طاهرزاده: تیم‌های خوب در فوتبال مان داریم اما یک روز خوش نداریمعزم‌شان را برای فروپاشی پرسپولیس جزم کرده‌اند

0 16
طاهرزاده: تیم‌های خوب در فوتبال مان داریم اما یک روز خوش نداریمعزم‌شان را برای فروپاشی پرسپولیس جزم کرده‌اند

مرضیه دارابی – خبرنگار: در آستانه بازی معوقه با ذوب آهن، مسابقه ای که با عدم تمرکز سرخپوشان و بی دقتی شان یک سک به پایان رسید، پرونده جدیدی بار دیگر باز شد و حالا همان داستان هایی که اخیرا در مورد پرونده برانکو طی شده، در مورد بودیمیر، این بازیکن کرواتِ بی کیفیت هم سپری خواهد شد.
هر روز یک ماجرا و داستان تازه برای قهرمان ایران، بهنام طاهرزاده فوروارد سال های نه چندان دور پرسپولیس معتقد است تا زمانی که تیم های محبوب ایران خصوصی نشوند، آش همین است و کاسه همین کاسه.
گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با بهنام طاهرزاده مهاجم سابق سرخپوشان را در همین رابطه در زیر می خوانید:

-به جای اینکه شروع سوالات مان با بازی های پیش روی تیم باشد، می خواهیم در مورد جدیدترین پرونده ای که در فیفا باز شده، بپرسیم. جریمه 475 هزار دلاری پرسپولیس در پرونده ماریو بودیمیر.
این پرونده ها دائما در حال تکرار است. سری قبلی هم در مصاحبه ام با خودتان گفتم تا زمانی که خصوصی سازی اتفاق نیفتد این 2 باشگاه با همین مشکلات مواجه هستند. اگر قرار باشد تیم های سرخابی زیر نظر وزارت ورزش اداره شوند و مدیرانِ 2 تیم از این طریق بیایند که تا پایان بازنشستگی شان 6 ماه و یک سال اینجا باشند، معلوم است که بازیکن به درد نخور را جذب کرده و رقم سنگینی در این خصوص هزینه می کنند. این نه تنها خروجی ای برای تیم ندارد، کلی بدهی هم روی دست باشگاه می گذارد. تا زمانی که سیستم همین باشد، پرسپولیس و استقلال تا ابدالدهر بدهی و پرونده باز دارند. قرار باشد من که وزیر ورزش می شوم رفقایم را به این 2 باشگاه بیاورم، کار همین می شود. این خارجی هایی که می آورند به درد تیم که نمی خورند، فقط کمک به حال خودشان هست که امروزشان را بگذرانند.
-نتیجه اینگونه انتخاب های مدیریتی، صرفا بدهی روی دست تیم های ایرانی است.
با اتفاقات اینچنینی با احساسات هواداران بازی می شود و یک روز خوش نداریم. درواقع 2 تا تیم خوب و پرهوادار داریم ولی یک روز خوش نداریم. همه اش استرس و بعد هم بحث غیرت ایرانی را مطرح می کنند. این حرف ها بس است، غیرت ایرانی را شهدا و رزمندگان مان در جنگ نشان دادند و همه دنیا آن را باور کردند. بیایید ورزش را از سیاست دور کنید. ورزشی ها باید کاری کنند تا آدم های سالم بر مسند باشند. ورزشی های تحصیلکرده و رزومه دار بیرون گود مانده اند، نفراتی که همه دنیا آن ها را می شناسند اما متاسفانه قوانین را به گونه ای وضع می کنند که به نفع خودشان باشد. در این اوضاع اقتصادی آشفته که تحریم ها و بحران های مالی را در جامعه داریم، تنها دلخوشی خیلی از مردم، همین پرسپولیس و استقلال هستند. نتیجه گرفتن این 2 تیم خیلی ها را خوشحال می کند اما همین تنها خوشی را از آن ها می گیریم. هر روز یک خبر ناگوار فوتبالی داریم، همه اش بدهی. مگر می شود تیمی که 4 سال در آسیا و ایران نتیجه گرفته و این‌همه درآمد داشته، درگیر شکایت و 184 میلیارد بدهی باشد. ما تا آخرش همین هستیم اگر همچنان 2 باشگاه دولتی باشند. پرسپولیس و استقلال باید خصوصی شوند. از مسوولان می خواهم اگر حرف شان مردم است و دائم تاکید می کنند که اصل مردم و کار کردن برای آن هاست، یک لطفی کنید به خاطر مردم این باشگاه ها را خصوصی کنید. حداقل مردم بدانند مدیرعامل چه کسی است و چه کسی باید پاسخگو باشد. بیایید شادی را به جامعه تزریق کنید. یحیی گل محمدی کار بسیار زیبا و قشنگی را انجام داد و به دیدن خانواده آن هوادار درگذشته رفت. این چیز کمی نیست. کاش سلامت از بالا به سیستم ورزش تزریق شود.
-پرسپولیس نتوانست امتیاز کامل از دیدار با ذوب آهن بگیرد.
هر بازی که شرایط خاص خودش را دارد، معلوم بود بازی آسانی نداریم. اینکه هواداران اجازه ورود به ورزشگاه ها را ندارند به نفع ذوب آهنی بود که در مقایسه با پرسپولیس هوادار ندارد. دیدیم قبل از فینال چه مسایلی پیش آمد و بعد پرسپولیس در زمین بازی که نه، در استخر با نساجی بازی کرد، این بازی فوتبال ایران را زیر سوال برد. در آستانه بازی با ذوب آهن، پرونده جدیدی علیه پرسپولیس رسانه ای شده. درواقع هر هفته تنش داریم در پرسپولیس. این‌ها به تیم یحیی ضربه می زند، سرمربی تیم باید در چند جبهه بجنگد. یکی جبهه فنی، یکی مسایل حاشیه ای، یکی مدیریتی و مشکلاتی که مدیریت قبلی باشگاه ایجاد کرده، متاسفانه شرایط سختی را برای کادرفنی فراهم کردند.
-درعین حال باشگاه ها هم علیه فینالیست آسیا بیانیه می دهند.
برای ضربه زدن به تیم دشمنانی که بیرون نشستند از هر طریقی وارد می شوند. اگر ما قهرمان آسیا نشدیم مطمئن باشید خیلی ها داخل ایران دل شان با ما نبود و حاشیه درست کردند. از همان مباحث مطرح شده در فضای مجازی گرفته تا امروز که شاهد این بیانیه ها علیه تیم هستیم. پرسپولیس کم دشمن ندارد که واقعا عزم شان را جزم کرده اند که پرسپولیسی که 4 سال در مسند قدرت بوده را پایین بکشند و دچار فروپاشی کنند. البته کادرفنی خیلی بادرایت و باهوش است و مطمئنا همه این چیزها را می دانند. باوجودی که ایرانی ها به همدلی و مهربانی شان شهره هستند ولی متاسفانه در این ماه ها جوی حاکم شده که عده زیادی علیه یک تیم ایرانی شده اند و این کری های رایج در فوتبال به جایی رسیده که چشم دیدن همدیگر را ندارند دائم بیانیه و حاشیه بیرون می آید.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.