مهم ترین مشکل پرسپولیس مدیریتی استابراهیمی: کادرفنی با 140 سال تجربه مقابل اولسان قفل کرد

0 16

مربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اعضای کادرفنی پرسپولیس روی هم رفته حدود 140-130 سال تجربه دارند اما پس از گل دوم اولسان قفل کردند.

به گزارش پرسپولیس نیوز،ناصر ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شکست دو بر یک تیم فوتبال پرسپولیس ایران مقابل اولسان هیوندای کره‌جنوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: بازیکنان و کادرفنی در این بازی زحمت کشیده و تیم هم تا حدی خوب بازی کرد اما یکی از ایرادهای پرسپولیس در بازی با اولسان این بود که تیم برخلاف 5-4 سال اخیر و زمان سرمربیگری برانکو، کالدرون و خود یحیی گل محمدی که با سیستم 2-4-4 بازی می‌کرد در این مسابقه سیستم خود را تغییر داد و از 1-2-3-4 استفاده کرد. نکته منفی دیگر این بود که پرسپولیس 20 روز قبل از این مسابقه بازی نکرد اما اولسان در کوران مسابقات لیگ قهرمانان بود و 6 روز قبل دیدار نیمه نهایی‌اش را برگزار کرد.

وی افزود: پرسپولیس هم دچار گرفتاری‌ شد که سال‌ها است در فوتبال ما تکرار می‌شود و آن هم اشتباهات عجیب و غریب در حساس ترین زمان ممکن بود. این اشتباهات از زمانیکه من سرمربی تیم ملی المپیک بودم و حسین آبشناسان رئیس فدراسیون فوتبال شروع شد و تیم ما که باید قهرمان می‌شد با یک اشتباه در مسابقات هندوستان به رتبه پنجم یا ششم رسید. در جام ملت‌های 1988 سنگاپور و بازی با عربستان سعودی یک بر صفر پیش بودیم که شاهین بیانی گل به خودی زد و ایران در ضربات پنالتی مغلوب شد و راحت قهرمانی را از دست داد. همین اتفاق در بازی‌های آسیایی 1992 هیروشیما رخ داد که با خوردن گل آفساید در دیدار با ژاپن از مرحله گروهی بالا نیامدیم. ماجرای گل خوردن های بهزاد غلامپور در مقدماتی جام جهانی 1994 در قطر را هم که همه می‌دانند.

مربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: در بازی با اولسان هم با وجود اینکه 20 دقیقه اول در اختیار حریف بود، تعادل برقرار شد و درحالیکه پرسپولیس گل اول را به ثمر رساند، اشتباه ناخودآگاه مهدی شیری برای لمس کردن توپ با دست سرنوشت را تغییر داد و جام را از پرسپولیس گرفت. این اشتباه را نمی‌توان به پای کادرفنی نوشت و آنها زحمت خود را کشیدند.

ابراهیمی تصریح کرد: 5 عضو کادرفنی پرسپولیس روی هم رفته نزدیک به 140-130 سال تجربه در فوتبال دارند اما وقتی آن اتفاق افتاد دیگر نتوانستند کاری انجام بدهند و به قول معروف قفل کردند زیرا ما مربیان به بازیکنان خود یاد نداده ایم با وجود آن همه دوربین با دست درون محوطه جریمه به توپ ضربه بزند، گل به خودی بزند یا اینکه از زاویه بسته گل بخورد. البته نباید همه چیز را گردن شیری انداخت و به وی پرخاش کرد.

وی افزود: از قبل هم می‌دانستم پرسپولیس بازی سختی را پیش رو دارد و امیدوار بودم اتفاق‌هایی که سر خودمان آمد برای پرسپولیس تکرار نشود. ته دلم شانس برد  دو تیم را 50-50 می‌دانستم. استرس در رقم خوردن این نتیجه حرف اول را زد. کره جنوبی خیلی مواقع ما را از کسب افتخار محروم کرده است. اگر یک روز در دوران سرمربیگری محمد مایلی کهن شش بر دو به تیم ملی ما باختند بارها مقابل تیم‌های ملی و باشگاهی ما برنده شدند. اولسان هم در 20 دقیقه ابتدایی بازی اش را به پرسپولیس دیکته کرد و در ادامه بازی متعادل شد.

مربی اسبق پرسپولیس ادامه داد: آن سبک گل خوردن در نیمه دوم هم آب سرد را روی پیکر پرسپولیس ریخت و حریف به جای اینکه با دفاع باز بازی کند، رو به فوتبال دفاعی و متمرکز آورد. نکته دیگری که اصلا پرسپولیس به آن توجهی نکرد ارسال‌های درست از جناحین بود. هر زمان تیم‌های کره‌ای را شکست داده‌ایم از کناره‌ها روی دروازه شان سانتر‌های خوبی داشتیم اما پرسپولیس با وجود کرنرهای زیادش به ندرت روی دروازه اولسان ارسال درستی داشت و فقط می‌خواست از عمق به گل برسد که راه به جایی نبرد.

ابراهیمی افزود: با این وجود باید قبول کنیم با نبود 4-3 بازیکن دست یحیی گل محمدی بسته بود واز این به بعد هم با جدایی بشار رسن دست وی بیشتر بسته می‌شود. امیدواریم گل محمدی بتواند تیم را جمع کند و در ادامه بتواند موفق تر باشد. البته مهم ترین مشکل پرسپولیس ضعف مدیریتی و تغییرات متوالی مدیرعامل است.

وی خاطرنشان کرد: در طول یک سال چهار مدیر این باشگاه تغییر کردند. چه برنامه ریزی است که پرسپولیس در طول 41 سال 22 مدیرعامل داشته و برخی از آنها دوران فعالیت‌شان به 5-4 ماه هم نمی‌رسد. درد است محمد پنجعلی به عنوان مدیر آکادمی باشگاه پرسپولیس بگوید به ما نمی‌رسند و حتی آب خوردن هم نداریم. پنجعلی و یعقوب فاطمی مقدم از جیب خودشان برای تیم‌های پایه آب معدنی می‌خرند و به تمرین می‌برند. این وضعیت را با باشگاهی مانند منچستریونایتد که در طول 60 سال فقط 5-4 بار مدیرعامل خود را تغییر می‌دهد، مقایسه کنید.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره دلیل تعویض‌های دیرهنگام یحیی گل محمدی توضیح داد: فکر می‌کنم یحیی برای تعویض بازیکن نداشت و به همین دلیل دیر تعویض کرد. تیم حریف 5 تعویض خود را انجام داد. هرچند ارنج و تعویض دست سرمربی است اما اگر من جای یحیی بودم از ابتدا شیری را به زمین نمی‌فرستادم و سیامک نعمتی را به عنوان دفاع راست تیم انتخاب می‌کردم تا این پست آسیب پذیر نشود.

ابراهیمی درباره دلیل اصلی باخت پرسپولیس عنوان کرد: استرس تنها دلیل باخت پرسپولیس باخت بود. از طرفی این تیم باید دست کم مقابل نساجی بازی می‌کرد و از نظر من درخواست برای لغو این دیدار اشتباه بود. اگر شرایط بهتری برای رعایت مسائل ایمنی مربوط به کرونا در نظر گرفته می‌شد، باید تیم را به قائمشهر می‌فرستادیم تا اکنون حسرت لغو بازی‌های مان قبل از دیدار فینال را نخوریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.