محمد ابراهیم امامی : به زودی تاریخ جام تختی  مشخص می شود/ فدراسیون از برنامه‌های کادر فنی تمام قد حمایت می‌کند

0 53

 

نزدیک به یک سال است که ویروس منحوس کرونا همه کارها به ویژه ورزش را در دنیا مختل کرده است و برگزاری المپیک 2020 توکیو با اما و اگر ها مواجه شد و مقرر گردید المپیک در سال 2021 برگزار شود که کشتی نیز یکی از رشته های المپیکی می باشد.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، پس از پیگیری های لازم با همکاری ستاد مقابله با کرونا و رعایت تمام پروتکل های بهداشتی از سوی فدراسیون کشتی و سازمان لیگ، مسابقات لیگ برتر بیستم با موفقیت به پایان رسید و اتحادیه جهانی کشتی نیز بعضی از برنامه های جهانی خود را اعلام کرد به همین منظور فدراسیون کشتی نیز برنامه های خود را به اجرا در آورده است در همین رابطه گفت و گویی با محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی انجام شد که با هم پی می گیریم.

محمد ابراهیم امامی، درباره مسابقات پلیکونه ایتالیا و اعزام کشتی‌گیران به این رقابت‌ها گفت: طبق تقویم اتحادیه جهانی این مسابقات در تاریخ ۱۴ تا ۱۷ اسفند به میزبانی رم ایتالیا برگزار می‌شود. با توجه به اینکه این مسابقات رنکینگ المپیکی ندارد، کادر فنی برای اعزام کشتی‌گیران تصمیم نهایی را می‌گیرد. البته این رقابت‌ها دارای رنکینگ است و حضور کشتی‌گیران در این مسابقه با توجه به اینکه سال آینده مسابقات جهانی به میزبانی نروژ برگزار می‌شود، می‌تواند سودمند باشد. با این‌حال اعضای کادر فنی تصمیم نهایی را می‌گیرند. البته آنها خودشان با یکدیگر جلسه داشتند اما هنوز به صورت رسمی برنامه‌های خود را به فدراسیون کشتی اعلام نکرده‌اند.

وی ادامه داد: فدراسیون در راستای حمایت از برنامه‌های کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی، هر آنچه که در توانش باشد را انجام می‌دهد تا شرایط برای کسب سهمیه‌های باقی‌مانده کشتی‌گیران فراهم شود. مسابقات ایتالیا یکی از رقابت‌های سطح یک دنیاست اما تصمیم نهایی با کادر فنی است.

سخنگوی فدراسیون کشتی تأکید کرد: اتحادیه جهانی کشتی تقویم کلی مسابقات را هنوز اعلام نکرده است و تنها تاریخ برگزاری یک‌سری از مسابقات اعلام شده است. طبق اعلام اتحادیه از تاریخ ۲۰ تا ۲۲ فروردین ماه رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا برگزار می‌شود و همچنین یک روز بعد یعنی در تاریخ ۲۳ تا ۲۸ فروردین مسابقات قهرمانی آسیایی بزرگسالان به میزبانی آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

امامی گفت: آخرین مسابقه گزینشی المپیک هم رقابت‌های جهانی است که از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت ماه به میزبانی صوفیه بلغارستان برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها تنها در اوزان المپیکی و برای کشورهایی است که سهمیه المپیک کسب نکرده‌اند. امیدوارم که کشتی‌گیران ما قبل از این مسابقات، سهمیه‌های باقی‌مانده را کسب کرده باشند که نخواهند در این رقابت‌ها حضور پیدا کنند.

سخنگوی فدراسیون کشتی در ادامه عنوان نمود: طبق تقویم اتحادیه جهانی، مسابقات رنکینگ اوپن لهستان در تاریخ ۱۸ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ در شهر ورشوی لهستان برگزار می‌شود. این مسابقات بعد از کسب سهمیه المپیک است و با توجه به اینکه دارای رنکینگ است و می‌تواند محک خوبی برای کشتی‌گیران قبل از میدان المپیک باشد، حضور در آن مفید خواهد بود. البته باز هم کادر فنی باید تصمیم بگیرد و همان‌طور که گفتم فدراسیون از برنامه‌های کادر فنی تمام قد حمایت می‌کند. مابقی مسابقات از سوی اتحادیه جهانی هنوز اعلام نشده است که بعد از تحویل سال میلادی به دست ما خواهد رسید و کادر فنی برای هر کدام از آن مسابقات، برنامه خاص خودشان را دارند.

امامی همچنین در مورد برگزاری مسابقات جام تختی در ایران گفت: برگزاری این مسابقات در حال بررسی است و هنوز تکلیف آن مشخص نشده است. در خیلی از کشورهای دنیا زمان برگزاری مسابقات بین‌المللی هنوز اعلام نشده است. با توجه به شرایط شیوع کرونا باید همه جوانب سنجیده شود و در مورد برگزاری یا لغو مسابقات تصمیم نهایی را بگیرند. مسابقات جام تختی در تقویم اتحادیه جهانی در سال ۲۰۲۱ درج شده و بر مبنای سال میلادی است، بنابراین نمی‌توانیم بگوییم چون سال به اتمام رسیده باید حتماً مسابقات را برگزار کنیم.

وی در مورد حواشی که تیم استقلال در فینال رقابت‌های لیگ کشتی به وجود آورد، اظهار داشت: تیم استقلال تاکنون هیچ شکایتی به کمیته انضباطی نداشته است. به هر حال این کمیته به منظور حل اختلافات ایجاد شده است و اگر تیمی در برخی موارد دچار ابهامات است با مراجعه به این کمیته در جهت حل و فصل آن اقدام می‌کند اما طبق پیگیری‌هایی که من داشتم، استقلال هیچ‌گونه شکایتی به کمیته انضباطی نداشته است. من فکر می‌کنم بهتر است که جامعه کشتی اگر مشکلی هم وجود داشته باشد با گفتگو آن را حل و فصل کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.