نهایتا من فکر می‌کنم به نفع مان شد که بازی‌ها انجام نشد. بعد از قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا، لیگ را ادامه خواهیم داد و اینجا هم پرسپولیس قهرمان ایران خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.