فردا پرسپولیس در حالی میهمان قائم شهری ها خواهد بود که مدیران نساجی کیفیت زمین مسابقه را به موکت تشبیه کرده‌‌اندیک بازی و 2 حریف

0 14

شیوا دورانگر – خبرنگار: در دیداری معوقه از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های نساجی و پرسپولیس از ساعت ۱۵‌روز جمعه در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به مصاف هم می‌روند. این دیدار به دلیل حضور سرخپوشان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاده بود.

جایگاه دو تیم
تیم میزبان از دیدارهای گذشته خود ۲‌برد، یک تساوی و ۳باخت کسب کرده است و در حال حاضر با کسب ۷امتیاز از ۶بازی در جایگاه سیزدهم جدول رده‌بندی لیگ جای دارد. شاگردان وحید فاضلی در بازی هفته قبل با یک گل در زمین خود بازی را به مس رفسنجان واگذار کردند. در آن سو تیم پرسپولیس با ۴بازی کمتر نسبت به ديگر تیم‌ها در رتبه دهم قرار دارد. سرخپوشان در آخرین جدال خود در لیگ برتر تیم فوتبال شهرخودرو را در آزادی با ۳گل مغلوب کرده بودند.

برتری مطلق سرخ‌ها مقابل مازندرانی‌ها
2تیم در تاریخ لیگ برتر تاکنون ۴بار مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که ۲برد سهم برای سرخپوشان و 2تساوی میان 2تیم بوده است. به عبارتی نساجی هنوز در لیگ برتر موفق به شکست پرسپولیس نشده است. البته تیم‌های پرسپولیس و نساجی در مجموع ۱۶بار در مسابقات مختلف (لیگ قدس، لیگ آزادگان، جام‌حذفی و لیگ بدتر) با یکدیگر مصاف داشته‌اند که طی آن یک پیروزی برای نساجی به دست آمده و در ديگر دیدارها، ۸برد برای پرسپولیس و ۶تساوی میان 2تیم به ثبت رسیده است.

شکست‌های سنگین نساجی تا تساوی‌های پر گل
در تقابل‌های گذشته 2تیم به جز یک بازی، ديگر نبردهای 2تیم با گل همراه بوده است و نتایج پرگل و خاطره انگیزی رقم خورده است که از جمله آن‌ها باید به برد ۵بر یک و ۴بر صفر پرسپولیس در لیگ آزادگان و جام‌حذفی اشاره کرد. 2تیم در تساوی‌های پرگل 2بر2 نیز در گذشته داشتند.

از گلزنی عابدیان تا گل به خودی مدافع نساجی
اولین دیدار رسمی پرسپولیس و نساجی از سری مسابقات لیگ قدس در روز یکم مردادماه سال 1368در قائمشهر برگزار شد که سرخ‌ها با تک گل رضا عابدیان برابر حریف به برتری رسیدند. نخستین جدال 2تیم در لیگ برتر هم به فصل هجدهم برمی‌گردد که پرسپولیس در هفته ششم رقابت‌ها با گل‌های علی علیپور و گل به خودی حامد شیری، مدافع حریف به برتری 2بر یک رسید. ناگفته نماند که پرسپولیس و نساجی در آخرین مصاف خود که در دور برگشت فصل قبل بود، امتیازات را در قائمشهر تقسیم کردند.ابتدا روح‌ا… باقری‌ها نساجی را پیش انداخت و علی علیپور از روی ضربه پنالتی بازی را به تساوی کشانده بود.

طلسم تساوی‌ها در قامشهر می‌شکند؟
همان‌طور که اشاره شد نساجی تنها یک‌بار موفق شده پرسپولیس را شکست دهد که این اتفاق در قائمشهر رقم خورد و این تیم توانست حریفش را با نتیجه 2بر صفر در دور برگشت مسابقات اولین دوره لیگ آزادگان شکست دهد. درواقع نساجی نزدیک به ۲۸سال است در زمین خودی موفق به برتری مقابل پرسپولیس نشده است. طی ۷دیداری که 2تیم در قائمشهربرگزار کرده‌اند پرسپولیس هم فقط 2بار پیروز شده و ديگر بازی‌ها به تساوی انجامیده است. باید دید بالاخره سریال تساوی‌های این 2تیم به پایان خواهد رسید و تیمی پیروز خواهد شد؟ ناگفته نماند آخرین باری که یکی از 2تیم در قائمشهر پیروز شدند مربوط به نساجی و همان دیداری بود که در بالا اشاره شد.

پیوس; بهترین گلزن
فرشاد پیوس،گلزن سابق پرسپولیس با به ثمر رساندن 5گل مقابل نساجی، برترین گلزن مصاف‌های 2تیم است. پیوس به همراه روزبهانی سابقه هت‌تریک مقابل این تیم مازندرانی را دارد. در بین نفرات فعلی 2تیم نیز وحید امیری و محمدمهدی نظری سابقه گلزنی در این مسابقه را دارند.

مردان مشترک
در تاریخ رقابت 2تیم، نفرات مشترک سرشناسی دیده می‌شوند که در گذشته سابقه پوشیدن پیراهن هر 2تیم را داشته‌اند. از جمله آن‌ها می توان به محسن بنگر، علی علیپور، رحمان رضایی، شهاب گردان، علیرضا حقیقی، محمد عباس‌زاده، ابراهیم تقی‌پور، میثم بائو، رضا نیک‌نظر، نیما قویدل اشاره کرد. در جمع نفرات فعلی علی شجاعی، میلاد کمندانی و مهرداد بایرامی سابقه بازی در هر 2تیم را دارد. شجاعی در نقل‌وانتقالات پیش فصل از نساجی راهی پرسپولیس شده است. این بازیکن زمانی که پیراهن نساجی را بر تن داشت یک‌بار از زمین بازی اخراج شده بود، این اتفاق در جریان برتری 2بر یک پرسپولیس در اولین جدال لیگ برتری 2تیم رقم خورده بود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.