کلهر: فینال آسیا برای فوتبال ایران خیلی اهمیت داردپرسپولیس شایستگی قهرمانی را دارد

0 39
کلهر: فینال آسیا برای فوتبال ایران خیلی اهمیت داردپرسپولیس شایستگی قهرمانی را دارد

روز موعود فرا رسید. امروز سرخپوشان در فینال آسیا حاضر خواهند شد. اینکه به خودی خود چقدر حضور در فینال می‌تواند برای تیم ایرانی افتخار باشد، افتخاری که سال‌هاست هیچ تیمی غیر از پرسپولیس آن را تجربه نکرده، در جای خود؛ اما این تیم باانگیزه زیادی فقط به دنبال قهرمانی است. تیم کره‌ای قطعا حریف بسیار خوبی است که به فینال رسیده، اما پرسپولیس که تجربه فینال 2018 آسیا را هم دارد، تیمی نیست که به این راحتی از کاپ قهرمانی بگذرد. امروز می‌خواهیم همه در کنار هم از فینال آسیا لذت ببریم. فینالی که نتیجه‌اش هر چیزی باشد، می‌دانیم پرسپولیس با چه سنگ‌اندازی‌ها و کمبودهایی مواجه شد تا به آن رسید. در همین رابطه با محمود کلهر صحبت کردیم، مرد امیدوار و کارشناس منطقی فوتبال که سال‌ها در پرسپولیس بازی کرده و افکار یحیی گل محمدی را هم خوب می‌شناسد. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با بازیکن سابق سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:

-مدت زیادی در انتظار تکرار فینال 2018 بودیم که بالاخره روز موعود فرا رسید. تحلیل فنی‌تان از این بازی را دوست داشتیم بشنویم.
تیم پرسپولیس در تمام نقاط زمین دارای بازیکنان تأثیرگذار هست و همان‌طور که کریم باقری هم گفته، این تیم را به‌خوبی آنالیز کردند و مطمئنا باید در این بازی سرعت تیم اولسان کره جنوبی را بگیرند.
-اتفاقا صحبت همه روی سرعت کره‌ای‌هاست. پرسپولیس توان نتیجه گرفتن مقابل این تیم سرعتی را دارد؟
این تیم واقعا تیمی سرعتی است و کارهای ترکیبی زیادی انجام می‌دهد. باید بتوانیم خوب جمع بشویم و در فاز دفاعی خوب عمل کنیم و زمانی که صاحب توپ می‌شویم با تکنیک خوبی که بازیکنان ما دارند می‌توانیم با تکنیک ناب ایرانی از خط دفاعی آن‌ها عبور کنیم. بازیکنان پرسپولیس این توانایی را دارند و مطمئنا یحیی هم با شناخت خوبی که از این تیم دارد آن آرایش اصلی‌اش را پیداکرده و باهمین نفراتی که در اختیار دارد بهترین راهکار این است که درواقع فضاها را به تیم اولسان ندهیم. فضاها را ببندیم و پرسینگ خوبی داشته باشیم. مخصوصا در زمین خودمان و بتوانیم وقتی صاحب توپ می‌شویم مالکیت توپ را از آن خود کنیم. باید بتوانیم پاس‌های در عمق داشته باشیم و جناحین و کانال‌های کناری ما بتوانند ارسال‌های خوبی داشته باشند. مطمئنا می‌توانیم از دفاع این تیم که به نظر من شکننده هم هست عبور کنیم. به نظر من این توانایی را داریم.
-مربیان پرسپولیس آن‌قدر تجربه‌دارند که بتوانند حریف را به‌خوبی آنالیز کنند؟
کادر فنی پرسپولیس هم بازیکنان بزرگی بودند و شناخت خوبی از اولسان دارند. شکل بهتری از بازی‌های این تیم را مطمئنا در ذهن دارند و تا امروز نقاط ضعف و قوت این تیم را شناسایی کرده‌اند. بازیکنان هم این توانایی را دارند که تاکتیک اصلی مدنظر کادر فنی را پیاده کنند. از همه این‌ها مهم‌تر پرسپولیس باید دوندگی بسیار بالایی داشته باشد. با دوندگی بی‌امان و اعتمادبه‌نفس بالای تک‌تک بازیکنان پرسپولیس می‌شود نتیجه گرفت. قطعا همه نفرات انگیزه زیاد و آمادگی ذهنی لازم را برای این بازی دارند و من فکر می‌کنم ما این توانایی را داریم که قهرمان آسیا شویم. قهرمانی‌ای که متعلق به همه مردم است. ما می‌توانیم قهرمان آسیا شویم به شرطی که مغرور بازی نکنیم و با توانایی بالا به زمین رفته و آن تمرکز لازم را برای این بازی داشته باشیم. بچه‌ها باید تمام توان شان بگذارند چون این بازی می‌تواند برای فوتبال ایران بسیار مهم باشد.
-یک اتفاق بدی که در این روزها افتاد، توهین بازیکن سابق استقلال در اینستاگرام به پرسپولیس بود. بعد هم یکی از پیشکسوتان پرسپولیس پاسخ او را داد، حرف‌هایی که بین آن‌ها رد و بدل شد اصلا زیبا و زیبنده فوتبال ما نبود.
به نظر من چه قرمز، چه آبی و چه زرد همه زیر پرچم ایرانیم و تیم ملی ما از هر رنگی بالاتر هست. هر تیمی در مسابقات آسیایی مقام بیاورد، برای همه مردم ایران و تیم‌های فوتبال ما خوب است. اگر استقلال هم فینال بود ما باید حمایت می‌کردیم و کمک می‌کردیم که این تیم قهرمان شود. پیشکسوتان عزیزمان نباید رودرروی هم قرار بگیرند. این‌ها باید تعامل بیشتری باهم داشته باشند. همه دوستان عزیز ما هستند. این کری خوانی‌ها کمک به فوتبال ما نمی‌کند. باید کمی دوستانه‌تر با مسایل مواجه شویم و از هم حمایت کنیم تا فوتبال ملی مان بهتر شده و رشد کند. این که کیفیت بازی‌ها بالا رود این به فوتبال ما کمک می‌کند.
-به‌عنوان سوال آخر، پیش‌بینی‌تان از بازی امروز؟
حس خوبی نسبت به این بازی دارم. یک اینکه پرسپولیسی هستم و دیگر اینکه سابقه بازی کردن در این تیم را دارم. ما هم به فینال آسیا راه پیدا کردیم. این تیم شایستگی قهرمانی آسیا را دارد و فکر می‌کنم پرسپولیس قهرمان شود.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.