تمام احتمالات نقل‌وانتقالاتی پرسپولیسخبری از سورپرایز نیست

0 6

میلاد اعظمی – خبرنگار: بعد از جدایی بشار رسن از پرسپولیس دوباره مساله فعالیت پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات مطرح شد آن هم در شرایطی که اعلام شد بازیکنانی مانند رامین رضاییان، مهدی ترابی و علی علیپور شرایط خوبی در تیم‌های خودشان در خارج از کشور ندارند و ممکن است دوباره به پرسپولیس برگردند. ضمن این‌که تبرئه شدن ایمان‌سلیمی در پرونده شکایت باشگاه تراکتور از او و آزاد شدن این بازیکن هم مزید بر علت شد تا هواداران پرسپولیس حواس‌شان به نقل‌وانتقالات باشد.
این در شرایطی است که تا زمان آغاز نقل‌وانتقالات زمستانی فوتبال ایران فرصت زیادی باقی مانده و در این فرصت پرسپولیس بازی‌های بسیار مهمی در لیگ دارد که باید تمرکز همه روی موفقیت در این بازی‌ها باشد اما خواسته یا ناخواسته هواداران و حتی رسانه‌ها به مساله چگونگی حضور پرسپولیس در نقل‌وانتقالات ورود کردند.
همین مساله سبب شد در این گزارش به تمام شرایط و احتمالات نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس بپردازیم و همه چیز را برای هواداران مشخص کنیم .چیزی که فعلا مشخص است این است که تا نیم فصل پرسپولیس هیچ فعالیتی در نقل‌وانتقالات نخواهد داشت و تمام اتفاق‌ها در فصل نقل‌وانتقالات زمستانی خواهد افتاد.

پرسپولیس و رضاییان؛ زیر یک درصد
یکی از بازیکنانی که این روزها صحبت از بازگشتش به پرسپولیس مطرح می‌شود رامین رضاییان است. بازیکن موثر تیم الدحیل قطر که طبق ادعای رسانه‌های قطری در آستانه جدایی از این تیم قرار دارد. همین خبری که رسانه‌های قطری منتشر کردند باعث شد پرسپولیسی‌ها و به خصوص هواداران به دنبال بازگشت رضاییان باشند اما احتمال این انتقاد زیر یک درصد است. مبلغ قرارداد مبلغ رضایتنامه رضاییان با الدحیل بسیار بالاست و پرسپولیس به هیچ‌عنوان توانایی پرداخت پول رضایتنامه او را ندارد، ضمن این‌که خود رضاییان هم مبلغ خوبی برای حضور در پرسپولیس مي‌خواهد تا با توجه به همین دلایل ساده احتمال بازگشت او بسیار پایین باشد.
مساله بعدی این است که «آیا اساسا رضاییان علاقه‌ای به بازگشت به فوتبال ایران و پرسپولیس دارد یا خیر؟» شواهد نشان می‌دهد که حتی در صورت جدایی رضاییان از الدحیل به احتمال فراوان این بازیکن در لیگ ستارگان قطر باقی مي‌ماند، چون هم مشتریان خوبی در این لیگ دارد و هم مي‌تواند از نظر مالی خودش را تامین کند. درست است که پرسپولیس در پست رامین رضاییان یعنی دفاع راست مشکلاتی دارد اما خیلی بعید است که این بازیکن در مقطع فعلی به پرسپولیس برگردد. مگر این‌که باشگاه الدحیل بخواهد قرارداد او را یک طرفه فسخ کند و از آن طرف خود رضاییان بخواهد با مبلغی کم برای پرسپولیس بازی کند.

خاکستری مثل ترابی
دیگر بازیکنی که بحث بازگشتش به پرسپولیس مطرح شده مهدی ترابی است. وینگر ایرانی که در ابتدای فصل به شکل عجیب و غریب و بدون پرداخت پول از پرسپولیس جدا شد و قراردادش را فسخ کرد و با قرارداد مالی خوبی به العربی قطر پیوست. هرچند مصدومیت‌های پیاپی در قطر باعث شد از نگاه رسانه‌های قطری ترابی یکی از بازیکنان خروجی العربی در فصل نقل‌وانتقالات باشد اما تعریف و تمجید سرمربی العربی از او احتمال این مساله را بسیار کم کرده.
ترابی هم شرایطی تقریبا مثل رضاییان دارد. یعنی اگر پرسپولیس بخواهد مستقیم وارد مذاکره شود قطعا توانایی پرداخت پول رضایتنامه را ندارد و نمی‌تواند از نظر مالی وارد این نقل‌وانتقالات شود. اگر به هر دلیلی قرارداد ترابی به صورت یک طرفه فسخ شود و البته خود او هم خواهان بازگشت به ایران باشد کادر فنی پرسپولیس بدش نمی‌آید که دوباره از این بازیکن استفاده کند.
البته مساله مهم درباره ترابی واکنش هواداران پرسپولیس به بازگشت احتمالی اوست. خیلی از هواداران به خاطر نوع جدایی ترابی از پرسپولیس مایل به بازگشت او نیستند اما خیلی دیگر از هواداران معتقدند که جای بازیکنی مثل ترابی در پرسپولیس خالی است و مي‌شود او را بخشید تا دوباره در پیراهن پرسپولیس بدرخشد. به‌نوعی ترابی شخصیت خاکستری بین هواداران پرسپولیس دارد اما عملکرد فنی ا‌و شاید همه را به این مساله مجاب کند که بازگشتش می‌تواند به پنجمین قهرمانی پیاپی پرسپولیس در لیگ برتر کمک شایانی بکند.

علیپور می‌خواهد برگردد؟
علی علیپور، مهاجم ایرانی تیم ماریتیمو پرتغال دیگر بازیکنی است که شایعه بازگشتش به پرسپولیس مطرح شده است. علیپور که از نظر فنی شرایط خوبی در ماریتیمو ندارد شایعه شده که خودش خواهان بازگشت به پرسپولیس شده. هرچند نزدیکان او معتقدند که چنین مساله صحت ندارد و علیپور از شرایط بازی و زندگی‌اش در پرتغال راضی است و نمی‌خواهد به ایران برگردد. علیپور هم به شکل جالبی در ابتدای فصل از پرسپولیس جدا نشد و دست پرسپولیس را در لیگ قهرمانان آسیا خالی گذاشت اما تعداد کم بازیهای او در پرتغال این شائبه را به وجود آورد که شاید علیپور بخواهد به ایران و به پرسپولیس برگردد.
البته به احتمال زیاد فعلا این مساله منتفی است د.ر مورد علیپور باز هم همان مساله مبلغ رضایتنامه مطرح است و باز هم همان تئوری که اگر خودش قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ کند یا باشگاهش این کار را رایگان انجام دهد باز هم احتمال بازگشتش وجود دارد. هر چه هست فعلا در مورد علیپور همه چیز ۵۰ – ۵۰ است اما بعید است که او بخواهد زندگی و بازی در اروپا را رها کند و به پرسپولیس برگردد.

سلیمی پرسپولیسی میشود؟
ایمان سلیمی، مدافع فصل گذشته تیم فوتبال تراکتور جزو بازیکنانی بود که در همان ابتدا یحیی گل‌محمدی به شدت به دنبال جذبش بود اما چون سلیمی با تراکتور قرارداد داشت و این باشگاه رضایتنامه او را صادر نمی کرد موضوع جذب او منتفی شد. بعد از آن بود که سلیمی قراردادش را با تراکتور فسخ کرد تا ماجرای او و این تیم تبریزی به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال بکشد.
یکی، 2روز پیش بود که کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اعلام کرد در پرونده سلیمی و تراکتور رای به سود این بازیکن اعلام شده تا امیدها برای جذب او دوباره پررنگ شود. واقعیت این است که سلیمی بازیکنی بود که به شدت مورد توجه یحیی گل‌محمدی بوده است و با توجه به این‌که درگیر پرونده شکایت از تراکتور بود پرسپولیس قید او را زد.
البته از چند ماه پیش این مساله مطرح بود اگر سلیمی بتواند در پرونده با تراکتور پیروز شود به سرعت جذب پرسپولیس خواهد شد، چون خود او هم مي‌خواهد در پرسپولیس بازی کند. حالا رای کمیته تعیین وضعیت به سود سلیمی صادر شده این بازیکن مي‌تواند اولین خرید قطعی پرسپولیس باشد اما تا شروع فصل نقل‌وانتقالات این مساله شدنی نیست. چون سهمیه لیگ برتری پرسپولیس تکمیل است و فقط در صورتی می‌تواند سلیمی را جذب کند که فصل نقل‌وانتقالات نیم فصل آغاز شود.
به نظر مي‌رسد که به محض آغاز نقل‌وانتقالات زمستانی سلیمی به پرسپولیس بپیوندد تا خط دفاعی پرسپولیس کامل تر شود. از طرفی با توجه به این که محمد انصاری به شرایط بازی رسیده و مي‌تواند در پست دفاع وسط هم بازی کند کادر فنی پرسپولیس فعلا تا نیم‌فصل دغدغه‌ای در این خصوص ندارد اما مي‌توان سلیمی را بازیکن آینده پرسپولیس دانست البته اگر اتفاق خاصی رخ ندهد.
انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.