محصص: پرسپولیس از اعتبار فوتبال ایران دفاع کرد

0 13

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال فدراسیون گفت: پرسپولیس از اعتبار فوتبال کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا و دیدار برابر اولسان کره‌جنوبی خیلی خوب دفاع کرد و نشان داد که ایران هنوز یکی از قدرت‌های بزرگ آسیاست.

به گزارش پرسپولیس نیوز، مرتضی محصص درباره شکست پرسپولیس برابر اولسان در فینال لیگ قهرمانان آسیا به ایرنا گفت: پرسپولیس بازی خیلی خوبی را انجام داد. با اینکه مهره‌های کلیدی مثل احسان پهلوان و وحید امیری با تیم نبودند اما یحیی گل‌محمدی و کادر فنی تیم ارتباط خوبی بین خطوط بوجود آوردند و در حمله خوب ظاهر شدند و این شکست کمال بدشانسی بود.

وی افزود: آمار این بازی نشان می‌دهد که پرسپولیس هشت کرنر و اولسان یک کرنر داشت. پرسپولیس ۴۶۲ پاس داده و اولسان ۳۵۶ پاس داده است که در واقع پرسپولیس ۱۰۶ پاس بیشتر داده است. هدفم از دادن این رقم‌ها این است تا عنوان کنم که پرسپولیس تسلط بازی را در دست داشت. فقط یک برتری حریف نسبت به ما داشت و آن هم خطای زیرکانه اولسان بود. این تیم کره‌ای ۲۰ خطا و ما ۱۰ خطا داشتیم.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال فدراسیون با اشاره به اینکه خطاهای بازیکنان اولسان در نیمه اول به پرسپولیس آسیب رساند، گفت: روند حمله و بازی پرسپولیس را این خطاها بهم ریخت. معمولا داوران در نیمه نخست خیلی سخت‌گیری نمی‌کنند و کارت‌ها را برای نیمه دوم نگه می‌دارند. اولسان با خطاهای بیشتری بازی را برد.

وی عنوان کرد: این ۲ پنالتی ممکن است برای هر تیمی اتفاق بیفتد. نمی‌توانیم شخصی را مقصر بدانیم. احمد نوراللهی و مهدی شیری بازیکنان کلیدی پرسپولیس هستند و این اشتباه ممکن است پیش بیاید. سرخپوشان از اعتبار فوتبال ایران خیلی خوب دفاع کردند و نشان دادند که ایران هنوز یکی از قدرت‌های بزرگ آسیاست و در عرض سه سال پرسپولیس دو بار به فینال آسیا رفت و این موضوع را نمی‌توانیم خراب کنیم و تنها در خصوص نکات منفی حرف بزنیم.

محصص یادآور شد: پرسپولیس بازی خیلی خوبی انجام داد و در طول بازی خیلی پیشرفت کرد. یحیی گل‌محمدی و کادر فنی او یک اعتبار برای فوتبال ایران محسوب می‌شوند و باد بتوانیم آنان را حفظ کنیم. پرسپولیس با این روند یکی از شانس‌های قهرمانی سال آینده است.

وی تصریح کرد: تیم‌های کره‌ای مثل اولسان نگرانی مالی زیادی ندارند و وقتی کارخانه به این بزرگی  و ورزشگاه جام جهانی نیز در اختیار آنان است قابل قیاس نه تنها با پرسپولیس بلکه با دیگر تیم‌ها هم نیستند. اولسان یکی از ثروتمندترین باشگاه‌ها در کره و آسیا و از نظر زیرساخت‌هاست. پرسپولیس و استقلال و دیگر تیم‌ها نیاز به ورزشگاه خصوصی، حامی مالی و بازاریابی قوی دارند.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال فدراسیون همچنین وضعیت تیم فوتبال نوجوانان و جوانان برای صعود به جام جهانی را امیدوارکننده دانست و گفت: تیم جوانان اردویی را در اصفهان و شیراز داشت و روز گذشته راهی تاجیکستان شد.  هنوز تاریخ مسابقات مشخص نیست و حتی ممکن است برای نوجوانان نیز تاریخ مسابقات تغییر کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.