گرشاسبی: شرایط الان پرسپولیس مثل فینال ۲۰۱۸ استامکانات سخت‌افزاری باشگاه در حد نام پرسپولیس نیست

0 21
گرشاسبی: شرایط الان پرسپولیس مثل فینال ۲۰۱۸ استامکانات سخت‌افزاری باشگاه در حد نام پرسپولیس نیست

میلاد اعظمی – خبرنگار: تیم فوتبال پرسپولیس در شرایطی روز شنبه باید در فینال این فصل از لیگ قهرمانان آسیا به مصاف اولسان هیوندای کره جنوبی برود که در سال ۲۰۱۸ به فینال این مسابقات رسید اما درمجموع 2 بازی رفت و برگشت مقابل کاشیما ژاپن شکست خورد تا دستش از جام کوتاه بماند. در آن مقطع پرسپولیس با پنجره بسته و به‌سختی توانست به فینال برسد و در بازی فینال هم شرایط سختی از نظر بازیکن داشت. حضور دوباره پرسپولیس در فینال آسیا و شباهت‌هایی که بین این تیم و تیم سال ۲۰۱۸ وجود داشت ما را مجاب کرد تا دقایقی با حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل وقت پرسپولیس در سال ۲۰۱۸ صحبت کنیم و در خصوص شرایط آن بازی معروف و بازی پیشرو با اولسان گپ و گفتی داشته باشیم. در زیر می‌توانید متن کامل گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با گرشاسبی بخوانید.

– پرسپولیس بعد از سال ۲۰۱۸ دوباره به فینال آسیا رسید. آیا به نظر شما شباهت‌های بین تیم امسال و تیم 2 سال پیش وجود دارد؟
اول باید این موفقیت را به همه پرسپولیسی‌ها تبریک بگویم. اینکه پرسپولیس برای دومین بار در 3، 2 سال گذشته به فینال لیگ قهرمانان آسیا می‌رسد یعنی اینکه تیم و باشگاه به یک ثبات لازم رسیده‌اند. در خصوص سوال شما باید بگویم به نظر من شباهت‌هایی بین 2 تیم وجود دارد.
-و این شباهت‌ها ؟
همه یادشان است که ما در سال ۲۰۱۸ با چه وضعیتی به فینال رسیدیم. در آن سال پنجره بسته بود و ما بازیکنانی را هم به علت محرومیت و مصدومیت از دست داده بودیم، اما بازهم توانستیم تا فینال برسیم. اگر یادتان باشد در اواخر بازی رفت با کاشیما سیامک نعمتی هم از زمین ‌بازی اخراج شد که این مساله عملا دست برانکو را برای بازی برگشت بست و پرسپولیس به زور ۱۱ بازیکن را جور کرد تا در بازی برگشت فینال بازی کند.
– و تیم امسال؟
امسال هم تقریبا شرایط مشابه سال ۲۰۱۸ است. درست است که پنجره بسته نشده اما ۴،۵ بازیکن اصلی تیم به دلایل مختلف برای فینال نیستند. ما ۳ بازیکن محروم داریم که یکی از آن‌ها به خاطر کم‌لطفی afc محروم شده و شجاع خلیل زاده هم که از تیم جدا شده. همه مسایل شرایط را طوری کرده تا تقریبا وضعیت امسال مثل سال ۲۰۱۸ باشد.
– فکر می‌کنید نبود این 4 بازیکن چقدر اثرگذار است؟
خیلی زیاد. الان ۴۰ درصد از تیمی که به فینال رسیده در فینال حضور ندارد و این اصلا شوخی نیست. اما بازیکنان پرسپولیس با تمام این سختی‌ها، تمام انرژی خود را در زمین می‌گذارند. پرسپولیس در سال‌های گذشته هم کارهای نشدنی زیادی را به ثمر رسانده و روز شنبه هم می‌تواند معجزه دیگری رقم بزند.
– پرسپولیس در شرایطی به قطر سفر کرد تا فینال لیگ قهرمانان را برگزار کند که به نظر می‌رسد نسبت به سال ۲۰۱۸ از نظر امکانات شرایط بهتری دارد.
دقیقا با این حرف موافق هستم. اول اینکه بازی فینال در قطر برگزار می‌شود که نزدیک ماست و دوم اینکه امکاناتی مثل پرواز چارتر یا امکانات خوب اقامتی و بهداشتی در قطر وجود دارد. واقعیت این است که خوشبختانه قطری‌ها با ما خوب هستند و البته به پرسپولیس هم علاقه زیادی دارند، این مساله می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. به نظرم از نظر امکانات، شرایط کاملا فراهم است.
– خب با این شرایط فکر می‌کنید پرسپولیس شانسی برای قهرمانی در آسیا داشته باشد؟
تا همین‌جا هم بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس نمره قبولی گرفتند. اگر خدایی نکرده نتیجه هم نگرفتیم بازهم باید به این بازیکنان و این کادر فنی افتخار کنیم. من مطمئنم که پرسپولیسی‌ها با تمام وجود در فینال بازی می‌کنند تا بتوانند یک اتفاق تاریخی و یک افتخار بزرگ برای پرسپولیس و هوادارانش کسب کنند.
– پرسپولیس تا همین‌جا و با احتساب نایب‌قهرمانی مبلغ خوبی را به‌عنوان پاداش در جیب دارد که اگر قهرمان شود مبلغ 2 برابر شده و بسیار چشمگیر است. به نظر شما باید با این پول چه‌کار کرد؟
باید برنامه‌ریزی کنند تا اول یک ساختمان درخور شأن پرسپولیس درست کنند. ساختمان فعلی باشگاه واقعا در شأن پرسپولیس نیست. ما وقتی به قطر، امارات یا حتی عمان می‌رفتیم و امکانات سخت‌افزاری فوتبالی آن‌ها را می‌دیدیم خیلی ناراحت می‌شدیم. وقتی این امکانات را با امکانات پرسپولیس مقایسه می‌کردیم خجالت می‌کشیدیم.
* یعنی به نظر شما وضعیت امکاناتی باشگاه به این اندازه خراب است؟
به نظر شما نیست؟ شما ببینید ما همین الان وقتی بخواهیم وارد باشگاه شویم باید از طریق پارکینگ این کار را انجام بدهیم تازه اگر کسی که وارد باشگاه می‌شود هم قد بلند باشد امکان دارد هنگام ورود سرش به سقف بخورد! چون سقف ورودی بسیار پایین است و این اصلاً خوب نیست.
– شده بود که برای حضور یک فرد خارجی در باشگاه دچار معذوریت شوید؟
بله این اتفاق رخ داد. یادم می آید یکی از مسوولان باشگاه‌های کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس می‌خواست از امکانات پرسپولیس بازدید کند اما نمی‌توانستیم او را به ساختمان اصلی باشگاه ببریم. به خاطر همین هماهنگ کردیم و از دوستان‌مان درمجموعه انقلاب پذیرایی کردیم. درست است که کار ما در آن زمان درست نبود ولی اگر می‌خواستیم ساختمان اصلی باشگاه را نشان بدهیم این شرایط در شأن پرسپولیس نبود، نه‌تنها برای پرسپولیس بلکه در شأن کشور و ورزش ما هم نبود.
– یعنی به نظر شما ایجاد ساختارهای سخت‌افزاری مهم‌تر از تسویه‌حساب با طلبکاران یا چنین چیزهایی است؟
اگر نگوییم مهم‌تر است ولی به یک اندازه است. خود من به‌عنوان مدیرعامل پرسپولیس خیلی دوست داشتم در تیم‌های پایه یا زیرساخت های سخت‌افزاری کارهایی بکنم و چیزهایی را به یادگار بگذارم اما نشد. مخصوصا در تیم‌های پایه نتوانستم آن کاری که می‌خواهم بکنم و به خودم در این مورد نمره قبولی نمی‌دهم. البته در همان زمان به‌اندازه خودمان دستی روی سر و روی باشگاه کشیدیم اما واقعا ناچیز بود.
– با توجه به اینکه ورزشگاه شهید کاظمی طبق قول شهردار تهران قرار است به‌صورت رسمی به پرسپولیس واگذار شود آیا می‌شود در آنجا کارهایی کرد؟
چرا نشود؟ اگر شهرداری به پرسپولیس کمک کند امکان این وجود دارد که از فضای پشت ورزشگاه استفاده کرد و ۳۰ هزار نفر دیگر به ظرفیت ورزشگاه اضافه کرد. این ورزشگاه می‌تواند محل برگزاری بازی‌های سبک پرسپولیس در لیگ باشد. یعنی می‌شود ظرفیت ورزشگاه را به ۵۰ هزار نفر رساند تا بازی‌های پرسپولیس که 40،30 هزار هوادار دارد در آنجا برگزار شود. امیدوارم چنین برنامه‌هایی در باشگاه پرسپولیس اجرایی شود تا دیگر حداقل از نظر امکانات مشکلی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.