رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال: تا پایان سال وقت داریم شستا ساختمان باشگاه پرسپولیس را هم توقیف کرد

0 9

ساختمان باشگاه پرسپولیس به دلیل بدهی فدراسیون فوتبال به شرکت شستا توقیف شد.
به گزارش پرسپولیس نیوز، پس از توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال به دلیل بدهی 2 میلیون یورویی به شرکت شستا، احسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد ساختمان باشگاه پرسپولیس نیز از سوی شرکت شستا به دلیل این بدهی توقیف شده است.

قاضی‌زاده هاشمی با اعلام این خبر اظهار داشت: دو ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس که سندش به نام فدراسیون فوتبال است از سوی شرکت شستا توقیف شده است. همچنین خودروی برخی از مدیران فدراسیون فوتبال هم بابت این بدهی توقیف شده است.

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال هم درباره توقیف ساختمان باشگاه پرسپولیس به دلیل بدهی فدراسیون فوتبال به شستا به ایرنا گفت: در خصوص مشکل به وجود آمده بین فدراسیون فوتبال و شرکت شستا باید بگویم که این شرکت یک فقره چک به مبلغ ۲ میلیون یورو از فدراسیون فوتبال دارد که صرف‌نظر از درستی یا نادرستی چک که به علت نقص امضا گواهش عدم پرداخت از بانک برای چک صادر شده است.

صفی‌الله فغان‌پور ادامه داد: با پیگیری شرکت شستا در نهایت اقدامات حقوقی انجام و حکم به محکومیت فدراسیون و پرداخت مبلغ ۲ میلیون یورو صادر شده است که شرکت شستا برای مطالبات خود از طریق توقیف اموال فدراسیون که شامل ساختمان فدراسیون و ساختمان پرسپولیس می باشد اقدام کرده و این اموال کارشناسی شده و در حال حاضر مراحل این شکایت در حال طی شدن است.

وی تاکید کرد: با توجه به اعلام وزیر صمت تا پایان امسال به فدراسیون فوتبال برای پرداخت بدهی به شرکت شستا فرصت داده شده است. تاکنون ۱۶ میلیارد از بدهی پرداخت شده که امیدوارم تا پایان سال مابقی بدهی را هم پرداخت کنیم. با توجه به کمک وزیر صمت به نظر می رسد که بحث مزایده و مراحل قانونی فعلا منتفی خواهد شد تا بتوانیم بدهی شرکت شستا را پرداخت کنیم.

فغان‌پور ادامه داد: در زمان دریافت مبلغ ۲ میلیون یورو، توافق شد که بدهی خود را به مبلغ روز یورو پرداخت کنیم و براساس همان توافق ۱۶ میلیارد را پرداخت کردیم و بنا داشتیم مابقی را هم به همین شکل پرداخت کنیم و همین حالا هم در تلاش هستیم مابقی مبلغ را به صورت اقساط به شرکت شستا پرداخت کنیم.

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون در پاسخ به این سئوال که آیا با توجه به اینکه ساختمان باشگاه استقلال هم به نام فدراسیون است احتمال توقیف این ساختمان وجود دارد، گفت: این ساختمان هم به نام فدراسیون است اما با توجه به اینکه توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس بدهی شستا را پرداخت خواهد کرد دیگر ساختمان استقلال توقیف نشد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.