بزرگان فوتبال آماده فینال لیگ قهرمانان می شوند، متخصصان آسیا در پیج های النصر و اولسان هیوندای اردو زده اندحقارت

0 15

شیوا دورانگر – خبرنگار: در روزهایی که تماشاگران حق حضور در ورزشگاه را ندارند،در فصای مجازی حسابی از خجالت هم در می آیند و تا جایی که می توانند کری خوانده و به یکدیگر توهین می کنند.در این بین برخی به اصطلاح پیشکسوت هم آتش بیار معرکه شده و با صحبت های خود به تنش ها دامن می زنند. هر روزی که می گذرد این بساط دشمنی گسترده تر می شود و کار به جایی رسیده که علنا وطن و هموطن خود را به بیگانه می فروشند و آن را مایه فخر و افتخار خود می دانند!

به النصر آمار اشتباه دادند و خود را دل خوش به این رویای خیالی کردند که پرسپولیس را از حضور در فینال محروم خواهند کرد، اما همدستی با عربستانی ها هم نتوانست هواداران استقلال را به نیت پلیدشان برساند و شکایت النصر به در بسته خورد، همانطور که محروم کردن آل کثیر بی نتیجه ماند و عبدی جوان پرسپولیس را فینالیست کرد.

هر چه به زمان فینال نزدیک تر می شویم،تلاش رقیب سنتی برای به زمین زدن پرسپولیس بیشتر و بیشتر می شود.از دروغ و شایعه پراکنی در فضای مجازی گرفته تا مصاحبه هایی که کادر فنی و بازیکنان استقلال در چند روز اخیر برای بهم زدن تمرکز سرخ ها انجام دادند و البته تلاش برای لوث کردن قهرمانی احتمالی پرسپولیس. اینکه استقلالی ها تاب موفقیت رقیب را نداشته باشن یک امری طبیعی است.اگر امروز استقلال در موقعیت پرسپولیس بود شاید ما هم بی درنگ همین احساس را داشتیم اما  نامردی را هم در حق این تیم تمام نمی کردیم. نه بخاطر رقیب سنتی بلکه برای حفظ شان و شخصیت خودمان.ما ایرانی هستیم و صاحب یک فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله. در طول تاریخ این کشور ادمهای زیادی جان خود را برای خاک و هموطن خود فدا کردند تا زیر پرچم کشور دیگری نباشند.ولی ظاهرا عده ای از اینکه هر روز زیر بیرق یک کشور باشند راضی هستند.چون یک روز با ژاپنی ها دست دوستی می بستند، بعدها به سراغ عربستانی ها رفتند و حالا هم جوری خود را به کره ای ها  نزدیک کرده اند که باشگاه اولسان را این توهم در برگرفته است که به کمک آنها می توانند پرسپولیس را در فینال شکست دهند! ماجرا از این قرار است که هواداران تیم های رقیب داخلی با هجوم به اینستاگرام تیم اولسان، مطالبی را در حمایت از این تیم کُره ای در صفحه این باشگاه قرار دادند و باشگاه کره ای نیز در پی هجوم کاربران ایرانی به اینستاگرام این باشگاه و افزایش تعداد دنبال کنندگان خود، در آستانه بازی با پرسپولیس اقدام به برگزاری مسابقه با زبان فارسی کرده و برای ایرانی هایی که از تیم اولسان حمایت کنند جایزه در نظر گرفته است! بنظر می رسد مسوولین اولسان این عده را خوب نمی شناسند، وگرنه دست به اقدام نمی زدند.چون اولا  آنها بی توقع دست به حمایت اولسان زدند،همانطور که بدون مزد و منت به النصر کمک کردند!  گرچه که با این کار خود فقط خسارت زیادی روی دست این باشگاه گذاشتند. در ثانی این گونه تیم ها انقدرها هم که وانمود  می کنند باشگاه پرهواداری نیست; که اگر بود دست به دامان سایر تیمها نمی شد که پرسپولیس را زمین بزنند. در دوره قبل که پرسپولیس به فینال رسید آنها تلاش زیادی کردند تا سایر باشگاه ها را با خود متحد کنند،اما جز در در دو سه استادیوم در هیچ استادیومی پرچم کشور ژاپن بالا نرفت.حالا هم که از قول این و آن حرف می زنند و پست های جعلی می سازند که این اتفاق واکنش سایر تیمها را به دنبال داشت و بعد از اینکه صفحات هواداری پیکان،ذوب اهن و الومینیوم انتشار مطلب علیه پرسپولیس را تکذیب کردند، باشگاه نساجی هم اعلام کرد هیچ صفحه‌ای در شبکه مجازی ندارد و هر آنچه به نام نساجی در این شبکه منتشر می‌شود ارتباطی با باشگاه ندارد.

گفتنی است در روزهای اخیر به دنبال لغو دیدار نساجی و پرسپولیس برخی اظهار نظرهای توهین آمیز و توام با تهمت علیه فدراسیون و تیم پرسپولیس منتشر شده بود که مدیر رسانه ای نساجی آن را رد و در گفت و گو با رسانه ها گفت:  برخی با سوء استفاده از نام باشگاه نساجی مازندران ، در حساب توئیتری جعلی ، اظهارنظرهایی را علیه پرسپولیس ، تیم ملی ایران و برخی تیم های دیگر داشتند. این اظهار نظرها هیچ ارتباطی به  باشگاه نساجی ندارد و ما انتصاب چنین مطالبی را به باشگاه تکذیب می کنیم.

باید دید کره ای ها اگر بدانند هوادارانی در کشورمان استاد جعل و فتوشاپ هستند  باز هم روی حمایت این تیم حساب می کنند؟ ولی امیدواریم دانستن این موضوع روی تصمیم آنها برای اهدای جایزه به  آنها اثر نگذارد، بلکه رقیب هم به این واسطه مسابقات این دوره را با دست خالی ترک نکند.

خارج از شوخی، به کجا داریم می رسیم؟ هیچ حواسمان هست که ابزار دست بیگانگان شده ایم. این چه رفتارهای عجیب و مشمئز کننده ای است که انجام می دهیم. از چه زمانی کری ها و کل کل های قشنگ هواداری جای خود را به این چیزها داد؟ عمق فاجعه اینجاست که در این  شرایط موسفید کرده های فوتبال هم در این گونه حرکات حضور دارند.اگر یک هوادار فوتبال برخی خط قرمزها را رد می کند، تا حدودی قابل درک باشد، اما پیشکسوتی که ملی پوش بوده چرا باید به تیم رقیب توهین کند و برای تیم کره ای آرزوی موفقیت داشته باشد؟ به راستی وقتی امثال مهدی فنونی زاده ها پست می گذارند به امید برد تیم بیگانه و باخت تیم سلطانی فر از هوادار کم سن و سال فوتبال چه توقعی می توانیم داشته باشیم؟ بحث الگو بودن به کنار، این شخص و سایر پیشکسوتان بهرحال یک زمانی مورد علاقه تعدادی از مردم بودند و خاطرات خوبی هم از خود به جای گذاشتند.کاش به حرمت همان خاطره ها و همان مردمی که امثال این افراد را محبوب و مشهور کردند دست به این کارها نمی زدند. شاید امروز با رفتارها در کانون توجه عده ای قرار بگیرند و لایک و فالوور جذب کردند،اما آن گذشته قشنگ را خراب می کنند. وقتی امثال فنونی زاده و … که به رقیب توهین می کنند،به این فکر نکنند که حریف را تحقیر کرده اند،بلکه این چهره و شخصیت خودشان که نزد مردم در حال تخریب شدن است. انها اگر به فرهنگ این فوتبال و به طرفداران خود رحم ندارند،حداقل به خودشان و خاطراتشان رحم کنند.

در کانون توجه بودن به چه قیمتی؟ یعنی بدون این رفتارهای سخیف نمی توان مردم را در فضای مجازی همراه خود کرد؟اشكال بزرگ كار اینجاست که این قبیل اشخاص فقط مورد توجه طرفداران خودی نیستند و در رسانه ها هم علاقمندان زیادی دارند.  بعضا حتی شاهد بودیم باشگاه ها به پیشکسوتی که به تیم رقیب توهین کننده کرده پست و سمت هم داده است! مثلا برخی از همین منتقدان و شومن های مجازی  تا قبل از اینکه در صفحه شخصی اش فعال باشد،تقریبا از یادها رفته بود،اما از روزی که علیه پرسپولیس زد،مرتبا به برنامه های تلویزیونی دعوت می شود. اگر رسانه ها به سراغ این افراد نمی رفتند و هواداران از آنها حمایت نمی کردند روز به روز به تعداد این افراد اضافه نمی شد و کار به جایی نمی رسید که پیشکسوتان بدنامی را به گمنامی ترجیح دهند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.