توصیه‌ای مهم به پرسپولیس پیش از بازی با استقلالآرامشت را حفظ کن و دربی را ببر

0 9
توصیه‌ای مهم به پرسپولیس پیش از بازی با استقلالآرامشت را حفظ کن و دربی را ببر

میلاد اعظمی – خبرنگار: «دربی هم مثل سایر بازی‌ها ۳ امتیاز دارد.» این شاید درست‌ترین و غلط‌ترین جمله در خصوص تقابل پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر باشد. سال‌هاست که پیشکسوتان و حتی گاهی موارد بازیکنان و مربیان این جمله را در خصوص دربی تهران می‌گویند که هم درست است و هم غلط. از این نظر که این بازی هم مثل سایر بازی‌ها ۳ امتیاز دارد حرف درستی است، اما از طرف دیگر با توجه به این‌که حواشی قبل و بعد از این بازی و البته ترکش‌های پیروزی و شکست در آن کاملا روی عملکرد یک فصل یک تیم می‌تواند اثرگذار باشد این جمله در خصوص دربی تهران غلط خواهد بود.
غیر از مسایل فنی که در این جریان یک بازی اثرگذار است مساله ای که می تواند کلید پیروزی پرسپولیس در بازی روز دوشنبه با استقلال باشد حفظ آرامش است، آرامشی که باید از چند روز قبل از دربی در تیم و باشگاه باشد تا تیم در شرایط روحی مناسب به مصاف حریف سنتی خود برود. تجربه ثابت کرده هر زمانی که پرسپولیس پیش از دیدار با استقلال از نظر روحی و از نظر داشتن آرامش شرایط خوبی داشته مقابل این تیم به پیروزی رسیده و هر زمان که به هر دلیلی پرسپولیس قبل از بازی با استقلال به حاشیه رفته یا آرامش نداشته شکست خورده یا نتیجه دلخواه را نگرفته است.
در این شرایط شاهد این بودیم که با شیطنت برخی از مدیران و پیشکسوتان استقلال بعضی از مدیران اجرایی باشگاه وارد یک بازی دو سر باخت شدند. یعنی استقلالی‌ها که فعلا با ۳ بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس در صدر جدول هستند مسایلی را مطرح کردند، آن هم با علم به اینکه این گفته ها با جواب پرسپولیسی‌ها همراه خواهد بود و همین جدال‌ها باعث می‌شود تا تمرکز پرسپولیس برای دیدار روز دوشنبه به هم بخورد. شاید بهتر بود که مدیران و حتی پیشکسوتان پرسپولیس وارد این بازی نمی‌شدند و با صحبت‌های خود، خواسته یا ناخواسته آرامش پرسپولیس را به هم نمی‌زدند. البته الان هم دیر نشده و فقط و فقط باید تمرکز همه روی بازی باشد.
اگر پرسپولیس بتواند روز دوشنبه در جدال با استقلال برنده بازی باشد آن وقت زمان برای کری خواندن و جواب دادن به برخی خزعبلات طرف مقابل بسیار زیاد است. دلیلی ندارد که پیش از یک دیدار حساس بازیکنان، مربیان، مدیران، هواداران و یا حتی پیشکسوتان پرسپولیس وارد جنگ زرگری با استقلال بشوند.
با توجه به اینکه در هفته‌های گذشته استقلال از اشتباهات داوری کاملا سود برده و در این سمت پرسپولیس ضرر کرده است رقیب آبی‌پوش می‌داند که ممکن است در بازی با پرسپولیس هم این اشتباهات سهوی به نفعش باشد، پس شروع می‌کند به برخی صحبت‌ها و برخی تحرکات علیه پرسپولیس تا تمرکز پرسپولیس را به هم بزند و این‌گونه در چند جبهه از پرسپولیس پیش باشد.
این در شرایطی است که وضعیت جدولی پرسپولیس به نحوی است که پیروزی در دربی می‌تواند سکویی برای بازگشت پرسپولیس به خانه اصلی‌اش یعنی صدر جدول باشد. حالا این موضوع را استقلالی‌ها به خوبی می‌دانند و به اشکال مختلف سعی می‌کنند تا تمرکز پرسپولیس را به هم بزنند. حتی دیده شده که در فضای مجازی برخی خبرنگاران و اصحاب رسانه که به باشگاه استقلال نزدیک هستند لیدر این تحرکات هستند تا بتوانند تمرکز پرسپولیس را به هم بزند.
چیزی که وجود دارد این است که استقلالی‌ها که در ۴،۵ سال گذشته هیچ حرفی مقابل پرسپولیس نداشتند برای اینکه این بار بتواند پرسپولیس را شکست بدهند و یا حتی در لیگ به مقامی برسند دست به هر کاری می‌زنند. در این بین تصمیم هایی که در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به سود استقلال گرفته‌شده‌اند بی‌تأثیر نیست.
حالا در این شرایط که همه علیه پرسپولیس هستند بازی کردن در زمین جنجال‌های استقلال یک گل به خودی زیباست. بهتر است که جواب استقلالی‌ها و پاسخ تمام تهمت‌هایی که می‌زنند بعد از بازی داده شود. وقتی یک مربی، بازیکن یا مدیر پرسپولیس در فضای مجازی و رسانه‌ها وارد جنگ با یک استقلالی می‌شود عملا تمرکز تیم را به هم می‌زند، دقیقا چیزی که استقلالی‌ها می‌خواهند.
خود استقلالی‌ها می‌دانند که در شرایط برابر شانس کمی برای پیروزی مقابل پرسپولیس دارند، به خاطر همین دست به هر کاری می‌زنند تا آرامش پرسپولیس به هم بخورد. حالا در این شرایط وظیفه پرسپولیسی‌ها این است که به هیچ عنوان وارد این معرکه نشوند و تمام حواس‌شان روی کار خودشان باشد. اگر این اتفاق رخ می‌داد و در همین چند روز گذشته کسی از پرسپولیسی‌ها وارد جنگ با استقلالی‌ها نمی‌شد بیشتر آرامش پرسپولیس حفظ می‌شد.
با توجه به اتفاقاتی که در چند بازی گذشته رخ داده و امتیازاتی که پرسپولیس به هر شکل از دست داده بهترین روش برای اینکه پرسپولیس مقابل استقلال هم امتیاز از دست بدهد بر هم خوردن آرامش است و این را استقلالی‌ها خوب می‌دانند. به خاطر همین به هر شکل و به هر نحوی می‌خواهند پرسپولیسی‌ها را به جنگ زرگری بکشند تا در نهایت به اهداف‌شان.
آخر اینکه با پیروزی در دربی پرسپولیس قهرمان لیگ نمی‌شود و با شکست در این بازی هم دنیا به آخر نمی‌رسد. درست است که این بازی از نظر حساسیت برای تمام هواداران پرسپولیس بسیار مهم است و حتی برای خیلی‌ها پیروزی در این مسابقه از قهرمانی ‌لیگ اهمیت بیشتری دارد، اما توجه بیش از اندازه بین مسابقه و القای استرس و هیجان به تیم مسلما نتیجه عکس خواهد داشت.
هر نتیجه‌ای که در دربی رخ بدهد نباید باعث شود تا تمرکز پرسپولیسی‌ها به هم خورد و یا شرایطی فراهم شود که به بازیکنان و اعضای کادر فنی پرسپولیس حمله از پیش تعیین شده بشود. پرسپولیس از نظر فنی چیزی از استقلال کم ندارد و حتی در خیلی از موارد از استقلال بهتر است، پس اگر آرامش را در بازی روز دوشنبه حفظ کند می تواند پیروز دربی تهران باشد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.