شاه‌محمدی: پرسپولیس با گل‌های امیری و عبدی برنده دربی می‌شوداینجور وقت‌ها استقلال خوب می‌بازد

0 23
شاه‌محمدی: پرسپولیس با گل‌های امیری و عبدی برنده دربی می‌شوداینجور وقت‌ها استقلال خوب می‌بازد

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس و استقلال امروز به مصاف هم خواهند رفت. تماشاگری در ورزشگاه آزادی نخواهد بود و پرسپولیس برای بازگشت به روزهای اوج باید این بازی را حتما ببرد. استقلال هم برای اینکه جایگاه خود را در صدر تثبیت کند، به 3 امتیاز این مسابقه نیاز مبرم دارد.
سرخپوشان که در 4 سال اخیر قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کرده‌اند و 2 بار نیز در فینال لیگ قهرمانان آسیا حاضر بودند، نمی‌خواهند به این راحتی لیگ امسال را از دست بدهند، چون تنها نقطه‌ای که پرسپولیس در آن کم و کسری دارد، خط حمله است. در خصوص دربی پیش رو با جمشید شاه‌محمدی تماس گرفتیم، او خاطره شنیدنی و جالبی از آن دربی معروفی که نیمه‌تمام ماند و درنهایت 3 بر صفر به سود استقلال اعلام شد، دارد. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با جمشید شاه‌محمدی مهاجم سال‌های گذشته فوتبال ایران و سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:

-پرسپولیس-استقلال؛ کدام یک این دربی را می‌برند؟
می‌بریم ان شاءا…
-با چه نتیجه ای؟
2 هیچ.
-حالا فکر می‌کنید چه کسی گل می‌زند؟
یکی وحید امیری، اگر مهدی عبدی هم‌بازی کند یکی هم او.
-اما خیلی‌ها وضعیت فعلی استقلال را بهتر می‌دانند؟
استقلال را نبین این‌یکی، دو هفته خوب بوده، آن‌ها هر موقع احساس کردند پرسپولیس ضعیف است، باخته‌اند.
-البته موقعیت جدولی فعلا به سود استقلال است.
این احساس آن‌هاست که پرسپولیس ضعیف تر از قبل شده، اما پرسپولیس تیم تر است. آن‌ها برای هم فدا می‌شوند و این خیلی مهم است.
-دلیل اینکه در 3 هفته اخیر 3 مساوی به دست آمده و تیم بعد از بازگشت از لیگ قهرمانان آسیا نتوانست چهره مقتدری از خود نشان دهد، چه بود؟
مشکل گلزنی است و باید حتما در نیم فصل فورواردی بهتر از اینهایی که هستند، جذب شود. البته این هم بستگی به بودجه تیم دارد. پرسپولیس از لحاظ فکری خراب است، یکی، دو تا بازیکن خوب از جمله بشار رسن را از دست داده و این در روحیه‌شان تاثیر گذاشته، وگرنه تیم به لحاظ شکلی خوب است.
-البته تیم در مرحله گروهی و پیش از فینال لیگ قهرمانان خوب کار کرد، اما بعد در لیگ عملکردش قابل قبول نبود.
آن بازی ها چون خارجی بود، بچه‌ها با اعتمادبه‌نفس بیشتری کار می‌کردند همیشه همینطور است و وقتی با حریف خارجی طرفیم، بهتر بازی می‌کنیم. خودم هم در این شرایط قرارگرفته‌ام. شاید در بازی‌های داخلی کمتر بدوی، اما در بازی خارجی انگیزه بیشتر است. وقتی حریف خارجی است، احساس می‌کنی آنجا برای وطن می‌جنگی و تمام وجودت را می‌گذاری. البته پرسپولیس این‌طوری نیست و بچه‌ها همیشه با تمام وجودشان بازی می‌کنند. همه مایه می‌گذارند و می‌خواهند که ببرند. من که معتقدم تیم 2 بر صفر می‌برد.
-نقطه قوت سرخپوشان؟
نقطه قوت پرسپولیس فقط همدلی شان هست. این تیم، تیم روزهای سخت است، همه آن‌وقت یکدل می شوند که ببرند. خصوصا حالا که بازی با استقلال در پیش است و پرسپولیس هم 3 هفته است که نبرده، همه می‌خواهند به برد برسند.
-خودتان در چند دربی حضور داشتید؟
دو، سه تا را بودم اما بازی نکردم. یک بار ذخیره نشستم، یک بار پایم شکست. با پرسپولیس مقابل استقلال بازی نکردم ولی به استقلال گل زدم، آن هم چه گلی، به احمدرضا عابدزاده.
-در قالب کدام تیم؟
کشاورز بودم، آقای گل ایران شدم یک گل زدم به عابدزاده ای که بهترین دروازه‌بان ایران بود. الان گلر آن‌ها معمولی است، عابدزاده کجا این ها کجا.
-ولی گلر پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ درخشیده؟
من فکر کنم لک دارد خوب کار می کند. بسیار گلر خوبی است و آینده بسیار خوبی دارد. می‌تواند فیکس تیم ملی هم بشود. کلا پرسپولیس خط دفاعی و گلر خوبی دارد، اینها به سختی گل می خورند.
-خاطره انگیزترین دربی ای که به یاد دارید؟
همان مسابقه ای که دعوا شد. محرمی با امیر قلعه‌نویی درگیر شدند. من آن روز روی نیمکت بودم. 2 بر صفر پیش افتادیم و بعد بازی 2 – 2 شد. شب همان مسابقه ماشینم را به افشین پیروانی فروخته بودم و چون عابدینی گفته بود اگر بازی را ببریم پاداش خوبی می‌دهد، می‌خواستم ماشین علی دایی را بخرم. من دِوو داشتم و می‌خواستم میتسوبیشی علی را بخرم. شب ماشین را به افشین تحویل دادم و پولم را گرفتم، علی دایی گفت جمشید بعد از بازی ماشین را به تو تحویل می دهم. من ماشینم را فروخته بودم، 2-2 کردیم و جنجال شد و بازی را 3 – هیچ به سود استقلال اعلام کردند. بعد از بازی پیاده رفتم خانه. هم ماشینم را داده بودم و هم علی ماشین را دیگر نداد و چک ماشین در جیبم بود و بازی را هم باختیم.
-بهترین دربی؟
ما که ندیدیم اما آن بازی 6 تایی های معروف قطعا بهترین دربی بوده، یکی هم همین مسابقه ای که ایمون زاید 3 گل زد. خیلی برد لذتبخشی بود، پرسپولیس بازی را باخته بود اما در چند دقیقه هم به بازی برگشت و همه اینکه به برد رسید. معمولا دربی ها با یکی، دو گل تمام می‌شود اما در این بازی خدا خواست و پرسپولیس به آن شکل برنده شد.
-حرفی ناگفته مانده؟
یحیی به نظرم کارش را خوب انجام می‌دهد. حمید مطهری خیلی خوب به او کمک می کند و گل محمدی کادر خوبی دارد، اما از باشگاه یک خواهشی دارم، باید آدم‌های قوی در کار مدیریت در هیات مدیره قرار بگیرند. آن‌ها باید قوی باشند، همه چیز دست مربی و بازیکن نیست، درواقع نصف تیم باشگاه است، باشگاه باید به این‎‌ها کمک کند هم روحی و هم بودجه‌ای. جیب بازیکن ایرانی که خالی باشد خانه نمی‌رود. آن هم الان که همه چیز گران است، یک شانه تخم مرغ 40 هزار تومان است، مگر می‌شود با جیب خالی دوید. یا اصلا بگذارند پرسپولیس به بورس برود.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.