متاسفانه آینده خوبی برای باشگاه نمی بینمگل محمدی: رسول پناه به ما می‌خندد/ دو روز به وزیر ورزش فرصت می دهم!

0 11

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: موقعیت های زیادی هم برای گلزنی داشتیم و نیمه دوم هم جبران کردیم و می توانستیم برنده شویم.

به گزارش پرسپولیس نیوز ، یحیی گل‌محمدی پس از تساوی دو بر دو دربی 94 پایتخت اظهار داشت: فکر می‌کنم  پس از گل خوردن بازی را در اختیار گرفتیم و موقعیت های زیادی هم برای گلزنی داشتیم. نیمه دوم هم جبران کردیم و می توانستیم برنده شویم اما از موقعیت ها به خوبی ااستفاده نکردیم. از شش قدم نتوانستیم گل بزنیم

وی افزود: از لحاظ فوتبالی و ایجاد موقعیت حق مان برد بود و می توانستیم بازی را با اختلاف بیشتر از یک گل ببریم اما در یک لحظه در وقت اضافی نتوانستیم تمرکز داشته باشیم. مهدی قائدی هم بازیکن تاثیرگذار و تمام کننده ای در اینجور بازی ها است.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه تیمش پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا به پیروزی نرسیده گفت: متأسفانه قبل از بازی فینال اتفاق‌هایی افتاد که برنامه‌ریزی شده و برای تضعیف پرسپولیس بود من این مسائل را در لفافه نمی‌گویم و مشخص است بازیکنانی که از تیم ما جدا شدند اراده‌ای برای حس آنها وجود نداشت. رسول‌پناه سرپرست سابق باشگاه و هیأت مدیره مسبب این اتفاق بودند وقتی نفرات جدا شدند بازیکنانی را در جذب کردند که تأثیری در نتایج پرسپولیس ندارند.

گل‌محمدی خاطرنشان کرد:‌ این مسائل هنوز هم ادامه دارد رسول‌پناه در هیأت مدیره باقی مانده و به ریش همه می‌خندد. این تیم متعلق به 40-50 میلیون هوادار است و تأسف‌آور است که این بلاها را سرش آوردند.

وی درباره عملکرد رضا کرمانشاهی در این مسابقه عنوان کرد: کرمانشاهی خیلی خوب بازی را قضاوت  و مدیریت کرد اما از نظر من در صحنه‌ای که عارف غلامی پیراهن مهاجم پرسپولیس را در موقعیت تک به تک گرفت و روی مرتکب خطا شد از نظر من می‌توانست به بازیکن استقلال کارت قرمز بدهد که این کار را انجام نداد. در کل به این یک صحنه داوری مشکل خاصی نداشت.

یحیی گل محمدی همچنین در نشست خبری اظهار داشت: بازی جذاب و دیدنی بخصوص از سمت ما بود. خیلی زود و از روی غافلگیری با اشتباه عجیب و غریبی گل خوردیم و بعد از آن توانستیم بازی را کنترل کنیم و در زمین حریغ پاس بدهیم. موقعیت‌های خوبی داشتیم ولی استفاده نکردیم. در نیمه دوم خیلی خوب خودمان را به حریف دیکته کردیم و با استفاده از فضاها به گل اول و بعد از آن برتری هم رسیدیم. در ادامه می‌توانستیم گل سوم و چهارم را بزنیم اما استفاده نکردیم و در پایان هم با حرکت فردی قائدی و عدم تمرکز دفاع گل راحتی خوردیم و بازی را علی‌رغم اینکه با تعداد گل بالا ببریم نبردیم. واقعا با این بازی خوبی که بچه‌ها داشتند، حیف شد و حق آن‌ها سه امتیاز بود.

وی که در مصاحبه پس از بازی هم به حضور مهدی رسول پناه در باشگاه اشاره کرده بود ، تاکید کرد: پشت این تربیون به آقای وزیر می گویم که اگر تا یکی، دو روز آینده آقای رسول پناه باشد، تبعات تیم را باید خودشان گردن بگیرند. بحث استعفاء نیست، اما باید تبعات این اتفاق را (وزیر ورزش) گردن بگیرند. تا وقتی آدم های کوچک در این باشگاه باشند، ادامه دادن سخت است. از آقای سمیعی هم که در این مدت خیلی تلاش کردند، می خواهم در این یکی، دو روز با آقای وزیر صحبت کنند چون آدمی که این همه مشکل برای باشگاه به وجود آورده، نباید کنار پرسپولیس باشد.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به هواداران گفت: هواداران ما تا لحظه آخر منتظر پیروزی بودند، اما این اتفاق نیفتاد و شخصا از این اتفاق ناراحت هستم. خیلی دوست داشتیم برنده باشیم و از تک تک تماشاگران عذرخواهی می کنم. این مساوی و نبردن را به پای من بگذارند چون بازیکنان تلاش خود را انجام داده و موقعیت هایی خلق کردند، اما در این مدت مشکلات عجیب و غریبی داشتیم که نباید برای یک تیم بزرگ شاهد باشیم.

 

گل محمدی درباره وضعیت استقلال و هیات مدیره این باشگاه خاطرنشان کرد:شما نگاه کنید و ببینید که هیأت مدیره باشگاه استقلال چقدر این تیم را به خوبی حفظ کرد و حتی چهار، پنج بازیکن خوب و درجه یک گرفتند که کارشان را به خوبی انجام می دهند. هیأت مدیره یعنی همین؛ یعنی اینکه بتوانند بازیکنان را حفظ کنند ولی در سمت مقابل هیأت مدیره باشگاه ما را نگاه کنید که یکی یکی بازیکنان را فرستادند و رفتند. آخر سر هم می آیند و بیانیه می دهند که چرا در رختکن یک بازیکن برای تیم مشکلاتی به وجود می آورد. توجیهات عجیب و غریب می آورند. مسائل خنده داری را گفتند.

وی با قیاس شرایط پرسپولیس و استقلال اذعان داشت:ما فقط یک بازیکن از دست ندادیم و در این چند وقت حدود 10 بازیکن از پرسپولیس رفتند. فکر می کنم اراده ای برای اینکه پرسپولیس قوی باشد و موفقیت هایش ادامه پیدا کند، در چند ماه گذشته دیده نشد. کسی که برای ما این همه مشکلات به وجود آورده، الان هم به عنوان رئیس هیأت مدیره کارش را انجام می دهد و به ما پوزخند و نیش خند می زند که من هنوز هم هستم، اما هیچکس نیست که راجع به این مسائل صحبت کند و یک هیأت مدیره قوی برای ما بگذارندسرمربی پرسپولیس در مورد داوری رضا کرمانشاهی نیز گفت: در مجموع فکر می‌کنم داوری خوبی بود. اما در آن صحنه‌ای که آقای غلامی بر روی مهدی عبدی خطا کرد ما بحث داریم و تک به تک بود و می‌توانستیم به گل برسیم. خطای بالا تنه بود و من خودم چیزی که از داوری می‌دانم این است که غلامی باید اخراج می‌شد. به جز این صحنه در باقی صحنه‌ها مدیریت کرد. اما اگر آن صحنه اخراج داشت نمره منفی برای آقای کرمانشاهی است و باید کارشناسان نظر نهایی را بدهند.

وی درباره اعتراضش به نیمکت نشینان استقلال توضیحاتی ارائه کرد و گفت: نیمه اول این اتفاق افتاد و نیمکت آن‌ها که بالا نشسته بودند در مورد مسائل داوری داد و بیداد راه انداخته بودند. این رفتار در شان و کلاس باشگاه بزرگی مثل استقلال نیست که نیمکت اینقدر بخواهد شلوغ باشد. نیمکت منظور من افرادی است که بالا نشسته بودند. اما در نیمه دوم همه چیز خوب شد.

گل محمدی در پاسخ به اینکه دلیل تعویض‌های دیر هنگامش چیست، گفت: شرایط بازی به نفع ما و کنترل داشتیم و دلیلی بر تعویض نبود. تعویض انجام شده هم به دلیل مصدومیت مهدی بود. همه بچه‌ها خوب بودند و وقتی خوب هستند دلیلی برای تعویض وجود ندارد.

سرمربی پرسپولیس دلیل دریافت گل در دقایق آخر مسابقه را اینگونه بیان کرد:تیمی که عقب است برای گل زدن فشار می‌آورد. بازیکنان باید در تایم وقت اضافه تمرکز داشته باشند که حساسیت بازی مانع از این می‌شود. در آن صحنه هم خلاقیت قائدی تاثیرگذار بود. در کل بازی همین دو تا توپ بر روی دروازه ما آمد و خیلی راحت گل خوردیم.

وی افزود:متاسفانه در این مدت چنین مشکلاتی خیلی ما را اذیت کرده و هیچکس هم نیست که جوابگوی ما باشد. آقای وزیر هم باید بیاید و در این مسئله دخالت کند و آدم های قوی بگذارد، اما عین خیالشان نیست. نمی دانم در این وضعیت که وجود دارد(چه کاری انجام دهم)، اما ادامه کار خیلی سخت است. اگر با این تیم ادامه دادم، فقط بخاطر هواداران و در پیش بودن فینال بود.

گل محمدی تصریح کرد:قبل از فینال، مشکلات خیلی خیلی زیادی برای ما به وجود آوردند. حتی پس از فینال، بخاطر همین بازی با استقلال کار کردیم. اگر آدم های قوی به باشگاه پرسپولیس نیایند، این باشگاه زمین می خورد. ما مشکلات زیادی در آینده داریم. 500 هزار یورو باید به بودیمیر بدهیم. مطالبات کالدرون و دستیارانش 700-600 هزار یورو می شود. هیچکس نیست این مسائل را مدیریت کند.

وی با اشاره به حضور برخی در باشگاه پرسپولیس گفت:متاسفانه آینده خوبی برای باشگاه نمی بینم. تا وقتی این آدم ها بالای سر کار باشند، چنین مسائلی وجود دارد. نمی خواهم نبردن امروز را توجیه کنم و می گویم مقصر عدم پیروزی در این مسابقه من هستم ولی کار کردن در یک باشگاهی که هیأت مدیره قوی نداشته باشد و مدیرانش کارهای خود را توجیه می کند، سخت است.

گل محمدی در پایان افزود:ما فحاشی و توهین از زبان ایشان شنیدیم. فحاشی به بازیکن، کادر فنی و … را تحمل کردیم. بی احترامی را بخاطر هواداران، فینال آسیا و دربی تحمل کردیم. از الان باید خودشان تصمیم بگیرند که می خواهند این باشگاه را به صورت خوب مدیریت کنند یا می خواهند این باشگاه وارد مشکلات دیگری شود. دیگر باید خودشان تصمیم بگیرند.
انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.