روزنامه پرسپولیس بررسی می‌کندپمطالبات بودیمیر چطور از پاداش آسیایی پرداخت می‌شود؟

0 5
روزنامه پرسپولیس بررسی می‌کندپمطالبات بودیمیر چطور از پاداش آسیایی پرداخت می‌شود؟

میلاد اعظمی  – خبرنگار: چند روز پیش بود که با اعلام رسمی فیفا باشگاه پرسپولیس به پرداخت ۴۷۵ هزار یورو به ماریو بودیمیر مهاجم سابق و کروات خود محکوم شد. این مبلغ ۱۴۷ هزار یورو بابت حقوق معوقه بودیمیر و ۳۲۷ هزار یورو بابت غرامت از قرارداد سال بعدش است. از زمان اعلام مساله توسط فیفا مشخص شد که پرداخت این پول به صورت قطعی است و غیره قابل کاهش و اعتراض.
از زمان اعلام این مساله این سوال مطرح شده است که باشگاه پرسپولیس چطور می‌خواهد این مبلغ را به بودیمیر پرداخت کند؟ مخصوصاً اینکه طبق اعلام رسمی وکیل بودیمیر باشگاه پرسپولیس تا تاریخ ۱۲ بهمن فرصت دارد این مبلغ را پرداخت کند و اگر تا آن زمان این پول پرداخت نشود ۳ پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس بسته خواهد شد، که ضربه محکم به باشگاه خواهد بود.
یکی از راه‌هایی که برای پرداخت طلب بودیمیر در مورد آن صحبت می‌شود پرداخت این پول از محل مطالبات پرسپولیس از AFC است که بعد از نایب‌قهرمانی پرسپولیس در آسیا حالا باشگاه چیزی حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو از این نهاد فوتبالی طلبکار است.
در شرایط عادی کنفدراسیون فوتبال آسیا از کمتر از یک ماه دیگر تمام پاداش‌های فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا را به تیم‌ها پرداخت می‌کند اما با توجه به اینکه کشورمان توسط آمریکا تحت تحریم‌های ظالمانه است امکان پرداخت این پول که حق مسلم پرسپولیس است به باشگاه وجود ندارد.
از طرفی فیفا اعلام کرده که به خاطر تحریم‌ها هیچ پولی به‌طرف ایرانی نمی‌دهد اما فعلاً کنفدراسیون فوتبال آسیا چنین مساله ای را به صورت رسمی اعلام نکرده است. البته فیفا در جریان است که به خاطر تحریم‌ها کار ایرانی‌ها برای دریافت مطالبات شان سخت است و به‌نوعی با پرداخت برخی بدهی‌های پرسپولیس از روی صندوق مطالبات این تیم درگذشته نشان داده که راهکاری برای این مساله دارد اما در مورد پرونده بودیمیر شرایط کمی پیچیده است.
حکمی که به نفع بودیمیر و علیه باشگاه پرسپولیس صادرشده از طرف فیفاست، اما پول بلوکه‌شده باشگاه پرسپولیس در کنفدراسیون فوتبال آسیاست. با توجه به اینکه رای صادره برای فیفاست باید دید که آیا می‌شود از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا تقاضا کرد شرایطی را فراهم کنند تا مطالبات بودیمیر از محل طلب های پرسپولیس از AFC پرداخت شود.
در همین خصوص باشگاه پرسپولیس در تلاش است تا مکاتباتی را با فیفا و AFC انجام بدهد و به فیفا اعلام کند که پول بودیمیر را از محل درآمدهای ارزی پرسپولیس بردارد. یعنی از فیفا درخواست شود که ۴۷۵ هزار یورو را از 2 میلیون و ۸۰۰ هزار دلار طلب پرسپولیس از صندوق کنفدراسیون فوتبال آسیا برداشت کند.
اگر فیفا با این پیشنهاد باشگاه پرسپولیس موافقت کند آن‌وقت مشکلی بابت پرداخت مطالبات بودیمیر وجود ندارد و فیفا می‌تواند از AFC بخواهد که ۴۷۵ هزار یورو بودیمیر را پرداخت کند و این پرونده بسته شود.
از طرفی اگر فیفا با این پیشنهاد باشگاه پرسپولیس موافقت نکند آن‌وقت شرایط برای پرداخت مطالبات بودیمیر سخت می‌شود، چون فعلاً باشگاه پرسپولیس معادل ۴۷۵ هزار یورو پول را در حسابش ندارد و نمی‌تواند به صورت نقدی این پول را پرداخت کند. حتی اگر چنین پولی هم به صورت نقدی در حساب باشگاه باشد جابجا کردن این پول کار بسیار دشواری است و نمی‌شود در شرایط تحریمی چنین مبلغی را برای شخصی جابجا کرد.
به‌نوعی کلید حل این مشکل به دست خود فیفاست. اگر فیفا قانع شود که طلب بودیمیر و احتمالاً کالدرون را از محل درآمدهای ارزی پرسپولیس در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت کند کار باشگاه پرسپولیس بسیار ساده است و دیگر نگرانی و دغدغه‌ای در این خصوص وجود ندارد هرچند پیش‌بینی می‌شود با توجه به شرایط تحریمی کشورمان و با توجه به اینکه مسوولان فیفا کاملا در جریان این مساله هستند احتمالا با این پیشنهاد باشگاه پرسپولیس موافقت می‌شود اما اگر این اتفاق رخ ندهد واقعا کار به جاهای باریک کشیده خواهد شد.
در این پرونده یک احتمال دیگر را وجود دارد. اینکه تا چند روز آینده برخی از تحریم‌های ظالمانه علیه کشور و مردم ایران احتمالا برداشته شود که اگر این اتفاق رخ دهد دیگر مشکلی بابت پرداخت پول بودیمیر وجود ندارد و باشگاه می تواند از پولی که در صندوق AFC وجود دارد مطالبات بودیمیر را پرداخت کند.
تنها نکته‌ای که در این مساله کاملا محرز است این است که باشگاه پرسپولیس برای پرداخت طلب بودیمیر فقط روی طلبش از AFC حساب بازکرده است و راهی جز این مساله ندارد.
چون جفت‌وجور کردن ۴۷۵ هزار یورو در شرایط فعلی برای باشگاه پرسپولیس امری نشدنی است اصلا نمی‌تواند چنین مبلغی را خودش و خارج از پاداش کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت کن.
با این شرایط از پولی که باشگاه پرسپولیس از آسیا طلبکار است همین الان ۴۷۵ هزار یورو آن خرج شده و این احتمال وجود دارد که بقیه این پول هم برای پرداخت مطالبات بودیمیر و کالدرون هزینه شود و قسمتی از پول هم قاعدتا اگر به دست باشگاه برسد به عنوان پاداش به بازیکنان و اعضای کادر فنی پرداخت خواهد شد تا تقریبا تکلیف طلب باشگاه پرسپولیس از کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص‌شده باشد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.