استقلال به خواسته‌هایش رسید، تاریخ دربی تعیین شدباز هم غر می‌زنند

0 11
استقلال به خواسته‌هایش رسید، تاریخ دربی تعیین شدباز هم غر می‌زنند

شیوا دورانگر – خبرنگار: پس از آن همه امروز و فردا کردن برای تعیین تاریخ دربی، سرانجام سازمان لیگ زمان برگزاری این دیدار حساس را اعلام کرد و قرار است سرخابی‌ها ساعت ۱۶:۳۵ روز دوشنبه ۲۲ دی‌ماه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم بروند. این بازی در ابتدا قرار بود در تاریخ ۵ دی برگزاری شود، اما سازمان لیگ در پی اعتراض رقیب مبنی بر اینکه بازی‌های 2 تیم باید قبل از دربی برابر باشد، این دیدار را لغو و طبق خواسته استقلالی‌ها اول بازی‌های معوقه پرسپولیس را برگزار می‌کند و سپس 2 تیم در دربی مقابل هم قرار می‌گیرند. این در حالی است که تا قبل از این، بازی‌های معوقه در لابه‌لای مسابقات و هر زمانی که تقویم جای خالی داشت انجام می‌شد، اما سازمان لیگ این بار سنت‌شکنی کرد و بعد از بازگشت پرسپولیس از فینال آسیا بلافاصله دیدارهای عقب‌افتاده این تیم را در برنامه گنجاند. سرخپوشان چند روز قبل یکی از بازی‌های خود را که با نساجی باشد به انجام رساندند و در ادامه هم باید در تاریخ‌های یازدهم و شانزدهم همین ماه با 2 تیم اصفهانی ذوب‌آهن و سپاهان بازی کنند.
برنامه‌ریزی عجیب و هرج و مرج در لیگ
در ظاهر همه‌چیز بدون مشکل پیش رفته و این‌طور به نظر می‌رسد که پرسپولیس معوقاتش را به پایان رسانده است. اشتباه نکنید به لطف برنامه‌ریزی مدون سازمان لیگ باز هم این تیم 2 بازی معوقه دارد و مسابقات هفته نهم و دهم را باید در زمان دیگری برگزار کند. یعنی سازمان لیگ فقط جای حریفان پرسپولیس را تغییر داده است و این تیم به‌جای گل گهر و مس رفسنجان می‌بایست با ذوب‌آهن و سپاهان بازی کند! درواقع فقط پرسپولیس نیست که مسابقاتش به تعویق افتاده است و تمام تیم‌هایی که از آن‌ها اسم بردیم با این تصمیم اشتباه دچار دردسر شده‌اند. اگر سازمان لیگ کمی از خود اقتدار نشان می‌داد، این همه بازی عقب نمی‌افتاد. اما وقتی مسوولین برای برآورده کردن خواسته استقلالی‌ها حاضر می‌شوند همه تقویم لیگ را به هم بزنند معلوم است که مسابقات دچار بی‌نظمی می‌شود و عنان و اختیار کارها از دست سازمان لیگ خارج می‌شود.کار به‌جایی رسیده است که سایر تیم‌ها هم این رویه غلط را در پیش‌گرفته‌اند که به همه‌چیز اعتراض کنند. قطعا این آخرین باری نخواهد بود که زمان یک مسابقه تغییر می‌کند و همان‌طور که بارها درگذشته به دلایل مختلف این اتفاق افتاده بود. اما تصور کنید بعد از این هر تیمی که بازی حریفش عقب افتاد مثل استقلالی‌ها بگوید تا بازی‌ها برابر نباشد بازی نمی‌کنیم و سازمان لیگ هم بخواهد به این خواسته ترتیب اثر دهد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

جوسازی استقلالی‌ها قبل از دربی
عجیب اینجاست همین حالا که بازی‌های عقب‌افتاده پرسپولیس به ساز استقلالی‌ها زودتر برگزار شده است باز هم سرمربی این تیم ناراضی و طلبکار است که چرا تعداد مسابقات 2 تیم برابر نیست؟ محمود فکری در واکنش به برنامه جدید لیگ گفته است: اگر قرار بود بازی بیشتری انجام بدهیم، همان زمانی که تیم پرسپولیس از لیگ قهرمانان برگشت می‌توانست دیدار خود با ما را برگزار کند و سپس دنبال دیدارهای عقب‌افتاده‌اش برود. یا باید اواسط نیم‌فصل برای پرسپولیس بازی می‌گذاشتند یا آخر دور رفت. چه‌کاری است که اکنون ما قبل از دربی بازی بیشتری انجام بدهیم و این موضوع با شرایط قبلی تفاوتی ندارد. متاسفانه فکر می‌کنم شاید زور ما کم است و این اتفاق‌ها به همین دلیل می‌افتد. به ما قول داده بودند تا زمان برگزار نشدن دیدارهای عقب‌افتاده پرسپولیس بازی نکنیم تا تعداد مسابقات 2 تیم برابر باشد نه اینکه استقلال 2 بازی بیشتر داشته باشد، اگر قرار بود چنین برنامه‌ای در نظر گرفته شود همان ابتدا این کار را انجام می‌دادند.
اعتراضاتی که تمامی ندارد
به‌درستی مشخص نیست که استقلالی‌ها دنبال چه چیزی هستند و چرا در هفته‌های باقی‌مانده تا دربی این همه جار و جنجال می‌کنند؟ از همان وقتی‌که اعلام شد بازی پرسپولیس و سپاهان به خاطر تداخل با فینال آسیایی به تعویق افتاده آن‌ها خواهان تعویق دربی شدند و تا نزدیک فینال که بازی با ذوب‌آهن و نساجی هم به دلایلی لغو شد می‌گفتند پرسپولیس قبل از بازی هفته هشتم باید همه معوقات خود را برگزار کند تا شرایط برای 2 تیم برابر باشد. حالا که این اتفاق افتاده و قرار است پرسپولیس قبل از دربی مقابل ذوب‌آهن و سپاهان بازی کند خواسته دیگری دارند و پیله کرده‌اند چرا سرخپوشان بازی‌های عقب‌افتاده خود با مس و گل گهر را قبل از دربی انجام نمی‌دهند؟! بماند که بازی با ذوب‌آهن خود جریان متفاوتی دارد و لغو آن ارتباطی به پرسپولیس نداشت و حتی به این تیم لطمه زد. اگر پرسپولیس می‌توانست قبل از دیدار فینال لیگ قهرمانان با نساجی و ذوب‌آهن بازی کند مطمئنا عملکرد بهتری در مقابل اولسان هیوندای داشت و دور بودن از شرایط مسابقه ضربه بزرگی به پرسپولیس زد که سازمان لیگ را در این اتفاق نمی‌توان بی‌تقصیر دانست.
یک روز استراحت بیشتر برای استقلال قبل از دربی
بگذریم، حالا پرسپولیس مانده و یک لیگ بی‌برنامه و رقیبانی که به هر نحوی دنبال زمین زدن این تیم هستند چون زورشان جز بیرون زمین به قهرمان چند دوره اخیر لیگ نمی‌رسد. تعجب هم ندارد که چرا هر بار یک بازی جدید راه می‌اندازند و این همه خواسته‌های عجیب‌وغریب دارند. ببینید چقدر پرسپولیس بزرگ و هراس‌آور است که استقلالی هر جور شده می‌خواهند این تیم را خسته و با لشکری مصدوم و محروم به دربی برسانند.گرفتن نادری و جدا شدن آن همه ستاره کافی نبوده است. حتی انجام بازی‌های معوقه هم آن‌ها را آرام نکرده است و همان‌طور که گفته شد قصد دارند به سازمان لیگ فشار بیاورند که سرخ‌ها با مس و گل گهر هم قبل از دربی بازی کنند.
این در حالی است که این 2 بازی مربوط به هفته‌های نهم و دهم بوده; یعنی بعد از دربی که در هفته هشتم باشد و تا به اینجا همه‌چیز برابر است و پرسپولیس نه تنها معوقاتش را انجام داده که یک بازی هم بیشتر از استقلال قبل از دربی برگزار می‌کند. همان‌طور که گفته شد در ابتدا قرار بود دربی روز پنجم همین ماه باشد که بنا به دلایلی که در بالا گفتیم به بیست و دوم موکول شد. در فاصله همین ۱۷ روز تیم پرسپولیس 3 بازی با نساجی، ذوب‌آهن و سپاهان خواهد داشت که یک دیدار آن(نساجی) انجام‌شده است. استقلالی‌ها هم در این مدت با تیم‌های آلومینیوم و گل گهر مصاف خواهند داد. درواقع آن‌ها قبل از دربی یک بازی هم کمتر از پرسپولیس انجام می‌دهند و فرصت بیشتری برای استراحت خواهند داشت. آبی‌ها روز ۱۵ دی‌ماه با آلومینیوم در هفته دهم بازی می‌کنند و یک هفته فرصت دارند که خود را برای دربی آماده کنند، اما پرسپولیسی‌ها شانزدهم دی‌ماه باید بازی ماقبل دربی را برگزار کنند و بنابراین یک روز کمتر از حریف استراحت می‌کنند.
رسیدن مصدومان رقیب به شرایط مسابقه
نکته اینجاست که از تاریخ اولیه دربی تا بازی با گل گهر تیم استقلال ۱۲ روز استراحت می‌کند و حتی در طی این مدت توانسته مصدومان خود را مداوا و به شرایط بازی برساند که این نشان می‌دهد برخلاف ادعای محمود فکری همه شرایط به نفع استقلال است. قطعا اگر دربی سر تاریخ خود برگزار می‌شد، این مربی برخی بازیکنان کلیدی‌اش نظیر شیخ دیاباته، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، مسعود ریگی و حتی فرشید اسماعیلی که به خاطر مسایل انضباطی توسط باشگاه محروم شده بود را در اختیار نداشت، اما در حال حاضر همگی بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت می‌توانند در این مسابقه به میدان بروند و این چیزی بود که مدیر رسانه‌ای استقلال چند روز قبل در گفت‌وگو با رادیو ورزش تلویحا از سازمان لیگ خواسته بود. که ثابت می‌کند برخلاف نظر محمود فکری نه تنها زور آن‌ها کم نیست که اثرپذیری زیادی هم در این فوتبال دارند و هر وقت اراده کنند نه تنها می‌توانند تاریخ و داور بازی‌های خود را تغییر دهند که زمان مسابقات حریفان خود را هم عوض می‌کنند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.