پرسپولیس باید به لیگ برتر بازگرددمحمد:شیری خودش را نبازد

0 13

مدافع اسبق پرسپولیس گفت: افت وضعیت روحی تیم با از دست دادن قهرمانی آسیا طبیعی است اما برای ادامه مسیر کادرفنی باید بازیکنان را به حالت عادی بازگردانند.

به گزارش پرسپولیس نیوز،علیرضا محمد در گفت و گو با خبرگزاری فارس، درباره دیدار معوقه هفته پنجم لیگ برتر بین تیم‌های پرسپولیس و نساجی مازندران اظهار داشت: تیم یحیی گل محمدی پس از نتیجه‌ای که در فینال لیگ قهرمانان رقم خورد و به ناحق قهرمانی را از دست داد، باید به لیگ برتر بازگردد. اضافه شدن احسان پهلوان و وحید امیری قطعا به پرسپولیس برای این دیدار کمک می‌کند اما نمی‌دانم قرارداد بشار رسن چگونه بود که به همین راحتی یکی از بهترین بازیکنان تیم جدا شد.

وی ادامه داد: لیگ قهرمانان با روزهای خوب و بدش به اتمام رسید و در این تیم بزرگ هم اسم‌ها بازی نمی‌کنند. هر بازیکنی در قالب تیمی قرار بگیرد، پرسپولیس نتیجه می‌گیرد و تدابیر کادرفنی سبب می‌شود جدایی بشار به کار تیمی‌اش ضربه نزند. قاعدتا انتظار می‌رود پرسپولیس مقابل نساجی با اضافه شدن امیری و پهلوان نتیجه بگیرد.

مدافع اسبق پرسپولیس درباره اینکه با توجه به وضعیت روحی و روانی ناشی از شکست در فینال لیگ قهرمانان آسیا آیا این تیم می‌تواند به ادامه رقابت‌های لیگ بازگشت خوبی داشته باشد، توضیح داد: هرچند افت وضعیت روحی تیم با از دست دادن قهرمانی رقابت مهمی مثل لیگ قهرمانان طبیعی به نظر می‌رسد اما قطعا با توجه به توانمندی‌های پرسپولیس این تیم بار دیگر به صدر جدول مسابقات بازمی‌گردد.

محمد  افزود: یحیی گل محمدی و کادرفنی‌اش هم وظیفه دارند بازیکنان را از لحاظ روحی و روانی به شرایط عادی بازگردانند زیرا کار ادامه دارد و این تیم باید مسیر خود را برای رسیدن به پنجمین قهرمانی متوالی لیگ برتر و البته تکرار حضور قدرتمند در فصل آینده لیگ قهرمانان ادامه بدهد. نساجی هم تیم خوبی است که از بازیکنان جوان، مستعد و آینده داری استفاده می‌کند و با وجود شروعی خوب در لیگ برتر، در دو بازی اخیرش شکست خورده و بعید می دانم توان تقابل با پرسپولیس را داشته باشد.

وی با اشاره به غیبت بازیکنانی مثل امیری، پهلوان و آل کثیر به عنوان اصلی ترین عامل ناکامی پرسپولیس در بازی با اولسان هیوندای کره جنوبی عنوان کرد: باید قبول کرد گل محمدی ابزار کامل را برای مهم ترین بازی چند سال اخیر تیمش در اختیار نداشت اما با این وجود پرسپولیس می‌توانست قهرمانی را به دست آورد. اگر VAR نبود تیم ما قطعا قهرمان می‌شد اما این سیستم هم برای اجرای عدالت در فوتبال استفاده می‌شود. البته در دیدار شب گذشته آرسنال و منچسترسیتی با وجود استفاده از کمک داور ویدیویی هیچکس هند واضح آرسنال را ندید.

بازیکن اسبق پرسپولیس توضیح داد: اگر سه بازیکن تاثیرگذار ما مقابل اولسان حضور داشتند، قطعا این تیم نمی‌توانست مقابل پرسپولیس قد علم کند. همانگونه که پس از گل دومش زور حمله کردن به سمت دروازه حامد لک را نداشت و تیم ما کاملا مسلط بود. عملکرد گل محمدی در لیگ قهرمانان را عالی می‌دانم اما دیده‌ام در این مدت برخی دوستان مدام نسبت به تعویض‌های وی در بازی فینال انتقاد می‌کنند.

محمد افزود: این افراد در خانه نشسته اند و راحت و با تمرکز بازی را تحلیل می‌کنند اما اگر روی نیمکت بنشینند قطعا تصمیم‌های شان متفاوت می‌شود. من هم اعتقاد دارم گل محمدی باید زودتر آرمان رمضانی را به زمین می‌فرستاد اما سرمربی تیم در آن شرایط با فشار عصبی‌ای که در بازی متحمل می‌شود، تصمیم گیرنده اصلی است. شاید تصمیم اشتباهی گرفته باشد اما خودش مسئولیت دارد و باید اختیار داشته باشد.

وی درباره صحبت خود با مهدی شیری که اشتباهش عامل اعلام پنالتی برای تیم اولسان شد، عنوان کرد: این اتفاق احتمال دارد برای هر فوتبالیستی رخ بدهد اما مهدی باید به مرور این موضوع تلخ و اشتباه بزرگ را فراموش کند و از لحاظ روحی و روانی یک بازیکن قوی باشد تا به سرعت به وضعیت عادی بازگردد. در غیر این صورت دچار مشکل می‌شود. شاید به دلیل این اشتباه مدتی نیمکت نشین شود اما نباید خود را ببازد و باید با تلاش و تمرین بیشتر خود را برای آینده بازسازی کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.