حمایت رمز تفرقهعزم 48 ساله برای هجوم همگانی علیه پرسپولیس

0 6
حمایت رمز تفرقهعزم 48 ساله برای هجوم همگانی علیه پرسپولیس

مهدی وفامنش – خبرنگار: پرسپولیس به‌عنوان پرافتخارترین تیم فوتبال باشگاهی ایران در ادوار مختلف هجمه‌ها و حملات متعددی را از سوی اهالی فوتبال و رقبای خود تحمل کرده است. رقبایی که به‌جای برخورد در یک میدان باشرافت و رقابت در یک محفل منطقی روی به هجوم آورده و این تیم را بارها و بارها تخطئه کرده‌اند. اتفاقاتی که هنوز در جریان است و حریفان امروز پرسپولیس را با عنوان یک تیم خاص! موردحمله خود قرار داده و از تغییرات در برنامه تیمی که نماینده خود آن‌ها در لیگ قهرمانان آسیا بوده است با عنوان حمایت اداری نام می‌برند. در طول تاریخ این اتفاقات چند بار در فوتبال ما رخ‌داده است.
ماجرای حرفه‌ای شدن پرسپولیس
پرسپولیس در سال 1351 اولین تیمی بود که رسما اعلام حرفه‌ای گری کرد، اما رقبا به‌جای حمایت از پرسپولیس و اعلان حرفه‌ای گری این تیم را مورد هجوم قرار داده و به رییس سازمان تربیت‌بدنی نامه نوشتند که پرسپولیس متخلف است و جنجال به پا کرده است. اگر تیم‌های تاج و پاس در این مقطع از پرسپولیس حمایت کرده بودند امروز فوتبال ایران چند سال زودتر از موعد مقرر حرفه‌ای شده بود و به‌جای اینکه حرفه‌ای گری به‌طور اجباری و از سال 80 شروع شود از سال 1351 این اتفاق رخ می‌داد.
دوران حضور علی پروین در تیم ملی فوتبال
وقتی علی پروین سرمربی تیم ملی شد هجوم حریفان به پرسپولیس آغاز شد و همه فدراسیون را به حمایت از پرسپولیس متهم کردند درحالی‌که این‌گونه نبود و اگر امتیازی برای پرسپولیس در تعویق بازی‌هایش بوده برای همه تیم‌ها بود.
در این دوران حتی بارها علی پروین بالای سر تیم ملی ماند و پرسپولیس را در مسابقات فوتبال جام باشگاه‌های آسیا با محمد مایلی کهن و محمود خوردبین به میادین فرستاد .
ماجرای سال 74
در سال 74 پرسپولیس قهرمان مسابقات لیگ کشور شد و این در حالی بود که حریفان پرسپولیس را تحت حمایت فدراسیون فوتبال می‌دانستند و بارها اعلام می‌کردند که پرسپولیس با حمایت داوران قهرمان شده درحالی‌که در 2 بازی قبل دربی در میدان برگشت سال 73 و بازی رفت سال 74 اشتباه داوری باعث ناکامی تیم فوتبال پرسپولیس شده بود.
پرسپولیس در سال 74 در حالی قهرمان شد که دور برگشت را بی‌شکست به پایان رساند و با تلاش و سعی فراوان قهرمانی در مسابقات فوتبال لیگ را به خود اختصاص داد.
اتفاقات سال‌های 77 و76
در سال‌های 77، 76 اتفاقاتی در فوتبال ایران رخ داد که بار دیگر پرسپولیس را سیبل حملات کرد. جدایی پرسپولیس از لیگ سال 76 در پایان به نفع استقلال تمام شد چون بدون حضور پرسپولیس قهرمان شد، اما خیلی‌ها به این امر که به خاطر تعدد ملی پوشان این تیم به شمار می‌رفت اعتراض داشتند .
اگر جدول لیگ‌های دهه 70 را ببینید متوجه خواهید شد که پرسپولیس در سال‌های 74 و75 و77 و78 قهرمان لیگ شد و اگر در مسابقات فوتبال لیگ سال 76 هم شرکت می‌کرد احتمالا قهرمان مسابقات لیگ فوتبال کشور می‌شد.
در سال 77 هم در دیداری که فولادی‌ها به علت انتخابات شورای شهر اهواز از میزبانی بازی با پرسپولیس طفره رفتند و بازی با حکم کمیته انضباطی 3بر صفر شد و عزم همگانی علیه پرسپولیس شکل گرفت درحالی‌که پرسپولیس در پایان این سال با 12 امتیاز اختلاف قهرمان مسابقات شد و نیازی به 3 امتیاز آن بازی نداشت.
حمایت همگانی از تیم ژاپنی
پرسپولیس در سال 2018 نماینده ایران در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا بود، اما اتفاقاتی رخ داد که باعث تلخی کام پرسپولیس شد و آن، عزم همگانی به حمایت از تیم ژاپنی بین رقبا بود. اتفاقی که امسال هم در بازی برابر تیم اولسان کره جنوبی شکل گرفت. در این عرصه رقبای پرسپولیس در ورزشگاه‌های محل بازی از تیم ژاپنی حمایت کرده و بعد از آن‌هم به دنبال شکست تیم پرسپولیس با تشویق تیم ژاپنی شروع به تشویق این تیم و کری علیه پرسپولیس کردند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.